Saça Işıltı Renkleri Atma Yöntemleri ve Önerileri

 • 11 Ağustos 2023
 • 270.607 kez görüntülendi.
Saça Işıltı Renkleri Atma Yöntemleri ve Önerileri

Saça Işıltı Renkleri Atma Yöntemleri ve Önerileri

Bugün sizlere saçlarımıza nasıl ışıltı atmalıyız yöntemleri nelerdir sorular ve cevapları ile siz takipçilerimizi bilgilendirmeye çalışacağız.

Saçlarınıza Evde Işıltı Uygulaması Anlatımı: Saçlarımızın artık biraz farklı görünmesini arzuluyor ve kendimizde ufak bir değişiklik istiyoruz. Bunun en kolay yolu saçlarımızın rengini veya modelini değiştirmektir ve saça ışıltı katmaktır. Tamamı ile natürel bir görüntü oluşturacak bu yöntemi evde deneyebilirsiniz.  Kuaförünüze gitmeden de bunu yapması çok da zor değil. Bazı ayrıntılara dikkat etmemiz şart, bu sayede üstesinden gelebilirsiniz. 2024 yılının trend saç renklerinden olmaya devam eden kumral saç rengi tonları saçlara sahipseniz, kozmetik marketlerden fazla açık olmayan bir Koleston, Plaette veya L'Oreal markalarından sarı saç rengi tonlarında bir boya almanızı tavsiye ederiz. Satın aldığınız saç boyasının üstünde bulunan talimatlara göre boyayı karıştırdıktan sonraki aşamada ince ince 8 -9 tane balyaj yaparak ayırınız. Bu ayırdığımız tutam tutam balyajların uç kısımlarına çok daha fazla gelecek şekilde boyayı uygulayarak alüminyum folyolara sarınız. Tüm ayırdığınız balyaj tutamlarına bu uygulamayı yapıyoruz ve 35-40 dakika kadar tutmasını kurumasını bekleyip yıkıyoruz.

Sizlerden mailime gelen soru ve cevaplardan bazılarını detaylı bir şekilde aşağıdaki gibi cevaplandırma çalıştık.

Soru: Benim saç rengim siyaha yakın koyu kahve ve Bu aşağıdaki fotoğraftaki ışıltıları beğendim, acaba benim saç rengime yakışır mı? Beyaz tenliyim ve bu rengi elde etmek için hangi renk boyayı kullanmalıyım? Teşekkür ederim.

Karamel Tonları Atılmış Saç Rengi Modeli
Karamel Tonları Atılmış Saç Rengi Modeli

Cevap: Bu  aşağıdaki resimde olduğu gibi resimde önlere karamel tonları atılmış. Beyaz tenliler için koyu karamel tonlarını öneririm.

Soru: Beyaz tenliyim, saçım çikolata ve kahve ışıltı artırmak istiyorum hangi renk uygun olur.

Cevabımız: ince tutamlara atılmış bal köpüğünü tavsiye ederiz.

Soru: Benim saçım siyaha çok yakın ve tenim esmer kuaförüm ışıltı tavsiye etmişti henüz yaptırmadım ama düşünüyorum. Örnek modellerin saçları kadar kahverenginin açık tonlarında değil yakışır mı veya hangi ton yaptırmalıyım bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz? Bir de saçlarım doğal parlak ve sağlıklı saçıma zarar verir mi sizce?

Cevap-2: Saça uygulanan her işlem maalesef saça zarar verir. ancak saçınızı komple boyamaktansa ışıltı atarak işlem uygulanan alanı minimuma indirebilirsiniz. Saçlarınıza açık çikolata kahve, bal kahve ve altın kahve renklerinden ışıltı atabilirsiniz. Renk ne kadar açık olacaksa saçınıza yapılacak işlem o kadar fazla olacaktır.

Soru: Saçlarımı yıllardır siyaha boyuyorum tenim esmer bana çok yakıştığını düşünüyorum fakat uzun yıllar kullandığım için artık çok sıkıldım. son zamanlarda Jennifer Lopez’in saç rengine merak sardım, bronz, kumral karamel bal köpüğü hatta aralarda sarılara bile rastladım bu bana eğer o siyahi bir kadınken ona yakışıyorsa bana da yakışabileceği konusunda cesaretlendirdi açıkçası birde size sormak istedim. siz ne dersiniz ve şuan 2-3 aylık siyah boyalı saçlarımın hangi işlemlerden geçmesi gerekir ne kullanmalıyım?

Bu aşağıdaki resimlerdeki saç rengi modelleri.

Soru Cevaplar ile Saçlarımıza Işıltı Atma Fikirleri
Soru Cevaplar ile Saçlarımıza Işıltı Atma Fikirleri
Saçlarımıza Nasıl Işıltı Atmalıyız İşte Cevapları
Saçlarımıza Nasıl Işıltı Atmalıyız İşte Cevapları

Cevap-3: Saçlarınızı zaten aşamalı olarak açmanız gerekecek. Üstelik senelerdir saçlarınızı siyaha boyuyorsanız kuaför işleminden geçmesi gerekiyor saçlarınızın. İstediğiniz rengi oturtana kadar uzun bir süre saçlarınızı boyamanız gerekebilir. Ben en azından bu sonbahar - kış aylarında saçlarınızı önce Kahve tonları ile açmanızı öneririm.

Bu 2024 Yazına doğru belirttiğiniz renkleri uygulayabilirsiniz. Küllü renklerden ziyade sıcak renkler tavsiye etmenizi öneririm.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Pervin dedi ki:

  Saçlarımı kumral çikolata rengine boyattım daha yeni biraz kullandıktan sonra hafif gölge ışıltı attırmak istesem ne önerirsiniz doğal görünüm istiyorum o yüzden renk geçişi çok önemli benim için

 2. Feyza dedi ki:

  Merhaba saçlarımı en son kendim açarak karamel yapdim şuan üstleri siyah kendi saçım üst kısmını tamamen fındık kabuğu yapıp aralara sarı yada platin yapsam nasıl olur başka önerebilceginiz renk varmi

 3. Feyza dedi ki:

  Alt kısımları karamel tonlarinda

 4. Yeliz Erol dedi ki:

  Merhaba ben saçımı Garnier Altın kahve rengine boyadım çok güzel oldu kutunun üstündeki resim nerdeyse tuttu, şimdi saçıma evde ışıltı atmak istiyorum acaba bu boyanın hangi renginı al almaliyim ışıltı atmak için ..yardımcı olursanız çok sevinirim

 5. Naz Çiçek dedi ki:

  Bu makalede saça ışıltı renkleri atma yöntemleri ve önerileri hakkında detaylı bilgi veriliyor. Evde yapılabilecek ışıltı uygulaması anlatılıyor ve kullanılabilecek boya markaları öneriliyor. Ayrıca okuyucuların soruları da cevaplandırılmış ve çeşitli renk önerileri yapılmış. Özellikle beyaz tenli kişilere koyu karamel tonları öneriliyor. Saçların sağlığına dikkat çekilse de yapılan her işlem saça zarar verebileceği belirtiliyor. Son olarak, siyah boyalı saçlardan açıklık elde etmek için aşamalı olarak açma işlemi yapılması gerektiği ve kahve tonlarıyla başlanması öneriliyor.

 6. Sena Cesur dedi ki:

  Bu makalede saçlara nasıl ışıltı atılacağı hakkında bilgiler verilmekte. Evde yapılabilecek bir yöntem olduğu belirtilmiş ve bunun için açık saç boyaları kullanılması öneriliyor. Açıklanan yöntem balyaj yapılması ve saçlara uygun boya uygulanması üzerine olduğu için siyah saçları olan biri için uygun olmayabilir. Ancak önerilen diğer renkler ve yöntemlerle daha açık tonlar elde edilebilir. Ayrıca, saçlarınızın uzun süre boyalı olduğu ve kuaför işlemlerinden geçmesi gerekebileceği belirtiliyor.

 7. Hazal Çiçek dedi ki:

  Saçlarınıza ışıltı katma konusunda size yardımcı olabilecek birkaç önerim var. Öncelikle, saçlarınızı tamamen boyamanız yerine ışıltı atma yöntemlerini tercih etmenizi öneririm. Bu şekilde saçlarınıza daha az zarar verirsiniz ve doğal bir görünüm elde edersiniz.

  Eğer saç renginiz koyu kahve veya siyaha yakınsa, karamel tonlarından oluşan bir ışıltı size çok yakışabilir. Bu renkler, saçlarınızı yumuşatarak doğal bir parıltı sağlar. Beyaz tenliyseniz, koyu karamel tonları size daha uygun olabilir.

  Çikolata ve kahve tonlarında ışıltı katmak isterseniz, saçınızın belirli bölümlerine ince tutamlar halinde bal köpüğü tonlarında boya uygulayabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınıza hareket ve canlılık katabilirsiniz.

  Siyah saç rengine sahipseniz ve teniniz esmer ise biraz cesur bir seçim yapabilirsiniz. Jennifer Lopez'in saç rengini örnek alarak, bronz, kumral, karamel veya bal köpüğü tonlarından oluşan bir ışıltı deneyebilirsiniz. Ancak, uzun süredir siyah boyadan sonra bu renklere geçmek için saçlarınızın aşamalı olarak açılması gerekecek ve bu işlem saçlarınıza zarar verebilir. Bu nedenle, bir kuaföre danışmanız ve profesyonel yardım almanız önemlidir.

  Sonbahar ve kış aylarında daha sıcak renkler tercih etmenizi öneririm. Küllü tonlar yerine daha sıcak ve doğal renklere yönelmek saçlarınıza daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

  Bu öneriler ışığında, saçlarınıza uygun olan ışıltı renklerini bulabilir ve saçlarınıza yeni bir canlılık katabilirsiniz. Unutmayın, saçlarınıza ışıltı katarken doğal görünümü korumak önemlidir ve bu işlemi profesyonel bir kuaförden yardım alarak gerçekleştirmeniz daha uygun olacaktır.

BİR YORUM YAZ