Gaye Turgut Saç Rengi ve Modelleri

  • 15 Haziran 2023
  • 7.288 kez görüntülendi.

Gaye Turgut ülkemizin dizi sektöründe yer alan önemli ve başarılı bir oyuncudur. Gaye Turgut’un doğum tarihi 1 Haziran 1987’dir. Doğum yeri ise İstanbul’dur. Gaye Turgut oldukça genç bir oyuncu olmasına rağmen birçok dizide rol almış ve birçok projede bulunmuştur. Ayrıca tiyatro oyunculuğu da yapmaktadır. Bu sayede dizi projelerinde bulunması da kolay olmuştur. Genç oyuncular arasında da sevilmektedir. Genç yaşına rağmen birçok başarılı iş yapmış ve birçok başarılı projede bulunmuştur. Dizi sektöründe göstermiş olduğu başarıyı tiyatro sahnesinde de gösteren Gaye Turgut hem çocuk tiyatrolarında hem de yetişkin tiyatrolarında rol almıştır. İçerisinde bulunduğu herhangi bir tiyatro ekibi bulunmamaktadır. Fakat bu durum dizi sektörüne girdikten sonra oluşmuştur.

Gaye Turgut dizi sektörüne girmeden önce bir tiyatro ekibi ile birlikte çalışmaktaydı ve bu tiyatro ekibi ile çeşitli gösteriler düzenlemekteydi. Dizi sektörüne dahil olduktan sonra tiyatroya pek fazla vakit ayıramamıştır. Şu an Star TV’de yayınlanmakta olan Beni Affet adlı dizide oynamaktadır. Bu dizide Bahar karakterini canlandıran Gaye Turgut 2011 senesinden beri Beni Affet dizisinde rol almaktadır.

Gaye Turgut'un Birbirinden Farklı Saç Modelleri Resim Galerimizde

Eğitim Hayatı; Dizi sektörüne atılmadan önce gerekli olan tüm eğitimlerini de almış bir oyuncudur. Lise eğitimini Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra 2005 senesinde Beykent Üniversitesi’ne başlamıştır. Beykent Üniversitesi’ni burslu olarak okumuştur. Okuduğu bölüm ise Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’dür. Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Oyunculuk Bölümü okurken bir yandan da çift anadal yapmaya karar vermiştir. Çift anadal yaptığı bölüm ise Sinema ve Televizyon Bölümü’dür. Çift anadal yaparak oyunculuk alanında kendisini geliştirmiştir. Üniversite eğitimini bitirdikten sonra da kendisini geliştirmeye ve çeşitli kurslara katılmaya devam etmiştir.

Şimdiye kadar katıldığı tüm kurslar şu şekilde sıralanabilir: 2000 senesinde AKSM tiyatro kursuna katılmıştır. 2005 senesinde Sadri Alışık Tiyatrosu Oyunculuk Eğitimi kursuna katılmıştır. Aynı sene içerisinde Akademi Hayat Tiyatro ve Şan Eğitimi kursuna katılmıştır. 2006 senesinde ise Şişli Kenter Tiyatrosu’nda Oyunculuğun ABC’si isimli kursa katılmıştır.

Gaye Turgut’un oyunculuk dışında yaptığı çeşitli faaliyetler de bulunmaktadır
Bu faaliyetlerden ilki seslendirmenliktir. Sinema eğitimini seslendirmenlik alanında kullanmaktadır. Ayrıca sunuculuk yaptığı da bilinmektedir. Sunuculuk yaptığı program Çarkıfelek’dir. Çarkıfelek haricinde sunuculuk yapmış olduğu farklı eğlence programları da bulunmaktadır. Gaye Turgut’un şimdiye dek rol aldığı birçok program bulunmaktadır. Bu programlar STV’de yayınlanmış olan Sevgi Ana, STV’de yayınlanmış olan Beşinci Boyut, TRT 1’de yayınlanmış olan Her Halimle Sev Beni, Kanal D’de yayınlanmış olan Kanıt, Kanal D’de yayınlanmış olan Akasya Durağı, ATV’de yayınlanmış olan Yahşi Cazibe, TRT 1’de yayınlanmış olan Yamak Ahmet ve Star Tv’de yayınlanan Beni Affet’dir. Ayrıca Yamak Ahmet dizisinde Canfeda Sultan olarak rol almıştır. Beni Affet dizisinde ise Bahar Kayacan Kozan rolünde oynamaktadır. Gaye Turgut rol aldığı tüm bu diziler ile kendisini daha da geliştirdiğini düşünmektedir. Çünkü Gaye Turgut’un oyunculuk alanındaki asıl hedefi ulaşabileceği en üst seviyeye ulaşarak çok iyi bir oyuncu olmaktır. Özellikle yaşının genç olması Gaye Turgut için önemli bir avantajdır. Bu sayede hedeflediği durumları gerçekleştirmesi için önünde birçok imkan bulunmaktadır. Hem sunuculuk, hem seslendirme hem de oyunculuk yapmış olması sektörde kendisini ne kadar geliştirmiş olduğunun da göstergesidir.

Gaye Turgut’un oyunculuğu dışında dikkat çeken başka bir yönü ise güzelliğidir
Özellikle fiziğinin düzgün olması ve güleryüzlü bir yapısının olması birçok kişi tarafından sevilmesini sağlamaktadır. Hayranları tarafından da oldukça beğenilmektedir. En beğenilen özelliği ise saçları ve saç rengidir. Gaye Turgut’un saç rengi yüzüne yakışan ve yüzünü ortaya çıkaran bir renktir. Bu nedenle Gaye Turgut hayranları Gaye Turgut’un saç rengini merak etmektedir. Gaye Turgut’un saç rengini elde etmek isteyen kişiler de bu sorunun cevabını aramaktadır. Son zamanlarda kullandığı saç rengi koyu kumraldır. Koyu kumral saç rengi rahat bulunabilecek ve birçok tene uyum sağlayabilecek bir renktir. Bu nedenle Gaye Turgut hayranları avantajlı bir durumdadır. Eski saçları ise siyah renklidir. Hatta oyunculuk dünyasına adım attığı ilk zamanlardaki saç rengi de siyahtır. Bu nedenle Gaye Turgut saç renklerini koyu kumral ve siyah olarak ikiye ayırabiliriz. Gaye Turgut’un koyu kumral saç rengini elde etmek isteyen kişiler Palette Deluxe markasının 6.0 numaralı saç boyasını kullanabilirler. Siyah saç rengini elde etmek isteyen kişiler ise herhangi bir markanın siyah saç boyasını kullanabilirler. Çünkü siyah boyanın tonu çok fazla fark etmemektedir fakat koyu kumralın tonları arasında farklılık olabilmektedir. Bu nedenle Palette Deluxe’nin 6.0 numaralı saç boyası kullanılarak Gaye Turgut saç rengi elde edilebilir. Bu saç rengini elde etmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken çeşitli durumlar da bulunmaktadır. Bu durumlardan ilki kişilerin kendi saç rengidir. Saç rengi açık olan kişiler herhangi bir işlem yapmadan direkt olarak boya uygulaması yapabilirler. Fakat saç rengi koyu olan kişilerin öncelikle saç renklerini açması gerekmektedir. Bu nedenle açıcı kullanılmalıdır. Saç rengi açarken uzman bir kuaförden yardım alınması gerekmektedir. Çünkü saç rengini fazla açılması saçı yakmakta ve yıpratmaktadır. Saçın az açılması ise boyadan tam olarak verim alınamamasına neden olabilmektedir. Bu dengeyi sağlayabilmek için de saç açma işleminin bir kuaför tarafından yapılması önerilmektedir.

Saç Modelleri Gaye Turgut saç rengi dışında saç modelleri de merak edilen sorular arasındadır. Gaye Turgut saç modelleri herkes tarafından yapılabilecek modellerdir. En fazla kullandığı saç modelleri ise düz saç modelleri ve kıvırcık saç modelleridir. Düz saç modelleri kırık fön ve düz fön olarak sıralanabilir. Düz fön saçta herhangi bir kıvrım olmadan çekilen föne verilen addır. Bu fön şekli düzleştirici ile de elde edilebilir. Fakat düzleştirici saçları yakarak zarar görmesine neden olmaktadır. Bu nedenle saç düzleştirme işleminde fön makinesi kullanılması daha sağlıklı olmaktadır. Kırık fön ise saçta su dalgası oluşturarak kullanılan fön çeşididir. Ayrıca kırık fön sadece kahkülde de kullanılabilir.

Gaye Turgut kıvırcık saç modelleri ise çok abartılı olmayan modellerdir. Genellikle kıvrımlar su dalgası şeklinde ya da gevşek maşa şeklinde durmaktadır. Sık ve kısa bukleler ünlü isim tarafından pek fazla tercih edilmemektedir. Tercih edilen başka bir saç modeli de bandana kullanılarak yapılan toplu saç modelidir. Güzel oyuncu saçlarını topladığı zaman genellikle bandana kullanmaktadır. Bu bandanalar kendisini oldukça şık ve sempatik göstermektedir. Ayrıca Gaye Turgut örgü saç modellerini de kullanmaktadır. Genellikle salaş örgüler tercih ettiği de bilinmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ