Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

  • 11 Ağustos 2023
  • 32.136 kez görüntülendi.
Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

Kendimize uygun saç modellerini belirlerken yüz şekillerimizin önemi oldukça büyüktür. Çünkü sadece şık ve  güzel bir saç modeli seçmeniz sizin hoş görünmenize yeterli olmayacaktır. Yüz ve cildinize en uygun saç modelini seçmeniz sizi daha şık gösterecektir. Saç Modelleri konusunda her gün güncellenen sitemizde bugün uzun bir yüz şekline sahip kadınlar için uygun saç modellerini inceleyeceğiz.

Uzun yüz şekillerine uygun saç modellerini ararken yapılan en büyük hataların başında yüzümüzün uzun olmasından dolayı uzun saç modelleri aramak gelmektedir. Yüzünüz uzun diye uzun saç modelleri seçmek zorunda değilsiniz. kısa saç modelleri uzun yüz şekillerine daha uygundur. Kısa saç modelleri sayesinde yüzünüzün keskin hatlarını kapatabilirsiniz. Kısa saç modelleri ile daha şık görünebileceğiniz aşikar olup saçlarınızı yana veya düz taranması da yüzünüzün uzun görünmesini engelleyecektir.

Bob Saç Modelleri

Bob Saç Modelleri

Kısa saç modellerinden Bob Saç kesimini tercih ederek yüz hatlarınızı daraltarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Bob saç kesimi yüzü sararak daha küçük ve kısa görünmesini sağlayacak niteliklere sahiptir.

Pixie Saç Modelleri

Pixie Saç Modelleri

Biraz erkeksi bir model olan pixie saç modeli de yine bob saç kesimi gibi yüzünüzün uzun görünmesini ortadan kaldıracaktır. Pixie saç modelinde saçlarının ön kısmının uzun olması yüzünüzü daha kısa gösterecektir.

dalgalı saç modelleri

dalgalı saç modelleri

Dalgalı ve uzun saç modeli de yüz uzunluğunuzu kapatacak niteliğinde bir saç modelidir. Uzun yüz şekillerine tek uygun uzun saç modeli yukarıda da gördüğünüz üzere dalgalı uzun saç modelidir. Diğer uzun saç modelleri yüz uzunluğunuzu kapatacak özelliğe sahip değildir.

Kısa Dağınık Saç Modelleri

Kısa Dağınık Saç Modelleri

Yukarıda fotoğrafta da gördüğünüz üzere kısa ve Dağınık saç modeli yüzü uzun kadınlar için en ideal saç modellerindendir. Gündelik yaşamınızda da rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu saç modeli sizi oldukça şık ve modern gösterecektir.

Uzun Yüzler için Bob Saç Kesimi

Uzun Yüzler için Bob Saç Kesimi

Uzun Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri

Uzun Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri

dalgalı saç modeli

dalgalı saç modeli

pixie saç modeli

pixie saç modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nil dedi ki:

    3 numaralı eşsiz

BİR YORUM YAZ