Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

 • 11 Ağustos 2023
 • 6.373 kez görüntülendi.
Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır? Tekniğinin Detaylı Anlatımını Konumuzda Bu fön tipini seven ve saçların da uygulamayı seven kadınlar için bu konumuz da derledik.

Sevgili okurlarımız saç alanındaki değişiklik ve yeniliklerle güncellenen sitemizde bugün Brezilya fönü konusunu ele alacağız. Bilirsiniz ki son dönemin en gözde saç uygulamalarından birisi Brezilya fönüdür. Daha önce diğer ülkelerde trend haline gelen Brezilya fönü ülkemizde de giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Ülkemizde Brezilya fönü uygulamasını daha çok genç bayanlar tercih etmektedir. Brezilya fönü bu kadar rağbet görmesi dolayısıyla çoğu kuaförde bu tekniği öğrenme çabası içine girmiştir.

Brezilya fönü aslında kısaca saçı pürüzsüz ve düz bir hal almasını sağlayan bir tekniktir. Brezilya fönü saçları keratin denilen madde ile uzun süre bekletilmesi sonucu saçların düz olmasını sağlayan bir tekniktir. Saçların düz kalma süresi kişiden kişiye değişse de yaklaşık 3 ay kadar saçlarınız düz kalabilmektedir.

Brezilya fönü duş aldıktan sonra kurutma evresini tamamlayıp parlak ve hacimli saçlara sahip olmanızı sağlarken aynı zamanda saçlarınızın kolayca şekil almasını sağlayacaktır. Dilediğiniz saç modeline kısa bir süre içerisinde sahip olabilirsiniz. Ve saçlarınız düzenli bir şekilde uzayacaktır. Saçlarınızdaki kırılmaları en az seviyeye indirgeyecektir.

Brezilya fönü oldukça popüler olsa da saç ve vücut sağlığına zarar vermesi tartışma konularından birisidir. Brezilya fönü uygulanırken kullanılan maddelerin zararlı olup olmadığı dünya sağlık örgütleri tarafından araştırılmaktadır. Kesin bir sonuç ortaya çıkmamakla birlikte Brezilya fönü yaptırıp memnun olan da var şikayetçi olan da . Bu nedenle sizler Brezilya fönü yaptırmak istiyorsanız bu tekniği iyice araştırmalı , doktorlara danışmalı ve uzman kuaförler eşliğinde yapılmalıdır. Ayrıca kuaförünüzün kullandığı ürünlerin sağlık bakanlığı onaylı olup olmadığı kontrol etmelisiniz.

Brezilya fönü tekniği hemen hemen tüm saç türlerine uygulanabilecek özelliktedir. Ayrıca tüm Saç Renkleri düz saçlarda kendisini daha şık ve güzel bir şekilde gösterecektir. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi araştırarak bu tekniği saçlarınıza uygulatın. Kullanıcı yorumlarını okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Elif Yıldız dedi ki:

  Brezilya fönü hakkında bu makaleyi okuyan biri olarak, ben de bu saç uygulamasına oldukça ilgi duyuyorum. Ancak, bu teknikle ilgili sağlık konularında endişelerim var. Sağlığımı riske atmadan bu uygulamayı yaptırmayı düşünüyorum. Araştırarak daha fazla bilgi edinmeli ve uzmanlardan öneri almalıyım.

 2. Kaan Akyol dedi ki:

  Brezilya fönü hakkında bilgilendirici bir makale olmuş. Kesinlikle saç sağlığına dikkat etmek önemli. Araştırarak ve uzmanlarla görüşerek bu tekniği uygulatmak en doğrusu.

 3. Saliha Cesur dedi ki:

  Brezilya fönü ile ilgili bilgilendirici bir makale olmuş. Saçları düzleştiren ve şekil vermeyi kolaylaştıran bu teknik, genellikle genç kadınlar arasında popülerdir. Ancak kullanılan maddelerin sağlığa zararlı olabileceği konusu hala tartışmalıdır. Bu yüzden dikkatli olmak ve uzmanlardan görüş almak önemlidir. Saç türüne ve rengine bakılmaksızın uygulanabilen bir teknik olduğu belirtilmiş. Kullanıcı yorumlarını okumak da faydalı olabilir.

BİR YORUM YAZ