Genç Gösteren Saç Renkleri

Genç gösteren saç renkleri genel itibariyle 40 yaş üstü kadınların tercih tercih edebileceği genç bir görünüm için olması gereken saç renkli ve modelleri.

Yaşımızı arttıkça saçlarımızın yapısında bir takım değişimler yaşanır. Bakımsızlıktan hacim kaybetmesi ile saçlarımıza hangi rengin daha şık ve güzel gideceğini bizleri genç göstereceğini belirlemek karar vermek bir hayli zor. Saçlarımızda doğru renk ve saç modelini seçersek 2-10 yaş gençleşmek yani genç bir görüntü sergilemek mümkündür. Saçlarımızın kesim modelde bu esnada büyük rol oynamaktadır. Saçlarımızın iyi kesimde olmasına her zaman dikkat ve önem vermeliyiz. Saçlarımızı bize giden bir renk ile boyamak saçlarımızda oluşan beyazları örtmek manasına gelmiyor. Saçlarımızda seçeceğimiz renkler ve saç modeli bizi genç gösterecektir.

Sarışın saçlar var ise altın sarı saç rengini denemenizi tavsiye ediyoruz. Gölge içinse natürel saçlarımızın rengi veyahut tercih ettiğimiz renklerin bir veya iki ton açığı veyahut koyu tonlarını kullanabiliriz. Çırtlak renklerden platinum sarışın gibi uçuk saç renklerinden uzak durun. Açık sarışın üzerine yapacağımız koyu gölge dahada derin bir görüntü verecektir.


Saçlarımızın rengini tercih ederken natürel saçlarımızın rengi yani kendi ana saç rengimiz, cildimizin rengi, ve gözlerimizin renklerini hesaba katmalıyız. O senenin modası neyse ne siz sıcak saç renkleri ve natürel renkleri kullanmaya özen gösteriniz.

Saçlarımızın rengi için kızıl saç rengini en az bir defa denememizde fayda var. Fakat kızılın parlak saç rengi tonlarından uzak durun. Eğer saçlarımızı kızıl saç rengini boyamak istiyorsak gölgeler için koyu kahverengi veyahut tercih ettiğimiz renk ile yakın saç rengi tonları ile ana saç rengimizle uyum sağlamayacak tonlar olmasın. Kızıla çalan bir kahve saç rengi çok güzel bir tercih gibi gözüküyor.

Toprak saç renkleri natürel ve aynı zamanda sıcak renk gruplarıdır. Kahve tonları tercih ederken uç renkler değilde orta saç rengi tonlarını seçin. Natürel saç rengimize yakın olması ten rengi uyumu olması önemli. Sıcak bir görüntü vermek için ana saç rengimiz ile bir ila iki ton açık olan saç rengini deneyebiliriz. Gölgeler içinse açık kahveler, çikolata saç rengi, bal saç renklerini sizlere önerebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ