Sarı Saçları Kahverengi Saç Rengine Geçiş Yaptırma

  • 01 Eylül 2023
  • 60.208 kez görüntülendi.
Sarı Saçları Kahverengi Saç Rengine Geçiş Yaptırma

Sarı Saçları Kahverengi Saç Rengine Geçiş Yaptırma

Sarı Saç Rengini Kahverengi Saç Rengi Tonlarına Geçiş Yaptırmayı Detaylı bir Şekilde Konumuzda Anlatmaya Çalışacağız. Sıcak ton Karamelize Kahve Saç Rengini Seven ve Sarı Saçları Olup da Kahve Tonlara Geçiş Yapmak İsteyenler Buyurun!

Sarı saç rengi tonlarını kahve tonlarında boya uygulaması yapmak için önereceğimiz boya noları var. Ama kesinlikle bilmeniz gerekli konu burada; sarı saçlarınızın üstüne sürülecek her türlü boya neredeyse bir ton daha çık olacaktır.

Daha detaylı anlatmak gerekirse sarı saçlarınızın üzerine yapacağınız boya numarasını bir numara büyük seçin; mesela 7.77 boya numarasını seçtiğinizde, birinci boya işlemini 6.77 ile yaptığınızda sonuç olarak 7.77 olacaktır. Ama 2 ci boyama işleminde ve 3 cü boyamada 7.77 ile boya uygulaması yapılabilir.

Aşağıdaki örneklemelerde platin sarısı saç rengi tonlarında bir saçı kahverengi saç rengine geçiş yaptırdık aşağıda fotoğrafları bulabilirsiniz.

Dipnot olarak yıldızlı bir bilgi daha var saç rengi tonunuz koyu sarımsı ise sonucumuz çok daha farklı bir hal alacaktır. Açık sarı ise farklı bir sonuç olacaktır. Buradan hareketle boya uygulaması yapacağımız saçın tonu, kap içerisine koyulan boyanın verdiği etki ile işlem uygulanır.

Boya karışımı kahverengi ise kahverengi tonların bir renk olacaktır. Ama saçın açık oluşu ve koyu oluşu saçların dip rengine göre değişir.

Sarı tonlardan kahverengi tonlara döndürme 2017

Sarı tonlardan kahverengi tonlara döndürme 

Dipnot-1: Matrix marka saç boya ile uygulamayı gerçekleştireceğiz. Sarı saçları kahverengiye çevirirken, eğer ki sarı olan saçımızın tonu platin sarısı ise bu renk ile yakınsa bazı tür saçlarda küllü yansımalar olması olasıdır.

Bu durumu engellemek için tavsiyemiz sarı saçı kahverengi saç rengine boyarken boyamızın karışımı içerisine biraz bakır-kahverengi boya ilavesi yapıyoruz. Bu Hareket olası küllü yansımaları minimize edecektir.

Örnek olarak 6.W çok şık bir havalı kahverengi saç rengi tonu ama sıcak olması açısından 6.BC Bakır kahverengi saç rengi tonu ekleme yapılması lazım. Orantıyı sorarsanız bir tüp kahverengi saç boyasına yarım bakır kahverengi saç boyası ilave edilebilir. (Aşağıda detaylı yazıyor bu bakır kahve koyma işi sadece ilk boyamalarda olacaktır)

Size tavsiyemiz ilk boyama işleminizi yapıyorsanız kahverengi saçlarınız için bakır kahverengi saç boyası ilavesi yapmayınız. Katmamanızın sebebi saç diplerinizden belirecek siyah saçınız malesef kızıllık yaratabilir. Biz bu işlemi sarı saç renginden geçiş işlemi olurken boya uygulaması yapılacaksa bu reçeteyi uyguluyoruz. 2 ci ve 3 cü boyamalarda bakır kahverengi saç rengi boyası koymayınız. Fakat koyarsanız da pek bişi olmaz.

Sarı saç renginden kahve tonlara geçiş 2017

Sarı saç renginden kahve tonlara geçiş 

Biz karışımımızın içerisine yarım 6.W ekleyip ve buna yakın derecede fakat daha az 6.BC daha ekledik.

Daha Detaylı anlatmak gerekirse yüzde %6 yani 20 volum kadar oksidasyon ilave edip karıştırıp sarı saçlara sürdük. Yarım saat sonrasında saç boyanız tutacaktır ve şampuan ile saçlarınızı yıkayıp durulayın. Netice olarak karamelize kahverengi bir saç rengi tonu elde ettik.

2024 de Bakır kahve tonları da çok moda olacak saç renklerinden. Sarı saçlarınızı ilk defa boyayacaksanız bakır kahve boya ilave etmeyi unutmayın çok hoş duruyor.

Saç renkleri kataloğundan kahverengi saç tonları 2017 modası

Saç renkleri kataloğundan kahverengi saç tonları 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ