Özel Geceler İçin Saç Modelleri 2018

Saçlarımızın, vücudumuzun en önemli noktalarından biri olduğunu hepimiz biliyoruz. Ne kadar havalı ve bakımlı saçlara sahipsek kendimize olan öz güvenimiz o kadar artar. Tabi her saç modeli her ortama uyum sağlamayabilir. Burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Özel günlerde kullanılabilecek olan saç modelleri farklıdır, günlük hayatta kullanılacak olan saç modeli farklıdır, yani her saç modelini her yerde kullanmamız kesinlikle uygun olmaz.

Girdiğimiz ortamlara göre saç modellerimizde değişiklikler yapmalıyız. Tabii saç modeline karar verirken ne tür bir davete katıldığımızın ve kaç yaşında olduğumuzun da önemi büyüktür. Lise çağındaki bir genç kızın mezuniyet töreninde seçeceği kıyafetin nasıl yaşına uygun olması gerekiyorsa, yapacağı saç modelinin de yaşına ve kıyafetine uygun olması gerekiyor.


Bir özel davete hazırlanırken saçı, makyajı ve kıyafeti bütün olarak düşünmeliyiz. Yani sade bir kıyafete sade bir makyaj uygulanmalı ve yine sade bir saç modeli tercih edilmelidir. Aksi taktirde abartıya kaçılırsa güzel görünüm elde etmek isterken tam tersi gülünç bir duruma düşebiliriz. Hepsi birbirini tamamlamalı ve bütünlük oluşturmalı. Düğünler, nişanlar, davetler hepsi ardı ardına sıralandı ve ne yapacağınızı, saçlarınıza hangi farklı modelleri verebileceğinize karar veremiyorsanız, bu yazımız size yardımcı olacaktır.

Uzun ve düz saçlara sahipseniz saçlarınızın üst kısmı düz kalacak şekilde aşağıya doğru ağzı geniş olan bigudilerle sarıp, sprey yardımıyla sabitleyip bir süre bekledikten sonra açarsanız saçlarınızın ne kadar muhteşem bir görüntüye kavuşacağını göreceksiniz. Eğer saçlarınızı açık bırakmak istemiyorsanız hafif dağınık topuz modelini tercih edebilirsiniz.

Dağınık topuz modelini kişinin kendisinin yapması biraz zor olduğu için profesyonel kişilerden veya bu işten anlayan arkadaşlardan yardım alınabilir. Yine uzun saçlara sahip olan bayanlar, saçlarını düzleştirip ikiye ayırarak her iki yandan bir tutam alıp kıvırıp tel tokalar yardımıyla iki yana sabitleyerek güzel bir görünüm elde edebilirler.

Aynı modeli dalgalı saça sahip olan bayanlarda yanlardan aldıkları saçları geniş ağızlı örgü şeklinde örüp, sıra dışı bir görüntü elde edebilirler. Daha farklı saç modeli isteyip geceye damgasını vurmak isteyen bayanlar ise asimetrik bir şekilde toplanmış olan, sadeliği ve duruşuyla görenlerin gözlerini ayıramayacağı saç modelini tercih edebilirler.

Özel gecelerde kullanılabilecek bir başka saç modeli de kuşkusuz her bayana yakışan dalgalı saç modelidir. Uzun saçlara çok yakışan bu model oldukça basit ve zahmetsiz şekilde saçlara uygulanabilecek bir model. Saçlarının daha derli toplu görünmesini isteyen ve yüzünü ön plana çıkarmaya çalışan bayanlar ise sade topuz modelini saçlarına uygulayabilirler.

Bu saç modelinde taraklı topuz tokası kullanmak hem işinizi kolaylaştırır, hem de basit dokunuşlarla kuaföre gitmiş gibi bir görünüm elde edersiniz. Gördüğünüz gibi özel gecelerde kullanılabilecek birçok saç modelini sizlerle paylaştık. Burada paylaşmış olduğumuz modellerin çoğu kuaföre gitmeden kendiniz evde zahmetsizce yapabileceğiniz modeller. Siz sadece hangi saç modelini hangi davette kullanmak istediğinize karar verin.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ