Evde Platin Saç Rengi Koyulaştırma? Koyu Sarı Balyaj Rengini Açmak?

  • 05 Eylül 2023
  • 59.755 kez görüntülendi.
Evde Platin Saç Rengi Koyulaştırma? Koyu Sarı Balyaj Rengini Açmak?

Evde Platin Saç Rengi Koyulaştırma? Koyu Sarı Balyaj Rengini Açmak?

Takipçilerimiz tarafından sorulan sorulardan platin saç rengini evde koyulaştırma ve koyu sarı saç rengini açmak konularını bu makalemiz de açıklamak istiyoruz.

Platin sarı rengindeki saçlarınızı evde daha da koyu bir tona geçiş yapmak için Kolestonun 7.7 ve 7.4 ü bir kapta birleştirerek Oksidanı da yüzde %9 yaparak boyamak istiyorsunuz ve turunculuk veya gri renkler oluşacağından endişeleniyorsanız iste cevabımız.

İlk olarak platin sarısı tonlarını koyu bir tona geçirmek için ön olarak Dore-pigment yüklemesi mutlaka yaptırmanız gerekiyor. Ama bu pigment yükleme işlemini evde denemenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü zor bir iştir. Mutlaka güvendiğiniz uzman bir kuaföre bu işlemi yaptırınız.

Platin sarısı saç rengi tonuna 7.7 kahverengi-çikolatayı kullandığınız da yüzde %80 grilik verebilir. Bu sebeple 7.4 ve 7.7 yi birleştirip saçlara uygulamak çok daha iyi bir fikir.1 tüp 7.7 ye ½ yarım 7.4 gayet iyi bir karışım olacaktır. Yüzde %9 Oksidan yerineyse yüzde %6 lık çok daha güzel olacaktır.

Bunun sebebi ise zaten saç rengi tonunuz platin sarısı yani açık tonlardasınız bunun üzerine kullanacağınız bir yüzde %9luk bir oksidasyon saçlarınızı son derece yıpratacaktır. Bunu belirtmek isteriz ki 7.4 ve 7.7 pek de koyu renk boyalar değiller özel olarak platin sarısında koyulaşma yapar fakat 7.7 numarası platin sarısı saçlarınızı iki ton kadar açma yapacaktır. Bunun hesabını yaparak bu işlemi yapınız.

Koyu Sarı Balyaj Saç Rengi

Koyu Sarı Balyaj Saç Rengi

Koyu Sarı Balyaj Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saçlarınızın uç kısımlarına sarı saç rengi Balyaj attırdınız fakat Balyajlar koyu bir görünüme büründü ve siz birazcık olsun sarı saç rengini koyudan açığa geçiş yaptırmak istiyorsunuz.

Bu durumda mutlaka yeni baştan bir Balyaj uygulaması yaptırmanız gerekecek. Mevsim yaz olsa güneşlenerek saçlarınızı doğal yoldan açabilirsiniz fakat böyle bir güneşlenme durumunuz yoksa yeniden bir Balyaj şart.

Yapmanız gerekenler;

1- Saç açıcısı ile saçlarımızı paketleyeceğiz.

2- Balyaj attığımız kısımlar istediğimiz saç rengi tonlarına geldiği zaman yıkamak olacaktır.

Saçlarımızın uç kısımlarına Balyaj uygulaması yaptırırken birazda krepe yaptırırsak daha natürel bir görüntü elde ederiz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ