Esmer Tene Yakışacak Saç Renkleri

Esmer Tene Yakışacak Saç Renkleri

Saç rengi belirlerken hanımların düştüğü en büyük hatalardan biri ten rengini dikkate almadan seç rengi belirlemeye çalışmaktır. Halbuki saç rengi seçiminde dikkate alacağımız en önemli etken ten rengimiz olmalıdır. Uygulayacağımız saç rengini ten rengimizi göz önünde bulundurmaksızın seçtiğimizde ne yazık ki çıkan sonuçtan pekte memnun kaldığımız söylenememekte.


Birçok marka renk renk boya paletleriyle biz hanımlara bu konuda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Platin sarılarından küllü kumrallara, kızıllardan bal köpüğü, patlıcan morlu renklere kadar birçok rengi bizim beğenimize sunmuştur. Yalnız bizim burada altını çizmek istediğimiz konu bu renklerin her birinin her ten rengine uygun olmadığıdır. Burada siz hanımlara önereceğimiz konu cilt renginize uygun olan rengi bularak bu saç renklerinden birini seçmeniz.

Esmer ten renklerinin buğday ve beyaz ten renklerinin aksine cilt kusurlarını kapatıcı bir özelliği vardır. Ancak burada ortaya çıkan dezavantaj ise esmer cilt rengine sahip bayanların kullanabileceği saç renk seçeneklerinin diğer ten renklerinde olduğu kadar çeşitli olmamasıdır. Evet şimdi sizlere yardımcı olmak adına esmer kadınlara yakışacak saç renklerinden bahsedelim.

Karamel Saç Rengi

Esmer tene oldukça yakışan bu saç renginin yine açık karamel tonu da esmer hanımlara bir hayli yakışmakta. Bu rengin kullanımının yumuşak bir renk olmasından ötürü, sert geçişli kesimler için değil de daha klasik kesimli saçlar için kullanılmasını tavsiye ederiz.

Sıcak ten rengiyle bir hayli uyumlu olan bu renk dikkat çekmek isteyen bayanlar için birebirdir. Altın kahve ile bej-sarı arası renkleri arası bir geçiş olan bu güzel rengin açıktan koyuya birçok tonunu kullanabilirsiniz. Yine bal köpüğü saç renkleri için de karamel saç rengine yakın tonlar diye bahsetmemiz mümkün. Bir başka önerimiz de bu renk saça sahip olduğunuzda hangi modellerle kullanabileceğinize dair olacak. Dalgalı doğal bırakılmış ya da dağınık toplanmış saçlarınızın bu renkle oldukça hoş duracağını ve doğal bir görünüm kazanacağınızı söyleyebiliriz.

Açık Kızıl Kahve Saç Rengi

Beyaz ve buğday tenli hanımlara da bir hayli yakışan ve onların daha açık tenli gözükmelerine yardımcı olan açık kızıl kahve tonları; esmer bayanların ise daha canlı ve dikkat çekici gözükmesine neden olmaktadır. Ayrıca ela ve kahverengi göz renklerine sahip olan hanımların gözlerini ortaya çıkararak renklerinde daha fazla belirginlik sağlamaktadır.

Saçlarında abartıdan uzak kalmak ve doğal görünümü yakalamak isteyen hanımlara önerimiz kızıl kahve tonlarında bir seçim yapması olacaktır. Açıktan koyuya birçok tonu olan bu rengin her tene kolaylıkla uyum sağlayacağını söylemeden geçemeyeceğiz. Ve yine her türlü saç modelini uygulayarak en rahat modellerde bile ihtiyacınız olan alımlı görünüme kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Merak eden hanımlar için aşağıda bulunan örnek resimlerden fikir almanız mümkün.

Altın Kahve Saç Renkleri

Altın kahve tonlu saç renklerinin hem esmer hem buğday tenli bayanlara oldukça yakıştığını söylememiz mümkün. Bu rengin esmer ciltli hanımlara doğal bir görünüm vermesinin yanı sıra fazlasıyla da parlaklık ve ışıltı katacağı bilgisini de ekleyelim. Üstelikte saçlarınızın bütününe uygulamanın yanı sıra saç aralarına attırarakta kullanabileceğiniz altın kahve tonları hoş ve alımlı görünmenizi sağlayacaktır. Ve yine ombre modellerinde bu rengi kullanarak bütün dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz. Özellikle dalgalı saçlara sahip olan hanımlar bu ışıltılı tonla yaptıracağınız ombreyle oldukça trend bir görünüm elde edeceğinizden hiç kuşkunuz olmasın.

Kumral Saç Rengi

Son dönemin trendlerinden olan kumral saç renginin kadınlar arasında bu denli fazla tercih edilmesinin hanımlara sağladığı doğal görünüm olduğunu söylememize gerek olmadığını düşünmekteyiz. Kumral saç rengini televizyon, beyaz perde, sahne, kırmızı halı, podyum vesaire gibi göz önünde olan birçok yerde ve ünlü ünsüz fark etmeksizin birçok kadının tercihi olarak da sıkça görmemiz mümkün.

Esmer ten rengine en çok yakışan saç renklerinin başında gelen kumral tonları sizi ve duruşunuzu etkili göstermekte oldukça başarılı. Yalnız kumral saç renklerini esmer tenle kullanacak hanımlara önerimiz bu rengin çok açık tonlarını tercih etmemeleri olacaktır. Daha koyu kumral tonlarına yönelmeniz sizin cilt ve saç rengi uyumunu yakalamanızda daha yerinde ve doğru bir seçim olacaktır. Kumral tonlarını kullanan esmer hanımlar bu sayede saçlarınız oldukça doğal duracak ve yüz hatlarınız daha da ortaya çıkacaktır. Size tavsiye edebileceğimiz koyu kumral renklerinden bazıları; küllü kumral saç rengi, altın kumral saç rengi, karamel kumral saç rengi, koyu kumral saç renklerinin tüm tonlarıdır ve bu saç renklerinin tümünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gamze dedi ki:

    Merhaba saçlarım kızıl kahve tonlarında kızıllıktan kurtulmak istiyorum.karamel kumral küllü kumral tonlarına boyamak istiyorum. Ne yapmalıyım

BİR YORUM YAZ