Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 • 15 Haziran 2023
 • 2.316 kez görüntülendi.
Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Yoğun şekilde saç dökülmesi yaşayanlar için bir kurtarıcı olan saç ekim ameliyatları birçok kişinin görünümünü yenilemesine ve öz güveninin gelmesine yardımcı oluyor. Peki nasıl yapılıyor bu saç ekimi? İşte merak edine saç ekimi uygulamasının en basit hali.

Saç ekimi için öncelikli olarak kesinlikle steril bir ortam gerekmektedir. Bu yüzden ekim yaptırmayı düşündüğünüz kliniğin bu konudaki hassasiyetlerine dikkat etmelisiniz.

Ülkemizde saç ekiminde uygulanan teknik FUE tekniğidir. FUE tekniğinin artısı daha eski teknolojiler ile uygulanan FUT tekniğinde olduğu gibi uzun kesilerin yapılmamasıdır. FUE tekniğinde bir kulağın ardından başlayarak arka tarafı ve enseyi almak sureti ile diğer kulak bölümüne kadar olan bölgeden saçlar alınarak saçsız olan bölgeye köklerin nakli yapılır.

Saç dökülmesi problemi yaşayan insanların başlarının arka taraflarında saçların bulunduğunu görebiliriz. Bu duruma sebep olan şey ense kısmındaki saçların dökülme problemi yaşamayacak kadar güçlü olmalarıdır. FUE tekniğinde bahsetmiş olduğumuz ekim sırasında alınan saçlar da bu güçlü‚ dökülmenin yaşanmadığı bölgeden alınır. Doğal olarak yeni ekim yapılan yerde çıkan saçlar artık genetik olarak çok daha güçlü olduklarından problemin tekrar etme olasılığı düşük olacaktır.

Diğer teknikler ile farklı şekillerde‚ başka yerlerden alınan saçlar çoğunlukla ekim yapılan yerde verimli olamayabilir. Ancak kişinin kendi vücudundan alınan saç kökleri yine aynı vücutta bulunacağından kolaylıkla yeni ortamına adapte olabilmektedir. Saç ekimi sonrası süreçte de doktorunuzun söylediği uyarı ve önlemlere dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi taktirde kökler zedelenebilir‚ adapte olamayabilir‚ hiç saç çıkmayabilir ya da çıkan saçlar dökülebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Lara Akyol dedi ki:

  Saç ekimi gerçekten harika bir çözüm

 2. Kerem Dağ dedi ki:

  Saç ekimi gerçekten harika bir çözüm

 3. İrem Yiğit dedi ki:

  Saç ekimi gerçekten harika bir çözüm

 4. Elif Deniz dedi ki:

  Saç ekimi gerçekten harika bir çözüm

 5. Serkan Su dedi ki:

  Saç ekimi gerçekten harika bir çözüm gibi görünüyor

BİR YORUM YAZ