En Havalı Sarışınlar için Ombre Saç Renkleri

En Havalı Sarışınlar için Ombre Saç Renklerini Bu Yazımızda Sarı Renk Ombre Saç Modellerini Seven Kadınlar için Galerimizde En Güzel Resimler ile Derledik.

Ombre saçlar bayanların en sık kullandığı beğenerek yaptırdığı saç modelleri arasında olup popülerliğini günümüzde de korumaktadır. Bu sezon ise daha çok küllü saç tonları ve saçlarda ışıltı çok kullanılmaktaydı. Fakat her dönem farklı saç renkleri ve modelleri trend olduğu gibi Ombre saç modelleri her zaman sarışın bayanların tercihi olmaktadır. Ombre tekniğinde ise saçlar daha şık durmaktadır.  Ombre saçlar kendi arasında geçiş tonlarına ayrılmaktadır. Ombre saçlar açık tonlardan koyu tonlara veya koyu saç renklerinden açık tonlara doğru geçişler yapılarak oluşturulur. Bayanların tercih ettiği ise saç diplerinden başlayıp yani koyudan açığa doğru olan Ombrelerdir.

Sarı saçlarda Ombre Modelleri


Ombre saç renkleri arasında en çok tercih edileni hepimiz biliriz ki sarı saçlardaki ombrelerdir. Saçlarda güzel durmasından dolayı genelde bayanlar bu tonlara bayılırlar. Tabiki saçlarınızda sizde ombre tekniğini uygulayabilirsiniz. Fakat saçlarınızın tonu rengi bu durumda önemli. Yukarıdada bahsettiğimiz üzere küllü saç renkleri çok trend olduğu için bu tonlar ile geçiş yaparak saçlarınızda ombre tekniğini uygulatabilirsiniz.  Saçlarınızda çok şık ve güzel duracağından eminiz. Saçlarda ombre işlemi saç rengine göre birkaç adımda tamamlanabilir.

Özellikle sarı saçlarda ombre tekniği uygulandığında koyu tondan açığa doğru geçiş yaptığımızı düşünecek olursak şayet saçlarda hoş bir görünüm sağlamayabilir. Çünkü saç dip boyanız gelmiş gibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Açık tonlardan mesela küllü sarı gibi tonlardan geçiş yaptığınızda bu durum söz konusu değildir. Hangi tonlardan hoşlanıyorsanız sizin tercihinize kalmış. Kuaförünüz ile konuşarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Her saç rengine göre Ombre teknikleri tabiki uygulanmaktadır. Konumuz sarı saçlarda ombre olduğu için sarının tonları olan ombrelere daha açıklık getirdik. Saç kesimine göre saç modellerine göre çok şık ve zarif görünen saçlar elde edebilirsiniz. Ombre tekniğinin uygulandığı hemen hemen her saç modeli saça ayrı bir hava katmaktadır. Özelliklede sarının sanırım ayrı bir havası olduğu kesin.

Sarı saç renkleri ile birleşmiş ombre saç modellerini gelin birlikte galerimizde inceleyelim. Hoşunuza giden renk tonunu ise bir kuaför ile konuşup saçlarınızın rengine göre uygulayabilirsiniz. Tabiki teninize yüzünüzü yansıtacak bir renk tonu olmasına özen gösterin.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ