Zayıf Gösteren Saç Modelleri 2024

  • 10 Ağustos 2023
  • 25.876 kez görüntülendi.
Zayıf Gösteren Saç Modelleri 2024

Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Kadınlar için ince ve zayıf görünümlü bir yüze sahip olmak bir oldukça önemli ve özen gösterilen konuların başında gelmektedir. Yüzünüzü zayıf gösteren  makyaj ve gölgelendirme sırlarının yanı sıra bazı saç modelleri de bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Çünkü saç şeklinizi belirlemede yüz tipinizin uzun, kare, oval ya da yuvarlak olması da bir hayli önem taşımaktadır. Rahatlıkla her saç modelini kaldırabilecek olan yüz tipinin oval olduğunu söylememiz mümkün.

Peki ya siz hangi yüz tipine sahipsiniz? Bu sorunun cevabını verdikten sonra en uygun saç modelini uygulayarak daha zayıf ve ince bir yüze sahip olabilirsiniz. Zayıf bir görünüşe sahip olmak için doğru saç modeline sahip olmak çok önemli. Bu konuda kuaförünüz de size yardımcı olacaktır. Birçok kadına saç stilini oluşturmaları konusunda epeyce tecrübe sahibi oldukları için size uygun olan saç tipini belirlemede onlara güvenebilirsiniz. Bir takım saç uzmanları saçların ne çok fazla kısa ne de çok uzun olmasını tavsiye ediyorlar ve orta boylu saç modellerinin iyi duracağı görüşünü bizlere bildiriyorlar.

Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Tabi bu konuda siz kadınların kendinizi nasıl daha iyi hissedecekseniz o görünüme sahip olmanız da altını çizmeden geçemeyeceğimiz önemli bir unsur. Saçların katlı olması sahip olacağı hacmi artıracağı için yine başka bir tavsiye. Bunun yanı sıra saç uzunluğunun kulak memesi ile omuz hizası arasında bir nokta da bulunması da uzmanların bir diğer tavsiyesi. Eğer saçlarınızın katlarını yanlara vererek kullanırsanız yüzünüzün yuvarlaklığı kaybolacaktır ve daha ince bir görünüme kavuşmanız mümkün olacaktır. Yine kahkullü saç modellerinin de yüzü zayıf gösteren modellerden birisi olduğu söyleyebiliriz. Düz kesilmiş saç modellerinden uzak durmanızı daha ziyade katlı modelleri kullanarak zayıf görünüm elde edeceğinizin tavsiyesini sizlere rahatlıkla verebiliriz.

Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Bu nokta da ince görünümlü bir yüze sahip olmak için kullanılacak Saç Modellerinin yanı sıra saç renginin de öneminden bahsetmeden geçemeyeceğiz. Karşıt renklerin birlikte kullanımı olduğunuzdan daha zayıf görünmek için iyi bir seçenektir. Örneğin yuvarlak hatlara sahip bir yüz için size önerebileceğimiz renk daha kahveye çalan tonda renkler olacaktır. Yine röfle, gölge ve saç aralarınıza attıracağınız ışıltıların da saçlarınıza gerekli olan hareketi sağlayarak ince ve zayıf görünmenize yardımcı olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Siz hanımlara tavsiye edebileceğimiz bazı ince ve zayıf gösteren saç modelleri şöyle:

Katlı Saç Modelleri

Kat attırarak kullanacağınız saç kesimleri yüz hatlarınızı yumuşatarak daha ince bir görünüşe sahip olmanıza neden olacaktır. Bu modeli dalgalı modellerle de birleştirerek daha havalı bir görünüm elde etmeniz mümkün.

Katlı Saç Modelleri

Katlı Saç Modelleri

Uzun Saçlar:

Eğer saçlarınızı hangi boyda kullanacağınıza karar veremediyseniz, uzun saçların olduğunuzdan ince görünmede daha etkili olacağı tavsiyesini siz hanımlara kolaylıkla verebiliriz. Uzun saç kullanımı yüzünüzü daha uzun göstermeye yardımcı olacak ve gerekli inceliği yüz hatlarınıza katacaktır.

Uzun Saçlar

Uzun Saçlar

Tepeden Topuz Modeli:

Saçlarınızı toplayarak kullanmayı tercih eden birisi misiniz? Bu durumda saçlarınızı en tepeden yapılan topuz modeli uygulayarak kullandığınızda yüz hatlarınızın daha ince bir görünüme kavuşacağını göreceksiniz.

Tepeden Topuz Modeli

Tepeden Topuz Modeli

Dalgalı S Modeli:

dalgalı saç modelini kullanmayı tercih eden hanımların özellikle iri ve geniş su dalgalarıyla ve yine uygulayacağı iri buklelerle yüz hatlarını bir hayli ince göstermesi mümkün. Bu modelin yüzünüzü ince göstermede en etkili modellerin başında geldiğini eklemeden geçemeyeceğiz.

dalgalı saç modeli

dalgalı saç modeli

Salaş At Kuyruğu Modeli:

Atkuyruğu modelini zayıf görünmek için kullanabilirsiniz. Ancak çok sıkı değil de daha salaş şekilde topladığınız atkuyruğu saçlarınızla daha ince görünmeniz mümkün. Ayrıca biraz perçem ya da yanlardan çıkaracağınız saçlarla kullanacağınız bu model dikkat çekici bir görüntüye sahip olmanızda etkili olacaktır.

Salaş At Kuyruğu Modeli

Salaş At Kuyruğu Modeli

Yandan Ayrılan Saçlar:

Şayet saçlarınızı ortadan ayırarak kullanan birisiyseniz bu modelin yüzünüzün daha geniş görünmesine neden olacağını unutmayın. Bu noktada size daha ince görünüme sahip olmak için tavsiye edeceğimiz model saçınızı daha yandan ayırarak kullanmak olacaktır. Bu şekilde kullanım yüz hatlarınızı yumuşatacaktır.

Yandan Ayrılan Saçlar

Yandan Ayrılan Saçlar

Yandan Kahküllü Saç Modeli:

Yine bu model için de yüz hatlarınıza yumuşaklık katacağını söyleyebiliriz. Böylece yüzünüzü olduğundan daha zayıf gösterecektir. Dalgalı saçlarınızı yanlara doğru veya kulak önlerine doğru uzandırarak kullanabilirsiniz.

Yandan Kahküllü Saç Modeli

Yandan Kahkullü Saç Modeli

Asimetrik Kullanım:

Yüz hatlarınız toplu bir görünüme sahipse saçlarınızın arka tarafını daha kısa önlere doğru geldiğinde ise daha uzayan kesim şekliyle kullanarak daha zayıf bir görünüşe sahip olmanız mümkün.

Asimetrik Kullanım

Asimetrik Kullanım

Burada siz hanımlara eklemeden geçemeyeceğimiz husus şu ki; asla saç bakımlarınızı ihmal etmeyin ve bu bakımları düzenli yaptırmaya gayret ediniz. Saçlarınız sağlıklı bir görünüme sahip değilse hangi saç modelini uygularsanız uygulayın istediğiniz sonucu elde etmeniz mümkün değildir. Saçlarınızın hacimli, ışıltılı ve canlı görünmesi, gerekli inceliği sağlamada ve yüz hatlarınızı ortaya çıkarmada en önemli unsur olacaktır. Yine uygun saç rengi ve eklenebilecek bir takım aksesuarlarla saç modelinizi destekleyerek yüz hatlarınızı daha yumuşak görünüme kavuşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ