Evde Platin Saç Rengi Koyulaştırma? Koyu Sarı Balyaj Rengini Açmak?

 • 05 Eylül 2023
 • 59.841 kez görüntülendi.
Evde Platin Saç Rengi Koyulaştırma? Koyu Sarı Balyaj Rengini Açmak?

Evde Platin Saç Rengi Koyulaştırma? Koyu Sarı Balyaj Rengini Açmak?

Takipçilerimiz tarafından sorulan sorulardan platin saç rengini evde koyulaştırma ve koyu sarı saç rengini açmak konularını bu makalemiz de açıklamak istiyoruz.

Platin sarı rengindeki saçlarınızı evde daha da koyu bir tona geçiş yapmak için Kolestonun 7.7 ve 7.4 ü bir kapta birleştirerek Oksidanı da yüzde %9 yaparak boyamak istiyorsunuz ve turunculuk veya gri renkler oluşacağından endişeleniyorsanız iste cevabımız.

İlk olarak platin sarısı tonlarını koyu bir tona geçirmek için ön olarak Dore-pigment yüklemesi mutlaka yaptırmanız gerekiyor. Ama bu pigment yükleme işlemini evde denemenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü zor bir iştir. Mutlaka güvendiğiniz uzman bir kuaföre bu işlemi yaptırınız.

Platin sarısı saç rengi tonuna 7.7 kahverengi-çikolatayı kullandığınız da yüzde %80 grilik verebilir. Bu sebeple 7.4 ve 7.7 yi birleştirip saçlara uygulamak çok daha iyi bir fikir.1 tüp 7.7 ye ½ yarım 7.4 gayet iyi bir karışım olacaktır. Yüzde %9 Oksidan yerineyse yüzde %6 lık çok daha güzel olacaktır.

Bunun sebebi ise zaten saç rengi tonunuz Platin sarısı yani açık tonlardasınız bunun üzerine kullanacağınız bir yüzde %9luk bir oksidasyon saçlarınızı son derece yıpratacaktır. Bunu belirtmek isteriz ki 7.4 ve 7.7 pek de koyu renk boyalar değiller özel olarak platin sarısında koyulaşma yapar fakat 7.7 numarası platin sarısı saçlarınızı iki ton kadar açma yapacaktır. Bunun hesabını yaparak bu işlemi yapınız.

Koyu Sarı Balyaj Saç Rengi

Koyu Sarı Balyaj Saç Rengi

Koyu Sarı Balyaj Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saçlarınızın uç kısımlarına sarı saç rengi Balyaj attırdınız fakat Balyajlar koyu bir görünüme büründü ve siz birazcık olsun sarı saç rengini koyudan açığa geçiş yaptırmak istiyorsunuz.

Bu durumda mutlaka yeni baştan bir Balyaj uygulaması yaptırmanız gerekecek. Mevsim yaz olsa güneşlenerek saçlarınızı doğal yoldan açabilirsiniz fakat böyle bir güneşlenme durumunuz yoksa yeniden bir Balyaj şart.

Yapmanız gerekenler;

1 Saç açıcısı ile saçlarımızı paketleyeceğiz.

2- Balyaj attığımız kısımlar istediğimiz saç rengi tonlarına geldiği zaman yıkamak olacaktır.

Saçlarımızın uç kısımlarına Balyaj uygulaması yaptırırken birazda krepe yaptırırsak daha natürel bir görüntü elde ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Alp Taş dedi ki:

  Bu makalede saç rengini koyulaştırma ve koyu sarı balyaj rengini açma konularıyla ilgili bilgiler verilmiş. Evde platin saç rengini koyulaştırmak için 7.4 ve 7.7 numaralarını karıştırarak kullanmak öneriliyor. Ayrıca, saçlara yüzde 6 oksidan kullanmanın daha iyi olduğu belirtiliyor. Koyu sarı balyaj rengini açmak için ise yeni bir balyaj işlemi yapılması gerektiği aktarılıyor.

 2. Nehir Bayrak dedi ki:

  Bu makalede verilen bilgiler oldukça yararlı ve açıklayıcı. Platin saç rengini koyulaştırmak ve koyu sarı balyaj rengini açmak konusunda iyi bir rehberlik sağlıyor. Evde kendi saç rengimizi değiştirmek bazen riskli olabilir, bu yüzden uzman bir kuaförün yardımını tercih etmek daha güvenli olabilir. Ancak, bu bilgileri kullanarak kendi deneyimlerimizi daha iyi anlamak ve seçeneklerimizi tartmak da mümkün. Teşekkürler

 3. Alp Yıldız dedi ki:

  Bu konu hakkında bir bilgim olmadığı için maalesef yorum yapamam. Ancak makalenin detaylı ve açıklayıcı olduğunu düşünebilirsin.

BİR YORUM YAZ