Evde Bakır Kahve Saç Rengine Boyamanın Önemli Püf Noktaları

  • 11 Ağustos 2023
  • 39.072 kez görüntülendi.
Evde Bakır Kahve Saç Rengine Boyamanın Önemli Püf Noktaları

Evde bakır kahve saç rengini boyayarak elde etmenin önemli püf noktalarını bu yazımızda bakır-kahve saç rengini seven kadınlar için adım adım anlattık.

Bakır-kahve saç rengini elde etmeye çalışacağız. Öncelikle bu saç rengini boyama yapacağımız saça sahip arkadaşım daha öncesinde bu tonlarda bir takım işlemler yapmış fakat dip boyası gelmiş ve saçlarının uç kısımlarının soluk olduğunu görüyoruz. Saç diplerini iyi bir şekilde boyama işlemi yapacağız ve sonrasında uç kısımları nada bir kez daha bakır kahve saç rengine boyama işlemi yapacağız.

2024 yılında epeyce bir kadında hayranlık uyandıran bu moda saç rengi özellikle beyaz tenli ve esmer kadınlar için en havalı, güzel ve sıcak bir saç rengidir.

Kahverenginin büyüsü ve bakır renginin sıcak oluşu bir araya gelince gerçekten çarpıcı içinizi kımıl tadacaktır.

Bakır-kahve saç rengi tonları orta yaşlı bayanların saçlarına boyandığında onları olduğundan 5 yaş daha genç gösterebiliyor.

Bakır kahve saç rengi tonlarına yakın bakır kızılı saç rengi tonları da 2024 yılının da da kapsayacak şekilde favori saç renklerinden olacağa benziyor.

Bu yazımız da sizlere bakır kahve saç rengine nasıl boyama işlemi yapabiliriz gelin inceleyelim.

  1. Öncelikle dip boyası yapacağız
  2. İkinci olarak sa tüm saçı uç kısımlarını boyama işlemi olacak.

Öncelikle saç boyamızı hazır ediyoruz. Biz boyama işlemi yaparken Matrix boya markasını tercih ettik. Matrix-7.W+7.BC+6.BC saç rengi tonlarını uygulayacağız.

Matrix Saç Boyası

Matrix Saç Boyası

Bizim boyacağımız saç rengi koyu olduğu için 7.W ve 7.BC yi eşit ölçülerde ikisininde yarısını birleştiriyoruz.  Dip kısımların çok kızılımsı olmaması için bakır-kahve de ilave ediyoruz.

7.BC bakır-kahve içerisine 7.W katıyoruz. Oranları yine yarı yarıya olacak. Ve sonrasında Yüzde %9 luk oksidan ile karışımı yapıyoruz. Saçın dip kısımlarından uzayan ana saç renginin kırılmasını istediğimiz için yüzde %9 luk oksidan kullandık.

Dip Boyası Gelmiş Bakır Kahve Boyanacak Saç

Dip Boyası Gelmiş Bakır Kahve Boyanacak Saç

Yukarıdaki resimde de görüldüğü üzere dip kısımlardan beyaz saçlar baş göstermiştir. 7W ve 7.BC li yüzde %9 luk oksidan ile karıştırma işlemi yapıp saçın dip kısımlarına uygulayamaya başlıyoruz. Fakat bu işlemde daha uç kısımlarına geçmeyeceğiz sadece dipler. Saçın uç kısımlarını için diğer bir karışım yapılacak.

Bakır Kahve Saç Rengi Elde Etmenin Püfleri

Bakır Kahve Saç Rengi Elde Etmenin Püfleri

Bu dip boyama işleminden sonra ise 20 dakika kadar bekleyip 6 BC Matrix saç rengi boyasını sıkıyoruz yüzde %6 lık oksidanı ilave edip karışımını yapıyoruz. Bu yaptığımız boyayı ise dip boyama işlemini yaptığımız yerin hemn altından uç kısımlara kadar süre süre saçlarımıza uyguluyoruz. Yedirme işlemimiz bitince 20 dakika kadar sonrasında saçlarımızı yıkıyoruz.

Bu bakır kahve saç boyama işlemini yaptık ve beyazlar tümüyle kapandı. Saçımızdaki solmalar ve renk kayıpları gitti ve sıcak bir renk oluştu. Bakır kahve saç rengi gerçekten çok güzel görünen efsane saç renklerindendir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ