Kadınlarda Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçenekleri

  • 15 Haziran 2023
  • 21.047 kez görüntülendi.
Kadınlarda Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçenekleri

Ten renklerini göre kadınlarda saç renkleri seçimini konumuz da detaylı bir şekilde anlattık. Ten rengine göre hangi saçlar 2019 da popüler beraber inceleyelim.

Maalesef, Kadınların en fazla tercih etmede zorlandıkları mesele saçlarının rengidir. Kimi kadın saçlarını doğal rengi ile sever bir çok kadınsa saçlarını değişik renklere boyamak ister. Saçlarımız için renk seçimi gerçek tende çok önemlidir. Doğru bir şekilde seçtiğimiz saçlarımızın rengi kadınları daha genç ve alımlı, güzel bir görüntüye soktuğu gibi seçmiş olduğumuz yanlış saç rengi kadınları yaşlı ve soluk bir tene sahipmiş gibi gösterebilir. Seçeceğimiz saç rengi bu noktada ten rengimize tam uyumlu olması gerekir. Özellikle ten rengimizi detaylı bir şekilde analiz ettirmeliyiz veya etmeliyiz. Tenimizin renkleri buğday, esmer, beyaz renklerinden biri olabilir.  Fakat her beyaz tenli kadına sarı saçların veyahut her esmer tene sahip kadına koyu saç rengi tonlarının yakışacağını belirtmez. Örnek olarak beyaz ten rengi de kendi arasında sınıflara ayrılır. Pembe yanaklı bir beyaz teniniz veya sarı renklere daha fazla sahip bir beyaz tenli bir hanım olabilirsiniz. Eğer pembe renklere daha çok olan bir yüz tenine sahipseniz sarı saç rengi tonları size çok yakışacaktır ve ilave olarak doğru bir renk seçimi yapabilirseniz saçlarınız çok doğal gözükecek ve etrafınızdakiler saçlarınızın boya olduğunu bile anlayamayacaklardır. Kırmızı renklere hakim tenlere röfle yapılmış sarı saçlar, fildişi sarısı renkleri veya platin saç rengi tonları sizlere çok yakışacaktır. Ek olarak sarı saç rengi tonları kullanıp bundan memnun olmayan açık renk tonu kumral saç rengi veyahut 2019 son sezonlarına doğru favori olmuş saç rengi tarçın bakır saç rengini gönlünüz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Buğday ten rengi hanımlar kumral saç rengi tonlarını seçmelidirler. Ten renginiz biraz koyuya çalıyorsa ve çok da koyu olan bir buğday tonu değil ise açık kumral saç rengi tonu sizi çok genç bir kadın yapacaktır. Saçlarımıza yaptıracağımız Balyaj sizi olduğunuzdan daha şık bir görüntüye kavuşturacaktır. İlave olarak bu ten rengine uyum sağlayabilecek en güzel tercihlerden biride ombre yaptırmaktır.

Küllü—kumral saç rengine uygulanabilecek bir Ombre stili düz saçlarınıza çok güzel bir stil katacaktır. Koyu bir buğday teniniz var ise açık olan kumral saç rengi tonlarını sizlere önermiyoruz bu saç renkleri sizi yorgun ve cansız bir şekilde gösterebilir. Koyu kumral hatta ateşli bir kızıl saç rengi teninize canlılık verecektir. Kızıl saç renklerinin hakim olduğu çikolata ve kahve saç rengi tonları size gidebilecek çok uygun saç renkleridir.

Esmer kadınlar dünyada en sexi ten olarak kabul edilmektedirler. Tabi ki bu göreceli bir şeydir fakat yapılan testler bu sonucu ortaya koymuş. Gene olarak esmer teninize tam uyumlu seçebileceğiniz bir saç rengi tonu sizi kraliçe gibi yapacaktır. Mavi saç rengi tonu ve siyah tonların yakıştığı esmer tenler genel olarak koyu saç rengi tonlarını seçmelidirler. Esmer tende uzak durulması gereken saç rengi tonları ile kızıldır. Kızıl saç rengi tonlarından kesinlikle uzak durmanızı öneriyoruz. Sebebi kızıl saç renkleri esmer tene sahip hanımları çok yaşlı bir kadına dönüştürmektedir. Siyah saç rengi tonlarına doğru çikolata ve kahverengi saç renkleri esmer teninize çok güzel duracaktır. 2019 yılı teninize göre saç rengi seçiminde aşağıdaki galeriyi sizler için hazırladık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ