Buğday Ten Rengine göre Saç Renkleri 2016

  • 16 Haziran 2023
  • 23.954 kez görüntülendi.
Buğday Ten Rengine göre Saç Renkleri 2016

Buğday ten rengine göre 4 güzel ana saç renklerinden ve 2016 modasına uygun renk seçeneklerinden sizlere özel tavsiyelerde bulunduk.

Kadınlar arasında buğday tenliyseniz saç renkleri açısından doğuştan şanslısınızdır. Bu ten rengi sıcak ve soğuk arası bir ten rengi olduğu için hemen hemen bütün saç renkleri için idealdir. Fakat tüm saç rengi tonlarının buğday tene uygulanması demek değildir ki, tüm saç renkleri buğday tenli hanımlara yakışacak. Buğday ten ılık ara bir ten rengi olduğu için bu tene sahip kadınlar kendilerini gerçekten şanslı hissedebilirler. Peki buğday tenimizin bize sağladığı avantajların yanında dezavantajları yok mu?, takibi var. En büyük dezavantajlardan birisi saç rengi tercihi için karar noktasıdır. Buğday tene sahip kadınlar saç rengi tonu seçiminde çok zorlanırlar. Bunun sebebi çok büyük bir aralıkta saç rengi tonu scalası olmasından kaynaklanır. Bu aslında avantaj gibi gözükebilir fakat bazı kadınlara içinden çıkılması zor bir duruma sokmakta ve psikolojilerini bozmaktadır. Karar verme aşamasında şu 2 soruyu kendimize sormamız gerekiyor. Yüz hatlarımı daha fazla berliginleştir melimiyim? Yoksa saçlarımın renk tonu dahamı belirgin durmalı? Kendimize bu sorunun cevabını verdikten sonraki aşamada kendimize ideal, tarz ve moda bir saç rengi tonu seçebiliriz.
Kahverengi Saç Rengi Tonları;
Bu konumuzda siz değerli buğday tenli hanımlara yakışacak en şık ve havalı saç renkleri paylaşıyoruz. Buğday tenli bayanlara direk uyum sağlicak editör tavsiyesi saç rengi tonları kahverengi saç rengi tonlarıdır. Kahverengi saç rengi tonları yüzümüzü daha çok belirginleştirmesi ve ten rengimizi soluk bir hale getirmemesi açısından bu ten rengine gider diyoruz. Kahverengi saç rengi tonlarından; akaju, altın, açık-küllü, sütlü kahverengi saç renkleri sizlere tavsiyelerimiz dendir.
Sarı Saç Rengi Tonları;
Kahverengi saç renkleri dışında sarı saç rengi tonlarına takılan bayanlara bal saç rengi tonlarını öneriyoruz. Buğday tenimize tam bir uyum sağlicak ve ten rengimizi soldurmayacaktır. Ek olarak saçlarımıza doğal bir ışıltı sağlayıp çok havalı bir görüntü oluşturacaktır. 2016 nın moda saç rengi tonlarından kum sarısı da buğday tene sahip kadınlara çok güzel giden saç renklerinden. Kum sarısı saç renkleri size natürel bir görünüm sağlicaktır. Genellikle pratik saç modelleride uygulayabileceğiniz bu saç rengi buğsay tenli hanımlar için bakımıda en kolay saç rengi tonları arasındadır.

Küllü Saç Rengi Tonları;
Yine buğday tene sahip kadınlar için küllü saç renkleri yelpazesinden bir renk tercih edebilirsiniz. Küllü saç renkleri ile çok havalı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Küllü saç renkleri yelpazesi dememizin sebebi içerisinde bir çok renk tonunu barındırmasından kaynaklanıyor. Bizim tavsiyemiz küllü tonlardan; küllü-kumral çok moda, küllü-kahve, Küllü-koyu-sarıdır. Küllü saç renkleri ile yüz hatlarınız daha fazla belirginleşecektir.

Kızıl Saç Rengi Tonları;
Buğday tene uygulayacağınız kızıl saç rengi tonları ilede kendinize asil bir hava katabilirsiniz. Kızıl saç rengi tonlarının neredeyse hepsi buğday ten rengine tam uyum sağlar. Kızıl saç renklerinin en önemli özelliği ise göz renklerinizi ortaya çıkarmasıdır. Moda kızıl saç rengi tavsiyelerimiz; şarap-kızılı, mürdüm-kızılı, koyu-kızıl, kızıl-kahverengi v.b. kızıl saç renkleridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ