Evde Saç Rengi Açma Önerileri

  • 15 Haziran 2023
  • 8.377 kez görüntülendi.
Evde Saç Rengi Açma Önerileri

Evde saç rengi açma önerileri, doğal yöntemlerini ve saçlarınızı istediğiniz saç rengine boyamadan önce yapmanız gerekenleri konumuz da anlatıyoruz.

Biz kadınlar saç modellerinden çabucak sıkıldığımız gibi saç rengimizden de hemen sıkılmak tayız. Saç rengimizden sıkıldığımızda hemen kuaföre gitmek bir çözüm ama saç boyatmak saç sağlığına bazı zararlar vermektedir. Bu nedenle evlerimizde doğal yollarla saç rengimizi açarak yeni ve farklı bir saç rengine kavuşabiliriz.

Saç renginizi açmak için başvuracağınız ilk yöntemlerden birisi papatya suyudur. Papatya suyu yıllardır biz bayanlar tarafından saç rengi açma konusunda kullanılmaktadır. İlk olarak papatya toplayabileceğimiz bir yer varsa kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak bu durum mümkün değilse aktardan papatya temin ettikten sonra mümkünse yıkanmamış saçlarınıza su da beklettiğiniz papatya suyunu masaj yaparak yediriniz. Daha sonra güneşte bir saate yakın bir süre bekledikten sonra saçlarınızı yıkayıp durul ayınız. Bu yöntem ile saç renginizin açıldığını göreceksiniz.

Bir başka önerimizi ise baldır. Bal saçlarımıza parlaklık kazandıran değerli besinlerden olup saç rengi açma konusunda da kullanılmaktadır. Balı saçlarımızın daha açık renkte olmasını istediğimiz kısmına az miktarda uyguladıktan sonra bir süre bekletip yıkayarak saç renginizi açabilirsiniz.

Daha sonra en çok tercih edilen saç açma yöntemlerinden birisi de limon suyudur. Limon suyu içerisinde bulundurduğu besin ve vitaminler açısından saçlarınıza çok yararlı olacak bir besindir. Limonu sıktıktan sonra suyunu belirli bir kap içerisine aldıktan sonra yıkanmamış saçlarımızın açık olmasını istediğimiz kısmına yediriniz. Daha sonra güneşe çıkıp 45 dakika kadar saçlarınızı güneş ışınları ile temas ettirdikten sonra yıkayınız.

Geleneksel olarak kullanımı halen devam eden ve popülerliğini koruyan kına özellikle olgun bayanlar tarafından saç rengini açma yöntemi olarak uygulanmaktadır. Özellikle kahve tonlarında saç renginiz bulunuyorsa sizlerde kınayı tercih edebilirsiniz.

Limon Suyu Saç Açma Yöntemi

Limon Suyu Saç Açma Yöntemi

Papatya Suyu Saç Açma Yöntemi

Papatya Suyu Saç Açma Yöntemi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sorma adımı dedi ki:

    Teşekkürler

BİR YORUM YAZ