Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

 • 11 Ağustos 2023
 • 32.136 kez görüntülendi.
Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

Kendimize uygun saç modellerini belirlerken yüz şekillerimizin önemi oldukça büyüktür. Çünkü sadece şık ve  güzel bir saç modeli seçmeniz sizin hoş görünmenize yeterli olmayacaktır. Yüz ve cildinize en uygun saç modelini seçmeniz sizi daha şık gösterecektir. Saç Modelleri konusunda her gün güncellenen sitemizde bugün uzun bir yüz şekline sahip kadınlar için uygun saç modellerini inceleyeceğiz.

Uzun yüz şekillerine uygun saç modellerini ararken yapılan en büyük hataların başında yüzümüzün uzun olmasından dolayı uzun saç modelleri aramak gelmektedir. Yüzünüz uzun diye uzun saç modelleri seçmek zorunda değilsiniz. kısa saç modelleri uzun yüz şekillerine daha uygundur. Kısa saç modelleri sayesinde yüzünüzün keskin hatlarını kapatabilirsiniz. Kısa saç modelleri ile daha şık görünebileceğiniz aşikar olup saçlarınızı yana veya düz taranması da yüzünüzün uzun görünmesini engelleyecektir.

Bob Saç Modelleri

Bob Saç Modelleri

Kısa saç modellerinden Bob Saç kesimini tercih ederek yüz hatlarınızı daraltarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Bob saç kesimi yüzü sararak daha küçük ve kısa görünmesini sağlayacak niteliklere sahiptir.

Pixie Saç Modelleri

Pixie Saç Modelleri

Biraz erkeksi bir model olan pixie saç modeli de yine bob saç kesimi gibi yüzünüzün uzun görünmesini ortadan kaldıracaktır. Pixie saç modelinde saçlarının ön kısmının uzun olması yüzünüzü daha kısa gösterecektir.

dalgalı saç modelleri

dalgalı saç modelleri

Dalgalı ve uzun saç modeli de yüz uzunluğunuzu kapatacak niteliğinde bir saç modelidir. Uzun yüz şekillerine tek uygun uzun saç modeli yukarıda da gördüğünüz üzere dalgalı uzun saç modelidir. Diğer uzun saç modelleri yüz uzunluğunuzu kapatacak özelliğe sahip değildir.

Kısa Dağınık Saç Modelleri

Kısa Dağınık Saç Modelleri

Yukarıda fotoğrafta da gördüğünüz üzere kısa ve Dağınık saç modeli yüzü uzun kadınlar için en ideal saç modellerindendir. Gündelik yaşamınızda da rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu saç modeli sizi oldukça şık ve modern gösterecektir.

Uzun Yüzler için Bob Saç Kesimi

Uzun Yüzler için Bob Saç Kesimi

Uzun Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri

Uzun Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri

dalgalı saç modeli

dalgalı saç modeli

pixie saç modeli

pixie saç modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Nil dedi ki:

  3 numaralı eşsiz

 2. İbrahim Akar dedi ki:

  Bu makalede uzun yüz şekillerine uygun saç modelleri hakkında güzel bir bilgi paylaşımı var. Özellikle kısa saç modellerinin uzun yüzleri daha iyi dengelediği ve yüz hatlarını daha güzel ortaya çıkardığı söyleniyor. Bob saç kesimi, pixie saç modeli ve dalgalı uzun saçlar önerebileceğim modeller arasında. Önerilen saç modellerini inceleyerek uzun yüz şekline uygun bir seçim yapabilirsiniz.

 3. Azra Kartal dedi ki:

  Bu makalede uzun yüzler için uygun saç modelleri hakkında bilgi verilmiş. Kendi yüz şeklimi düşünerek bu önerileri değerlendirebilirim.

 4. Sueda Özdemir dedi ki:

  Bu saç modelleri gerçekten çok şık ve güzel görünüyor. Uzun yüz şekline uygun olduğunu düşünüyorum.

 5. Cem Yıldız dedi ki:

  Bu makalede uzun yüz şekli için uygun saç modelleri hakkında bilgiler verilmiş. Özellikle kısa saç modellerinin uzun yüz şekillerine daha uygun olduğu belirtilmiş. Bob saç kesimi, pixie saç modeli, dalgalı saç modeli ve kısa dağınık saç modelleri önerilen seçenekler arasında yer almaktadır. Bu saç modellerinin yüzü daha kısa göstereceği ve şık bir görünüm sağlayacağı vurgulanmış.

  Açıkçası ben de bu makalede belirtilen önerilerin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Yüz şekline uygun saç modeli seçimi gerçekten önemli bir konu ve kişinin görünümünü etkileyebilir. Kendi yüz şeklimi göz önünde bulundurarak bu önerilere göz atacağım.

 6. Selin Kahraman dedi ki:

  Bu makale çok yararlı oldu, teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ