Selen Soyder Saç Renkleri ve Modelleri

  • 13 Ağustos 2023
  • 9.482 kez görüntülendi.
Selen Soyder Saç Renkleri ve Modelleri

Selen Soyder Saç Renkleri ve Modelleri

Selen Soyder Kimdir?

Selen Soyder Saç Renkleri ve Modelleri | Selen Soyder birçok dizide yer almış bir oyuncudur. Ünlenmesi ise katılmış olduğu Miss Model of Turkey yarışması ile olmuştur. Selen Soyder 26 Aralık 1986 senesinde doğmuştur. Doğum yeri izmir Alsancak’dır. Tam adı ise Mükerrem Selen Soyder’dir. Selen Soyder göçmen bir ailenin kızıdır. Ailesinin Yanya göçmeni olduğu bilinmektedir. Selen Soyder eğitimini İzmir’de tamamlamıştır. Hem ilkokulunu hem de ortaokulunu İzmir’de bitirmiştir. Liseye geldiğinde de İzmir’de bulunan Selma Yiğitalp Lisesi’nde eğitimini tamamlamıştır. Selen Soyder üniversite eğitimini Bilgi Üniversitesi’nde tamamlamaktadır. Okuduğu bölüm ise tarih bölümüdür. Selen Soyder’in kariyerine bakacak olursak şunları söyleyebiliriz: Selen Soyder 2006 senesinde düzenlenmiş olan Miss Model of Turkey isimli güzellik yarışmasında derece alarak ülkemizin en iyi modeli seçilmiştir. Selen Soyder Türkiye dışındaki diğer ülkelerde düzenlenen güzellik yarışmalarına da katılmıştır.

Selen Soyder Miss Model Saç Rengi Modeli

Selen Soyder Miss Model Saç Rengi Modeli

Çin Halk Cumhuriyeti tarafından düzenlenen Miss Bikini Of The Universe adlı yarışmada ülkemizi temsil etmiştir. Miss Bikini Of The Universe yarışmasında 1. olan Selen Soyder bu yarışma da bir de ödül kazanmıştır. Kazanmış olduğu ödül ise En İyi Milli Kostüm Ödülü’dür. Selen Soyder bu yarışma bittikten sonra Kızıl Kraliçe ünvanını almıştır. Bu ünvan daha önce hiç kimseye verilmemiş olan ve dünyada ilk olan bir ünvandır. Bu şekilde başarılarına başarı katmaya devam eden Selen Soyder 2007 senesinde Star TV’de düzenlenen Miss Turkey yarışmasına da katılmıştır. Miss Turkey 2007’de 1. seçilen Selen Soyder bundan sonraki güzellik yarışmalarında ülkemizi temsil etmek için katılım sağlamıştır. Dünya çapında düzenlenen Miss World 2007 yarışmasına katılarak ülkemizi temsil eden Selen Soyder bu yarışmada ilk 5 içerisine girememiştir. Selen Soyder’in boyu 178 cm ve kilosu 54 kg’dır. Selen Soyder ideal vücut ölçüsü olarak belirlenmiş olan 90-60-90 ölçülerine de uymaktadır. Yarışmalara katıldıktan ve birçok yarışmadan derece aldıktan sonra Selen Soyder çeşitli markaların yüzü olma konusunda teklifler almaya başlamıştır. 2007 senesinde Vakko markasının modelliğini yapmıştır. Daha sonra da yurtdışına çıkma kararı almıştır. Selen Soyder’in bu kararının temelinde dil öğrenme istedği yatmaktadır. Dil öğrenmek amacı ile Kanada’ya giden Selen Soyder 2009 senesinde tekrar Türkiye’ye dönmüştür. Selen Soyder’in babası kızının spiker olmasını çok istediği için bir spikerlik kursuna gitmesini talep etmiştir. Selen Soyder de babasının isteği üzerine bir spikerlik kursuna gitmiştir. Spikerlik kursunu bitirdikten sonra Star TV’de ana haber bülteninde staj yapmaya başlamıştır. Çalıştığı kişiler ise Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil’dir. Bu kişilerin haber ekibinde bulunurak kısa bir süre boyunca spikerlik yapmıştır. Selen Soyder’in spikerlikten ayrılmasının sebebi dizi teklifleri alması ve dizi oyunculuğu yaparken daha mıtlu olacağını düşünmesidir. Selen Soyder 2010 senesinde ilk kez oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Bu deneyimi Fox TV’de yayınlanmakta olan Yer Gök Aşk adlı dizide olmuştur. Selen Soyder bu dizide başrol olarak oynamıştır. Yer Gök Aşk dizisinde Toprak karakterini canlandıran Selen Soyder 2 sene sonra başka bir dizide oynamaya başlamıştır.

Selen Soyder Yer Gök Aşk Saç Rengi Modeli

Selen Soyder Yer Gök Aşk Saç Rengi Modeli

2012 senesinde Lale Devri adlı bir dizide oynayan Selen Soyder bu dizide de Toprak karakterini canlandırmıştır. Hatta Türk dizi tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş olan Selen Soyder bir diziden diğer diziye aynı isimle transfer olmuştur. Lale Devri dizisinde de Yer Gök Aşk dizisindeki gibi başrol olmuştur. Ayrıca bu dizide birlikte oynadığı Tolgahan Sayışman ile sevgili olan Selen Soyder’in ilişkisi 3 sene sürmüştür. Selen Soyder Tolgahan Sayışman ile ilişkilerinin bitmesinin sebebini Tolgahan Sayışman’ın kısıtlamaları olarak belirtmiştir. 2013 senesinde gelindiğinde ise Selen Soyder için önemli olan bir durum yaşandı ve “Selennist” isimli bir dergi çıkarıldı. Selennist Dergisi bir kişi adına çıkarılan ilk dergi olarak bilinmektedir. Aynı sene içerisinde Selen Soyder 2 adet ödül de kazanmıştır. Bu ödüllerin ikisi de Lale Devri dizisinde gösterdiği başarılı performans nedeni ile verilmiştir. Selen Soyder 19. Siyaset Dergisi Ödülü, 4. Prestij Ödülü, Yılın Kadın TV Yıldızı Ödülü, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü gibi ödüller almıştır. Ayrıca 2014 senesinde Reaksiyon dizisinde Zeynep olarak oynamıştır. Aynı sene içerisinde Miss Turkey 2014 yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır. 2015 senesinin ağustos ayında da reklamcı Oren Fransez ile evlenmiştir. Selen Soyder’in şu anda oynadığı bir dizi de bulunmaktadır. Bu dizi TRT 1’de yayınlanan Hangimiz Sevmedik adlı dizidir. Selen Soyder bu dizide Itır Yeşil karakterini canlandırmaktadır. 2014 senesinde Reaksiyon dizisinde Zeynep karakterini, 2010 senesinde de Lale Devri dizisinde Toprak karakterini canlandırmıştır.

Selen Soyder Lale Devri Saç Rengi Modeli

Selen Soyder Lale Devri Saç Rengi Modeli

Selen Soyder oyunculuk ve modellik konusunda oldukça başarılı bir isimdir. Fiziksel özellikleri ve birçok kez hem ülkemizde hem de dünya çapında düzenlenen güzellik yarışmalarında ödül alması onu örnek alan kişi sayısını da arttırmıştır. Selen Soyder’in fiziksel özellikleri arasında en çok beğenilen özelliği ise saçlarıdır.

Selen Soyder Saç Rengi ve Modelleri

Birçok kişi Selen Soyder’in saç rengini merak etmekte ve kendi saçlarına da uygulamak istemektedir. Bu nedenle Selen Soyder’in saç rengi hakkında bilgiler vereceğiz.

Selen Soyder bu saç renginin gözleri ile uyumlu olduğunu düşünmektedir ve uzun zamandır da bu saç rengini kullanmaktadır. Selen Soyder’in saç rengini kendi saçında görmek isteyen kişiler kumral bakır rengini tercih etmelidir. Kumral bakır renginin çeşitli tonları da bulunmaktadır. Açık kumral bakır ve yoğun kumral bakır gibi tonlar arasında seçim yapılabilir. Selen Soyder’in saç rengi yoğun kumral bakırıdır. Bu rengi elde edebilmek için Koleston’un 7.77 kumral rengi kullanılmalıdır.

Selen Soyder Muhteşem Saç Modelleri

Selen Soyder Muhteşem Saç Modelleri

Selen Soyder’in daha önceki saç rengi olan kumral çikolata altın rengini elde edebilmek içinde 8-65 kodlu saç boyası kullanılabilir. Selen Soyder’in saç rengi dışında Saç Modelleri de birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Selen Soyder’in en fazla kullandığı saç modelleri at kuyruğu saç modeli, su dalgası saç modeli, düz saç modeli ve balıksırtı örgü saç modelidir. Selen Soyder balıksırtı örgü modelini yapabilmek için örgünün saç tepesinden başlatılması gerekmektedir. Geri kalan kısımlarda düz örgü kısmı kullanılabilir. Selen Soyder at kuyruğu modelini yapabilmek için de önden perçem bırakılabilir. Perçemler yana doğru ayrılarak arkadan gevşek bir şekilde saç bağlanabilir. Bu modelden farklı olarak at kuyruğu saçın en tepesinden de yapılabilir. Bu modele sıkı at kuyruğu denmektedir.

Selen Soyder At Kuyruğu Saç Modeli

Selen Soyder At Kuyruğu Saç Modeli

Selen Soyder genellikle saçını topladığı zaman topuz modelini de kullanmaktadır. Topuz modeli de sıkı at kuyruğunun sıkı ya da gevşek bir şekilde saç etrafına sarılması ile yapılabilir. Ayrıca Selen Soyder saç modelleri arasında su dalgası modeli de yer almaktadır. Su dalgası saç modeli kıvırcık saçın lülelerinin açılması ile ya da kıvırcık saça yakın bir lüle yapılarak bu lülelerin seyrek bırakılması ile elde edilebilmektedir. Selen Soyder düz saç modeline gelecek olursak bu modeli elde edebilmek için fön çektirmenin yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Bu fönün kalıcı hale getirilmesi de çeşitli işlemler yapılması ile mümkün olabilmektedir. Siz de Selen Soyder saç rengi ve modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Selen Soyder Düz At Kuyruğu Saç Modeli

Selen Soyder Düz At Kuyruğu Saç Modeli

Selen Soyder Ombre Saç Rengi Modeli

Selen Soyder Ombre Saç Rengi Modeli

Selen Soyder Kahkül Modeli ve Harika Saç Rengi

Selen Soyder Kahkül Modeli ve Harika Saç Rengi

Selen Soyder 2018 Saç Rengi

Selen Soyder 2018 Saç Rengi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ