En Çok Tercih Edilen Saç Renkleri ve İsimleri

Saç rengine karar vermek biz kadınlar için en az saç modeline karar vermek kadar öneme sahip bir konu. Son günlerde yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kadınlar sene de en az iki defa saç renklerini değiştirmek ve kendilerine en fazla yakışacak saç rengine sahip olmak istiyor. Saç rengine karar vermede en önemli etmen ten rengidir ve buna göz rengi de eşlik eder. Biz kadınlar yeni bir saç rengine karar verirken yeni trendleri de çok önemsiyoruz.  Bu yazımızda size en gözde saç renklerinden bahsetmek istiyoruz.

 

Saçlarımızı boyatmak üzere kuaförümüze gittiğimizde önce yeni trend bir saç rengini kendimizde görmek isteriz. Ancak bu saç renginin bizde nasıl gözükeceğini, seçimimizin ten rengimize uyup uymayacağını hesaplamakta bazen yetersiz kalabiliriz. Sonuç olarakta hayal kırıklığına uğramak gibi bir riskle de ne yazık ki karşı karşıyayızdır. Bu yüzden burada ünlülerden de yola çıkarak  hangi saç rengi hangi cilt rengiyle uyumlu olur ve  nasıl muhteşem sonuçlar ortaya çıkarır resimlerle ayrıntılı bir şekilde göstermek istiyoruz.


İste 2017 ve 2018 senesinin en popüler ve en çok tercih edilen saç renkleri ve saç renk isimleri:

Kızıl saç rengi

Bu renk çoğunlukla beyaz bir cilde sahip olan kişilere yakıştırılmaktadır. Özellikle renkli gözlere sahip olan kadınlar göz renklerini ön plana çıkarmak için bu rengi tercih etmektedirler. Kızıl renk  bakır ve kızılın karışımıyla elde edilir, açık ve koyu birçok tonu vardır. Saçtan çok çabuk aktığı için kullanımı biraz daha özen ister. Rengin oturtulması için 15 -20 günlük periodlarla saç boyanarak rengin sabitlenmesi sağlanılır. Uzun saçlı kadınlarda daha hoş durduğu söylenebilir. Ayrıca kızıl renk saçta balyaj şeklinde de kullanılabilir.

Kumral saç renkleri:

Açık kumral saç rengi

Açık kumral saç rengi daha çok beyaz tenlilere yakışıyor. Yine kumral tenlilerde de hoş durduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu rengi tüm saça uygulamak dışında saç uçlarına ombre yaptırarakta kullanabilirsiniz. Uygulanması ve kullanımı en rahat açık seç renklerinden biridir.

Koyu kumral saç rengi

Bu saç rengi ülkemizde pek çok kadının doğal saç rengi olarak karşımıza çıkmaktadır ve özelikle buğday tenli kadınlarımıza yakışmaktadır. Siyah ve kahverengi arasında bir renktir. Genellikle doğal görünmek isteyen hanımların bu rengi çokça tercih ettiğini söylememiz mümkün.

Kumral saç rengi

Bu saç tonu için kahve rengi saçlar arasında en açık tonu olanı dememiz mümkündür. Esmer olanlar hariç diğer bütün kadınlara gidebilecek bir renktir. Kumral saç renginin hem kısa hem de uzun saçlarda başarılı bir şekilde uygulandığını görebiliriz. Üstelikte pek çok hanım bu renge evinde saç boyası uygulamasını kendisi yaparak rahatlıkla ulaşabilir.

Küllü kumral Saç Rengi

Özellikle açık tenli hanımların tercih ettiği bu saç rengi farkli tonlardaki kumral saç renklerine açık tonlu ışıltıların karışımıyla elde edilebilen bir renktir.

Kestane saç rengi

Her türlü cilt rengine uygun olması ve kullanana doğal bir görünüm katması nedeniyle kadınlar arasında kullanımı oldukça popüler olan bir saç rengidir. Yine bu rengi kullanmak isteyen hanımlara evde kendileri kolaylıkla elde edebileceği bilgisini verebiliriz. Açıklı koyulu birçok farklı rengi bulunmaktadır. Oldukça doğal duran bu renge kızıl ışıltılar da katılarak kullanımı tercih edilebilir.

Bakır Saç Rengi

Bu saç rengi için kızıl saç renginin turuncuya dönük olanı diyebiliriz. Hürrem sultan karakteriyle popülerliğini kazanmiş olan bu renk Meryem Uzerli gibi açık ten rengine sahip hanımlarda oldukça hoş durabilmektedir. Bu rengin elde edilebilmesi ve canlılığının sürdürebilmesi biraz daha özen istemektedir.Evde edinimi rengin tutturulması açısından zor olacağı için bu renk için kuaförünüzden yardım almanızı öneriyoruz. Ayrıca ortalama 20 günlük periodlarla boyanın tekrarlanması hem canlılığı hem diplerin kapatılması açısından gerekli görülmektedir.

Kahve ve Tonlarındaki Saç Renkleri:

Bu saç rengininde her türlü cilt tonuna yakışabileceğini söyleyebiliriz.

Özellikle bilineni ise çikolatalı kahve rengidir. Esmer ve buğday tenli hanımlarımıza oldukça yakışan kahve tonlu bu rengimiz doğal gözükmesinin yanı sıra kullanımı ve bakımı kolay, kalıcı bir renktir. Kolaylıkla evinizde uygulanabilir. Bu saç renginin, kullanan kişiyi olduğundan daha genç gösterdiği söylenmektedir.

Karamel kahve saç rengi

Özellikle kumral  ve buğday tenli hanımlara çok yakışan karamel kahveden esmerlerin uzak durmasını öneriyoruz. Yine bakımı oldukça kolay ve kalıcı bir renktir. Gölgelendirme yapmak için de koyu renk saçlarda kullanılabilir.

Fındık kabuğu Saç Rengi

İçinde kumral ve açık kahve tonlarını bulunduran bu rengin tüm cilt tonlarına yakışacağını ve kullanan kişileri pişman etmeyeceğini söylemek mümkün. Yine doğal görünüm isteyen bayanlar için önerebileceğimiz kullanımı oldukça kolay bir saç rengidir.

Badem kahvesi Saç Rengi

Açık tenli ve yeşil tonlu gözlere sahip olan hanımlara önerebileceğimiz bu saç rengi çok fazla kalıcı olmasa da biraz bakımla çok daha iyi kullanılabilir.

 

Platin Sarısı Saç Rengi

Bu renk için sarışınlığın en son noktası diyebiliriz. Beyaza yakın bir renktir. Bakımı zordur ve düzenli yapılması önemlidir. Özellikle klor ve deniz suyundan etkilendiğini söyleyebiliriz.

Siyah Saç Rengi

Kadınlar arasında oldukça popüler olan bu saç rengi özellikle beyaz tenli kadınlarda kullanıldığında yüzü ortaya çıkaran bir etkiye sahiptir. Her saç üzerine kolaylıkla evde dahil uygulanabilir ancak içerisindeki pigmentler nedeniyle bu saçtan dönmek kolay değildir. Son dönemlerde popüler olan bir diğer kullanımı siyah saç üzerine yapılan gri balyaj şeklindedir.

Dore Saç Rengi

Bu saç renginde platin kadar beyazlığı görmezsiniz, içerisinde sarılıkları hissedebildiğimiz bir renktir. Işıltı attırma işlemi ile daha göz alıcı bir etkiye kavuşan dore rengin özellikle uzun saçlı ve beyaz tenli kişilerde hoş durduğunu söylemek mümkün.

 

Gri  Saç Rengi

Son yılların en popüler rengi olan gri, tutturulması oldukça zor olan bir renktir. Bu yüzden evde denenmesini kesinlikle önermiyoruz. Bu renginde soluk tenliler  hariç her ten rengine sahip kişiye yakışacağını söylemek mümkün. Makyajla kullanımını tavsiye ediyoruz aksi halde sizi solgun gösterip yaşınızın  daha büyük göstermesine neden olabilir.

Patlıcan Moru Saç Rengi

Bu renk için ne göze batan bir mor ne de koyu siyah olmayan ikisinin arasında kalan bir renk tonu diyebiliriz. Patlıcan moru saç rengi son zamanlarda eski popülerliğini yitirse de yine de tercih eden hanımların sayısı az değil. Çok esmer olmadığınız sürece yine bu rengin de hemen hemen her cilt tonunda kullanımının hoş görüneceğini söyleyebiliriz.

Mor Kızıl Saç Rengi

Bu renk için patlıcan morunun daha açık rengi diyebiliriz. Yaprak dökümü ndeki ferhunde karakteriyle popülerlik kazanan bu renginde seveni bir hayli fazla.

Soğan kabuğu saç Rengi

Bu renge Tarçın Bakırı da denilmektedir, özellikle Kiralık Aşk dizisindeki Defne karakteriyle tanıdığımız ünlü oyuncu Elçin Sangu yla özdeşleşen ve son dönemde popülerlik kazanan bu renk, açık tenli ve renkli gözlü hanımlara bi hayli yakışmaktadır. Bakımı bakır renkte olduğu gibi özen istemektedir ve kızıl renklerde görüldüğü gibi bu renkte de akma olacaktır.

Bal köpüğü Saç Rengi

Kahve renginin ve kumral saç renginin açılarak elde edildiği sarıya yakın açık bir kahverengidir. Açık renkli ten rengine sahip hanımlara ve kumrallara yakışabilecek bir renktir.

Marsala Saç Rengi

Koyu mürdüm şeklinde karşılığını verebileceğimiz bu saç rengi kızılın çok koyu bir tonudur. Yine bu yılın oldukça popüler olan renklerinden birisidir. Kızıl renkte belirttiğimiz gibi açık tenli kişilere yakışmaktadır ve bakımı kızıl saçlılarda olduğu şekildedir.

Gizemli Karadut Saç Rengi

Tüm cilt tonuna sahip kadınlar tarafından kullanılabilecek bu renge marsala renginin biraz açığı diyebiliriz.

Buzlu Kestane Saç Rengi

Bu renk için içinde kızıllık barındıran kestane rengi diyebiliriz. Kullanımı kolay ve kalıcı bir renktir yine de içinde kızıllık barındırdığından ötürü aylık bakımını ihmal etmemeniz gereken bir renk diyebiliriz.

Açık Şeftali Pembe Saç Rengi

Bu yılın en çok tercih edilen saç renklerinden biri olan bu renk akımı dünyanın birçok yerinde oldukça popüler. Ancak bu rengin açık tenlilere yakışacağını belirtmekte fayda var.

Sarı Saç Rengi

Saç renkleri arasında klasikleşen ve birçok tonu bulunan bu renk her dönem popüleritesini korumayı başaran renklerden birisidir. Düzenli bakım gerektirir. Her ne kadar açık tenli kişilere yakıştığı söylense de zaman zaman esmerlerin de tercih ettiğini görebilmekteyiz.

Sizlere en çok tercih edilen saç renklerini sıraladığımız bu yazımızın sonuna geldik. Yazımızda hangi saç rengi hangi ten rengine daha uyumludur ve bakımı ve uygulaması nasıldır sorularının cevabını vermeye çalıştık. Size  yakışacak doğru saç rengini bulmanızda faydalı olabilmeyi umduğumuz bir yazı olması dileğiyle.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ