Beyaz Tenli̇ Kıza Hangi Saç Rengi Yakışır?

 • 15 Haziran 2023
 • 52.939 kez görüntülendi.
Beyaz Tenli̇ Kıza Hangi Saç Rengi Yakışır?

Beyaz tenli kızlara hangi saç renkleri yakışır ve son moda bakır kahve, çikolata, kahve,sarı, karamel, mavi-siyah ve bal köpüğü saç rengi yakışır.

Bugünkü konumuzda beyaz tene hangi saç renkleri yakışır hemen hemen her beyaz tenli kadın merak etmiştir. Beyaz tenli kadınlar belki ten renklerinden artık hoşlanmıyorlardır fakat beyaz ten rengine sahip hanımlar en şanslı kimselerdendir. Beyaz ten rengi öyle bir renktir ki en uç cırtlak saç renkleri bile yakışmaktadır. Bakır saç rengi tonları hem bu senenin modası hemde size çok yakışan saç renklerindendir. Bakır saç renkleri beyaz ten rengi ile gerçekten çok uyumludur. Tüm bakır saç rengi tonlarını kullanabilirsiniz son derece güzel yakışacaktır.

Sıcak bir saç rengi tonu arıyorsanız size bakır-karamel saç rengini önerebiliriz. Bu saç rengi gerçekten kadınlar açok güzel bir hava katmakta.

Çikolata saç rengi tonları yine beyaz tenli hanımların kullanabileceği tam uyumlu güzel bir saç rengidir. Çikolata saç renklerinin yanında son senelerin moda saç rengi bakır-kahveyi size tavsiye ediyoruz. Kahverengi saç rengi tonları içinde fazla ikilemde kalmanıza gerek yok direk tereddütsüz kullanabilirsiniz eğer beyaz tenliyseniz mutlaka yakışacaktır.

Koyu-kestane saç renkleri ve siyah saç rengi eğer tam bir beyaz teniniz yoksa kullanmanızı pek de tavsiye etmiyoruz. Bu iki saç rengi ful beyaz tene sahip hanımlara yakışmaktadır.

Mavi-siyah saç rengi tonu beyaz tene sahip bir kadına son derece güzel yakışmaktadır. Fakat teniniz hafif buğdaya çalıyorsa bile tavsiye etmiyoruz.

Beyaz tenli hanımlara bir diğer giden saç rengi ise sarı saç rengidir. Aynı anda saç rengi ve ten rengimiz açık olursa biraz soluk gözükmeniz söz konusudur. Bu sebeple bu durum her zaman makyaj yapmanızı gerektirecektir. Pembe renklerde yapılmış bir makyaj sarı saçlarınızla sizi bir 5 yaş genç gösterecektir. Sarı saç renginin tüm tonları beyaz tene yakışmaktadır.

Beyaz saç ten rengine hiç korkmadan röfle yaptırabilirsiniz. Çok yakışacaktır. Yalnız röflenizin rengi beyaz olmasın ten renginizle birleşince sizi solgunlaştıracaktır. Röfle renginizi dore tonlarından yana kullanınız. Size daha genç bir görünüm katacaktır.

Patlıcan moru saç rengi beyaz tenli hanımlara yine yakışacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Sueda Özgür dedi ki:

  Beyaz tenli birine hiç düşünmeden karamel saç rengini tavsiye edebilirim. Gerçekten çok hoş bir hava katıyor.

 2. Deniz Bulut dedi ki:

  Çok faydalı bir makale olmuş, saç rengi seçimi konusunda başarılı bir rehberlik yapılmış. Teşekkürler👍

 3. Azra Sağlam dedi ki:

  Saç renginizle çok güzel bir uyum sağlayabileceğinizi düşünüyorum.

 4. Suat Yıldız dedi ki:

  Bu bilgiler çok güzel, ben beyaz tenliyim ve çikolata saç rengini denemek istiyorum. Sanırım yakışacak. Teşekkürler

 5. Veli Bulut dedi ki:

  Bu makale gerçekten çok faydalı oldu. Saç rengi seçiminde beyaz tenli kadınlara uygun olan tonları detaylı bir şekilde açıklamışsınız. Özellikle bakır saç renkleri ve çikolata tonları benim ilgimi çekti. Bu renkleri denemek istiyorum ve bu makaledeki önerileri dikkate alacağım. Teşekkürler

BİR YORUM YAZ