Saç Rengi Tercihinde Göz Renginin Önemi

Saç rengi tercihinde göz renginin önemini kadınlar için bu yazıda derledik. Göz ve saç rengim izdeki ahenk bir kadın olarak bizdeki çekiciliğin kat sayısını arttıracaktır.

Renklerin birbirleri ile uyum göstermesi kadınlar için çok önemlidir. Özel olarak modanın önem arz eden konuların başında gelir. Her kadın kendine göre kıyafet seçiminde saç rengi seçiminde bir ahenk yakalamak ister. Sitemizde bu şekilde konular ile renklerin uyumuna işaret eden bir çok konu daha paylaşacağız. Saçlarınızın modeli tipine göre saç rengi seçiminde çok önem arz eder. Ek olarak yüz şeklimize ve gözlerimizin rengine göre yüzümüzün hatlarına uyumlu bir saç rengi tercih etmek pek kolay bir iş değildir. Saçlarımızın rengini belirlerken imkanımız var ise işinde uzman kuaförlere ve saç uzmanlarının tavsiyelerine mutlaka başvurmalısınız. Bu şekilde bulacağınız kendi saç renginizi uzun süre yıllar boyunca kullanabileceksiniz ve üst üste saç boyanma ve saç açma derdinden kurtulacaksınız. Bu nedenle uzman kuaföre başvurmanızda kesinlikle fayda vardır. Bizimde buradan sizlere vereceğimiz ipuçları sayesinde bir renk belirlemede bulunabilirsiniz.

Ela veyahut yeşil renk tonlarına ait göz renklerine sahipseniz size saç rengi olarak önereceğimiz renklerle açık kahve tonları ve kumral saç rengi tonlarıdır. Sıcak saç renkleri bu göz renginize süper bir uyum sağlayacaktır.


Tamamıyla doğal bir görüntü alıp gözlerimizin de bu doğal görünümde daha belirgin ve güzel görünmesi sağlanacaktır. Ela göz renklerine sahip bir kadınsanız saç renginiz konusunda sizlere bir kriter ipuçu vereceğim; ten rengimiz de size göz rengimiz kadar yardımcı olacaktır.

Fakat sizlere tavsiyemiz özellikle saçlarımızda kullanacağımız kızıl saç rengi tonları ela olan gözlerimize değişik bir hava katacaktır. Kızıl ve ela arasındaki uyum gözlerinizden yeşil bir görüntü olarak dışa vurum yapacaktır. Eğer mavi göz renklerine sahip bir kadınsanız özel olarak kızıl ve bakır saç rengi tonlarından kesinlikle uzak durmalısınız. Koyu saç rengi tonlarını seçerek bakışlarımızdaki derinliği keskinliği daha fazla ön plana çıkartabilirsiniz.

 

Siyah saç renginde mavi gözler ile teniniz daha fazla ön plana çıkacak, bu nedenle mavi gözlere sahipseniz siyah saç rengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Beyaz tene sahip bir kadınsanız ve saçlarınız siyah renkte ise gözlerinizde ela renginde ise mükemmel bir uyum yakalamışsınız demektir. Vucüdunuzdaki; göz, ten ve saçtaki bu renk kombinasyonu gerçekten süper diyebiliriz.

Göz rengi olarak mavi denince insanların aklına saç rengi olarak ilk sarı saç rengi tonları gelmektedir. Sarı saç rengine sahip bir bayansanız size özel olarak bi kaç tavsiyemiz elbette var. Mavi gözleriniz var ise ve sarı saç rengine sahipseniz size önerimiz saçlarınıza katacağınız kül tonları Balyaj ile Soft bir görünüm yakalayabilirsiniz. Kül tonları saç renginin yanında saçlarımızın modeline uygun olarak Ombre seçeneği ile daha güzel uyumlar yakalamamız mümkün.

Eğer koyu göz renklerine sahip bir kadınsanız. Büyük bir aralıkta saç renkleri size gidebilir uyum sağlayabilir demektir. Gri-siyah göz rengi tonlarına sahip kadınlar kumral ve küllü saç rengi tonları size tam bir uyumla yakışacaktır. Gözlerimizin rengindeki koyuluk saç rengimizin açık saç rengi tonları ile zır bir görünüm yapıp sizde süper bir görüntü sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ