Silver Şampuan Nedir? Kimler Kullanmalıdır? İnanılmaz Etkileri!

 • 07 Eylül 2023
 • 85.754 kez görüntülendi.
Silver Şampuan Nedir? Kimler Kullanmalıdır? İnanılmaz Etkileri!

Silver Şampuan Nedir? Kimler Kullanmalıdır? İnanılmaz Etkileri!

Silver şampuan nedir? Nasıl kullanılır? Kimler mor şampuan kullanmalıdır? Turunculaşma ve dore renk kalıntılarını nasıl yok eder? İnanılmaz etkileri!

Küllü saç rengi tonlarını seven hanımların, saçlarını boyadıktan sonra meydana gelen mat dore renkler canlarını sıkmaktadır. Bu dore renklere çare olarak saçlarımıza silver şampuanı uygulayıp yıkamalıyız. Bildiğiniz gibi silverın Türkçe anlamı gümüş demektir. Fakat türkçe manasının gümüş olmasına karşın silver şampuanın diğer ismi mor şampuan olarak geçer ve bilinir.

küllü saç

küllü saç

Renk paletlerine baktığımız zaman turuncu renge karşılık gelen renk mordur. Turuncu renge karşı gelen rengin mor olduğunu makyaj yapan hanımlarda bilirler. Göz altları mor gibi olan kadınlarda turuncu düzeltici kullanması önerilir. Gözümüzün altındaki morluğu gizlesin diye.

Saç renklerinde bu durum zıttır. Dore renk tonlarını kapatmak için mor şampuan (silver şampuan) kullanılması önerilir. Silver şampuanı genel olarak küllü saç renklerini seven hanımlar yoğunlukla kullanıyorlarsada oryal ile renk açma yapılmış ve turuncu saç renklerini ekarte etmektede kullanılır. Silver şampuanın çok güzel bir kullanım alanı saçlarınız tamamiyle beyaz olmuşsa saçlarımıza bir canlılık katmak için saçlarımıza uygulayabiliriz. Soğuk sarı-küllü saç rengi tonlarına saçlarınızı boyattıktan sonra maria-nila-sheer-mor şampuanı kullanabilirsiniz. Bu mor şampuan saçlarınızdaki istemediğiniz turunculaşmaları ve kızıl renkleri kapatıyor. Silver şampuan alırken kapağını açtığınızda rengini kontrol edin tam olarak mor renk değilde mavimsi olan silver şampuanı satın alınız.

Silver şampuan saçlarımızdaki turuncuları körlerken boya yapılmış saçımıza aynı zamanda içeriğindeki nar özleri ile bakımda yapıyor. Saçlarınıza güzel bir parlaklık ve ışıltı veriyor. Ayrıca bu şampuanın renginin mor olması kesinlikle sizi korkutmasın çünkü kesinlikle hiç bir mor leke kalmamakta. Ayrıca saç derinizdeki ve ellerinizdeki kalmış istenmeyen boyaları da çıkarıyor.

küllüsac

küllüsac

Peki silver şampuanı nasıl kullanmalıyım?

Bu güzel ürünü haftada en fazla 2 defa saçlarımıza uygulamamız gerekmekte. Silver şampuanı saçlarınıza uygulayıp iyice köpürtün ve en fazla 5-6 dakika bekletttikten sonra yıkayın.

Saç renginizi koyu sarıya yakın ve koyu sarıya boyadıysanız silver şampuana belli oranlarda saç kremi ekleyip maviye çalan bir renk elde edince saçlarınıza uygulayın. Böylece daha güzel bir renk kapatması yapacaktır.

Bu silver şampuanın fiyatı ise markasına göre değişmektedir. Bu size bahsettiğimiz üründe 250-400 TL gibi bir fiyata sahip. Bu ürünün yanı sıra Oaplex silver şampuanı da tavsiye ediyoruz. Şimdi gelelim silver şampuanın neler yaptığını galerimizde görelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. eeliffff dedi ki:

  Sacta dogal kına varsa kınalı saçlara etki edermi

 2. Ebru dedi ki:

  Siyah sacda renk.açma olur mu yoksa sarıya boyadıktan sonra mı kullanılıyor sac Rengim siyah fakat platin sac rengini çok begeniyorum bana ne yapmamı tavsiye edersiniz

 3. Hatice tülay dedi ki:

  Diplerim beyaz devamında boya var ilk boyadığımda koyu kumral idi şimdi rengi açıldı silver şampuan kullanabilirmiyim cevaplarsanız sevinirim

BİR YORUM YAZ