Gri Saç Boyama Nasıl Yapılır?

 • 15 Haziran 2023
 • 124.862 kez görüntülendi.

Gri saç rengine boyama nasıl yapılır? Gri ve Gümüş saç Rengi Boyama Nasıl Yapılır? Detayları ile birlikte bu konumuz da takipçilerimiz için anlattık.

Gümüş saç rengi ve Gri Saç renkleri 2016 Modası oldu 2017 yılın dada Moda olmaya devam edecek gibi. Gri saçın boya tarifini siz değerli ziyaretçilerimiz için bu konumuzda vereceğiz. Direk olarak hazır gri saç isterseniz modapedia dan gri saç rengi tonlarına boyanmış çıt çıt saç ekleri de satın alabilirsiniz.

Bu konuda anlatmak istediğimiz gri saç renginin boyama tarifi ana saçı siyah olan,  kestane olan veyahut boyalı saçlarını griye çevirme işlemini tarifidir. Yani anlatmak istediğimiz saçlarının yüzde %65 ve fazlası beyaz olan hanımlar için bu konumuz geçerli değildir.

Bazı kadınların saçlarının tamamını baz alırsak beyaz ve aralarda siyah veya ana renk saçları vardır. Eğer ki siz diyorsanız bu griye boyama işlemi siyah saçlarım için değilse sadece beyaz saçlarım için olsun istiyorsanız bu tarifimiz size uymaz.

Bu boyama tarifimiz de saçlarımızın uç kısımlarına ombre veya ara ara gri saç renginde Balyaj veyahut saçımızın tümünü gri renk ile boyama işlemidir.

İlk olarak koyu saç rengine sahip kadınlar için; saçlarımızı griye döndürme boyama işlemini şu şekilde anlatabiliriz.

 • Koyu renk saçımızı oryal ile platin sarı tonu saç rengine kadar rengini açmamız gereklidir. Yani anlatmak istediğimiz turunculaşma ve kızıllık kalmicak derecede saçlarımızı açıcı ile açmamız son derece önemlidir.
 • Saçlarımızı Dore sarı tonlarında olan bir saç rengini griye çevirme işlemi tam olarak gri renge dönüşmez. Elbette biraz gri renge dönecektir. Fakat net anlatmak gerekirse gri saç rengi ve gümüş saç rengi olmaz.
 • Aşağıdaki videoda gri saç rengini hem dore sarı saç rengi ve platin saç renginde deneniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Dilek dedi ki:

  Ben saçımı oryel ile açtım ama turunculasma ve bakırlar oldu üstünden bir daha açsam saçımı yakar miyim

 2. Bahar dedi ki:

  saclmln rengi kullu kumral, saclml kullu, griye istiyorum neyapa bilirim yardlcl olurmusunuz

 3. Can Akyol dedi ki:

  Makaledeki bilgiler gerçekten ilginç ve faydalı. Gri saç rengine boyama yapmak isteyenler için detaylı bir tarif sunulmuş. Ayrıca, görüntüler ve video da uygulamanın nasıl yapıldığını göstermek açısından çok yardımcı olmuş. Teşekkürler

 4. Yakup Atalay dedi ki:

  Bu yazıda gri saç boyama işlemi hakkında bilgi veriliyor. Gri ve gümüş saç renklerinin moda olduğu belirtiliyor. Gri saç renginin boyama tarifi anlatılıyor ve bu tarifin siyah saçlar için değil, beyaz saçlar için olduğu vurgulanıyor. Ayrıca koyu saç rengine sahip kadınlar için de açıcı ile saçların rengini açmak gerektiği belirtiliyor. Overall, makale istenen 15-20 karakter arasında bir yorum yapabilmem mümkün değil.

 5. Halil Dağ dedi ki:

  Gri saç boyamak gerçekten sanıldığı kadar kolay bir işlem değilmiş gibi görünüyor. Saçın önce açılması gerekiyor ve hala tam olarak gri bir renge dönüşmüyor. Benim bu konuda deneyimim olmadığı için daha fazla bilgiye ihtiyacım var. Ancak bu makalede verilen bilgileri dikkate alarak, saçlarını griye boyamak isteyen kişilere yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

 6. Rüya Bulut dedi ki:

  Gri saçları gerçekten çok moda ve harika görünüyor Bu makalede, koyu saçlarını griye dönüştürmek isteyenlere yönelik bir boya tarifi paylaşılmış. Saçlarını griye dönüştürmek isteyenler, öncelikle saçlarını açıcıyla platin sarı tonlarına kadar açmalı. Ancak tam anlamıyla griye dönüşmek yerine, biraz gri tonlu dore sarı saç rengine sahip olacaklar. Videoyu izledim ve gerçekten faydalı bir şekilde anlatılmış. Denemek için sabırsızlanıyorum

 7. Serhat Su dedi ki:

  Gri saç rengine boyama yapmak aslında oldukça dikkat gerektiren bir işlemdir. Saçlarınızı tamamen griye döndürmek istiyorsanız öncelikle saçlarınızı açmanız gerekmektedir. Eğer saçlarınız koyu renkse, saçlarınızı önce platin sarı tonuna kadar açmanız gerekmektedir. Bunu yapmak için bir açıcı kullanabilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı dore sarı tonlarında boyayabilirsiniz ancak unutmayın ki bu işlem tam olarak gri saç rengi elde etmenizi sağlamayacaktır. Eğer tam olarak griye dönüşmek istiyorsanız, platin sarı tonunda kalmanız gerekmektedir. Yukarıdaki videoda bu işlemin nasıl yapıldığını daha detaylı görebilirsiniz.

BİR YORUM YAZ