Yıkandıktan Sonra Kabaran Saçlara Çözümler

  • 09 Kasım 2023
  • 56.054 kez görüntülendi.
Yıkandıktan Sonra Kabaran Saçlara Çözümler

Yıkandıktan Sonra Kabaran Saçlara Çözümler

Banyo Yaptıktan Sonra, Yıkandıktan Sonra Kabaran Saçlara Çözümler Nelerdir? Kabarmış Saçlarla Nasıl Mücadele Edeceğiz Hepsi Makalemizde!

Temiz ve yeni yıkanmış saç herkesin saç şekline göre değişik sonuçlar verir. Özellikle dalgalı kıvırcık saçlar yeni yıkandıktan sonra çok fazla kabarmalara yol açar. Kabarık saçlar bayanların adeta kabusudur. Çünkü yıkanan saç temizlenir ve genelde kuruduktan sonra kolay kolay şekil almaz. Ayrıca kabarık saçlar yıkandıktan sonra şekil almakta zorlanır. Yapmış olduğunuz saç ise bir zaman sonra tekrardan şeklini yitirebilir ve gün içinde farklı bir şekil alabilir. Saçlarınızın kabarmasından şikayetçiyseniz şayet sizde saç kabarıklığına neler yapılır ne iyi gelir araştırırsak sonuç alabilirsiniz. Saç kabarıklığına iyi gelen saç bakım ürünlerini nemli saça veya duş sonrası uygulayarak kullanabilirsiniz.

Kabaran Saçlara Çözüm Önerileri

* Saç şampuanlamak denildiğinde çok dökerek saçlara daha temiz olacağını düşünmek. Aksine daha az şampuan sürmeye gayret gösterin. Çok arkası arkasına saçları şampuanlamak saçlarınızın zarar görmesini tetikler. Çünkü saç telleri sertleşir. Saçta olan nem azalır ve sac kuruduktan sonra ise saçlarınızın kabarmasına yol açar.

* Titiz biriyseniz şayet saçlarınızı her gün yıkayıp şampuanlamak yerine hafta 2-3 defa şampuanlamaya özen gösterin.

* Saçlarınız duştan çıkıp nemli haldeyse Saç Bakımı kremleri uygulayarak saçlarınızın kabarmasına engel olabilirsiniz. Saç kremlerini ise saç diplerini olmayacak şekilde saçlarınızın aralarına yedirmeye gayret gösterin.

* Soğuk su kompleksi saçlarınıza iyi gelir. Çünkü soğuk su saç tellerinizin kabarmasını engelleyecektir. Duş sonrası durulayabildiğiniz kadar  en az 4-5 dakika soğuk su ile saçlarınızı kurulayın.

* Duş sonrası saç tarama işleminde kullanacağınız tarağında bir o kadar önemi var. Fırça kullanmayın mesela. Çünkü ıslak saçlarınız fırça ile yolunarak taranacaktır ve saç tellerinizin kırılmasına ve kopmasına sebep olacaktır. Geniş dişli taraklarla saçlarınızı taramaya  özen gösterin.

* Saçlarınızı makine ile kurutacaksanız havlu yardımıyla saçlarınızın fazla suyunu alarak biraz kendi halinde kurumasını bekleyin.

* Saçları kuruturken ise havluyu saçlarımıza kurusun diye tüm suyunu alacak şekilde kurutmayın. Çünkü saçlarınızın böylece yıpranmasına ve kabarmasına yol açarsınız. Saçlarınızı kurulamak istiyorsanız saçlarınızı fazla hırpalamadan kurutun. Havlu ile saçlardaki ıslaklığı almaya özen gösterin.

Saç kuruturken de saçlarımız kabarır. Kurutma makinesini kullanırken saçlarınızın uçlarından başlayarak yukarı doğru kurutun. Tam tersini yaparsanız saçlarınızın kabarıklığı ile karşılaşmanız yüksek ihtimal.

* Saçlarınıza yapacağınız bakımlarda önemli. Arada saçlarınızı nemlendirmeye özen gösterin. Yapacağınız ara ara bakımlar saç nemlendirmesi saçlarınıza iyi gelecektir. Doğal olan zeytinyağı, badem yağı gibi yağları kullanabilirsiniz.

Saçlarınızın kabarık olmasını istemiyorsanız bu yöntemleri deneyerek neyin saçınıza iyi geldiğini bulabilirsiniz. Ona göre saçlarınıza uygularsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hale TURGURT dedi ki:

    Merhaba ben saçlarım kabarmasın diye liquid kabaran ve zor taranan saç bakım setini kullanmaya başladım ve çok memnun kaldım saçlarım yatıştı ve de yumuşadı öneririm🌸

BİR YORUM YAZ