Beğenilen Kısa Erkek Saç Modelleri 2024

 • 18 Ekim 2023
 • 29.606 kez görüntülendi.
Beğenilen Kısa Erkek Saç Modelleri 2024

Beğenilen Kısa Erkek Saç Modelleri 2024

Son zamanlarda artık çevremizde modayı ve yeni trendleri takip edenler sadece bayanlar değildir. En az erkeklerde bayanlar kadar son modayı ve saç kesimlerini takip edip araştırıyorlar. Genelde bütün erkeklerin tercih ettiği, kısa saç modelidir. Geçmişten günümüze kadar, hep kısa modeller tercih edilmiştir.

Uzun saça sahip olanlar, daha azdır. Kısa saçın  bakımı ve kullanımının kolay olmasından dolayı  kısa kesim yaptırıyorlar. Saçın geçmişine bakacak olursak 60’lı ve 90 ‘lı yıllarda uzun saç modası vardı. Ayrıca uzun faullerle birbirini tamamlıyordu. Erkeklerin  karizmatik görünmesini sağlıyordu. Daha sonra hızlı  olan şehirleşme ile birlikte iş hayatı koşuşturmayla beraber saçlarla uzun uzun uğraşacak zaman kalmamıştır.

Erkek Saç Modelleri

Erkek Saç Modelleri

Bu sebepler erkekleri kısa saç kullanmaya zorlamıştır. Şu bir gerçek ki, kısa saç erkekleri daha etkileyici ve karizmatik  yapıyor. Kadınlar da olduğu gibi erkekler de de ön planda olan şey saçlardır. Bizi biz yapan, kişiliğimizi ön plana çıkaran saçlarımız, her zaman bakımlı ve güzel görünmelidir. Her zaman dediğimiz gibi insan önce kendini tanımalıdır ona göre tercihler ve seçimler yaparak kendini bulur ve gerçekten ona yakışan tarzı bulursa  o zaman  herkesin beğenisini toplar.

Saç modellerinde yeni bir tarz yaratmak isteyenler mutlaka sevdiği ünlülerin Saçı gibi kestirmek isterler. Özenti her zaman vardır. Kadınlar da da erkekler de de özellikle gençlerde kendilerini bulma yolunda hızla ilerlerken böyle tarzlar deneyerek saç modellerini belirliyorlar. Kısa saçın kullanımı kolaydır, şekillendirmesi kolaydır, ateş pahası saç şekillendirme ürünlerine para harcamazsınız, hemen yağlanmaz her zaman daha bakımlı görünür ve de canlı. Kısa saçlar her zaman özel günler ve takım elbiseyle uyumludur.

Erkek Saç Modelleri

Erkek Saç Modelleri

Klasik kısa saç modelleri genellikle iş yeri ve özel günler için idealdir. Erkeklere daha karizmatik bir hava katıyor. Düz bir saça sahip olan erkekler saçlar havalı ve hacimli görünmez mutlaka saç şekillendirici bir ürün kullanılmalıdır. Düz saçı olanlar, genelde saçlarını dikerek şekil veriyorlar. Son çıkan modayı erkeklerin yanında kuaförlerin de takip etmesi gerekir. Güncel modeller takip edilerek hizmet verilmelidir. Ne kadar iyi şekil verilmeye çalışılsa da erkeklerin saçı iyi kesilmelidir. İyi kesilmeyen bir saç ne yaparsan yap iyi şekil almaz. Saçlarımızın yapısı farklıdır kimi ince telli, kiminin ki kalın ona uygun bakım yapılmalıdır.

Erkek Saç Modelleri

Erkek Saç Modelleri

Seçilmiş en iyi modeller;

 • Yan ve Arkalar Kısa: Yanlar ve arkalar çok kısa, önler ise uzun olan bir modeldir. Ön taraf kahkül olarak da kullanılabilir tercih sizin.
 • Yan Kesim: Çok kısa olmayan saça uygulanan bu kesim yanlara tarayarak etkileyici bir tarz yaratıyor.
 • Sade Kısa: Basit bir şekilde jöleleyip çıkabileceğiniz bir tarz. Arkası biraz kısa önleri uzun bir kesim şeklidir.
 • Sezar Kesim: Bu kesimin hiçbir bakımı yok arkalar filan kısa önde ise çok az saç var, biraz jöle işi çözer.
 • Yukarı Fırçalanmış Kesim: Bu modelde saçlar azıcık uzun olacak yine önler biraz uzun yanlar ve arkalar kısa şeklinde yapılan bir tarzdır.
 • Geriye Taranmış Saçlar: Her modaya uygundur. Her zaman kullanabilirsiniz.
 • Alttan Kesilmiş: Kenarları ve arkası çok kısa önde uzun.
Erkek Saç Modelleri

Erkek Saç Modelleri

Bakışlarıyla ve görüntüsüyle bayanları etkileyecek karizmaya sahip olan erkekler mutlaka iyi bir tarz belirlemiştir çünkü her şey saçla başlar. Her insanın özellikleri farklıdır, mesela; Kısa Saç kesimlerinde erkeklere küpe tarzı şeylerde çok yakışıyor dediğimiz gibi bunu da gösteren saçın muhteşem bir şekilde tasarlanmış olması.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Burhan U dedi ki:

  Arkadaşlar son aylarda yoğun saç dökülmesi yaşadım, çok şey denedim en son çareyi keratin dökülme seti kullanarak buldum, çok şükür çok çok ıyı geldi.

BİR YORUM YAZ