Bu Yazın 2017 Pixie Kısa Saç Kesimleri

 • 16 Haziran 2023
 • 7.864 kez görüntülendi.
Bu Yazın 2017 Pixie Kısa Saç Kesimleri

Son yıllarda saç kesimi ve şekillendirmeyle alakalı eski zamanlarda kullanılmış olan birçok model tekrar gündeme gelmiştir. Pixie saç yine son yıllarda moda olan ve birçok tanınmış kişi tarafından kullanılan saç modelidir. 1960’lı yıllarda popüler olmuş ve dönemine damga vurmuş saç modeli zamanla önemini yitirmeye başlamış, günümüze ise tekrar damgasını vurmuş ve birçok kişinin tercihleri arasında yerini almıştır. Daha modern ve şık görünmek isteyen bayanların tercih ettiği bir saç modelidir. Aynı zamanda bu saç modeli, kesimi ve duruşuyla bayanlara kendine güvenen bir hava katmaktadır. Saça istediğimiz gibi şekil vermek için illa uzun olmasına gerek yok.

Kısa saç kesimleriyle de istediğimiz kadınsı ve çarpıcı modern görüntüyü elde edebiliriz.  Her modelde olduğu gibi bu saç modelinde de saçın yapısı, duruşu, rengi, yüz yapısı önemlidir. Bu işten anlayan kuaförlere veya saç stilistlerine danışmak gerekebilir. Pixie saç modeli kullanan kişilere avantaj sağlamaktadır. Günlük kullanımda çok uğraştırmadan şekillenir ve kullanan kişiyi hiç yormaz. Modern görünmek isteyen fakat her gün aynanın karşısında saçını şekillendirmeyle uzun vakit harcayamayacak bayanlar küçük dokunuşlarla kısa sürede istedikleri şık görüntüyü elde edecektir.

Pixie saçı zevkinize göre kahküllü veya dalgalı da kullanabilirsiniz. Her iki modelde de modern ve şık bir görüntü elde edilebilir. Tabi her saç modelinde olduğu gibi pixie saç modeline de karar verirken saçın yapısı önemlidir. Pixie modelin en çok yakıştığı saç tipi ince telli saçlardır. İnce telli saçlara sahip olan kişiler, saçlarına hacim kazandırmak için pixie saç kesimini tercih edebilirler.

Kalın telli ve dalgalı saçlara sahip olanların ise bu saç modeline karar verirken iyi düşünmeleri gerekebilir. Bu tarz saçlarda kabarık görünme ihtimali çok fazladır. Kalın telli saçlar bu saç modelinde kesin kararlıysa şekillendirmeden ve sprey sıkmadan kullanmamalıdır. Pixie saç kesimi üçgen şeklinde, kare veya oval yüz şekline sahip olan kişilere daha çok yakışacaktır. Yüz şekli yuvarlak olan kişiler, yüzlerini daha uzun göstermek istiyorsa pixie saç modelini tercih edebilirler. Yuvarlak yüzlü kişilere kahküllü pixie kesimde çok yakışacak modellerden biri.

Eğer diğer hemcinslerinden farklı olup tamamen kendi stilinizi oluşturmak istiyorsanız bu saç modeli tam size göre. Pixie saç modeline karar verirken gerçekten istediğinizden emin olmalısınız. Bir anlık kararla uzun olan saçlarınızı çok kısa kesmek zor gelebilir. Sonradan pişman olmamak için çok iyi düşünüp bilen kişilere size yakışıp yakışmayacağını danışabilirsiniz. Kestikten sonra geri dönüşü yoktur. Evet saçlar sizin, elbet uzayacaktır fakat eski haline dönmesi için uzun bir zaman gerekebilir. Eğer çok kısa kestirdiğiniz için pişmanlık duyarsanız ve yeni saç stilinize alışamadıysanız uzamasını beklemek can sıkıcı olacaktır. Bu nedenle emin olmadan kesinlikle çok kısa kesilmesi tavsiye edilmez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Umut Akar dedi ki:

  Eski zamanlardan gelen bu model gerçekten harika 😊

 2. Elif Demir dedi ki:

  Yeni bir saç kesimi denemek her zaman heyecan vericidir Cesaretiniz için tebrik ederim.

 3. Deniz Kaya dedi ki:

  Saçlarımı kısa kestirip Pixie saç modelini denemek istiyorum.

 4. Ayşe Kaya dedi ki:

  Kısa saç kesimiyle çarpıcı bir görüntü elde edebilirsin.

BİR YORUM YAZ