Saç Renkleri ve Kesimlerindeki Değişimler

 • 13 Ağustos 2023
 • 16.217 kez görüntülendi.
Saç Renkleri ve Kesimlerindeki Değişimler

Saç Renkleri ve Kesimlerindeki Değişimler

Saç Renkleri ve Kesimlerindeki Değişimler | Her sene her şeyde olduğu gibi saçlarda da birçok değişiklikler olmaktadır. Yıllar geçtikçe de önümüze yeni trend şeyler çıkmaktadır. Biz bayanlar canımız sıkıldığı an değişime gittiğimiz doğrudur. Çok çabuk saç modelimizden veya saç rengimizden sıkılıp değişime gidebiliyoruz.

Her yeni sene modayı olsun saç renklerini takip eden bayanlarımız 2024 yılı gelmeden değişikliğe adım atmış olmaktadırlar. 2024 yılında saç kesim ve modellerinde de değişik stilleri beraberinde getireceği kesin. Bundan dolayı 2024 yılında saçlarda ne gibi değişiklikler olacak biz bayanları ne gibi değişiklikler bekliyor bakalım.

Kış aylarında olduğumuz şu günlerde koyu saç renkleri daha hakimken yaz aylarına doğru daha cıvıl cıvıl açık saç renkleri ön planda olacaktır. 2024 yılında trend diye sakın size uymayan bir saç rengini veya modelini yaptırmayın. Teninizle uyumlu bir saç rengi tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Bakalım 2024 yılında saç modellerinde ve saç renklerinde bizleri ne tür değişiklikler bekliyor olacak.

2024 Saç Renkleri

SARI OMBRELER
sarı saç rengi
bayanların vazgeçilmezi ki bu saç rengi ombre ile birleştiğinde ayrı bir hava katmakta olup çok hoş durmaktadır. İşte sarı içinde harikalar yaratan sarı ombreler.

SARI OMBRELER

SARI OMBRELER

KONYAK SAÇ RENGİ
Kızıl Saç Rengi
nin tonajlarından olan bir saç rengidir. Beyaz tenli bayanlarda çok hoş durmaktadır.

KONYAK SAÇ RENGİ

KONYAK SAÇ RENGİ

Bal köpüğü,
Her senenin modası olan bal köpüğü bu senede saç rengi modasında hakimliğini sürdüreceğe benziyor. Sonbahar aylarında bu saç rengi ayrı bir ahenk taşıyor.

Bal köpüğü,

Bal köpüğü,

PARLAK SİYAH SAÇLAR
Siyah aslında zor renktir ve kolay kolay tercih edilmesi zordur. Her bayanda ise hoş durmaz. Doğallık isteyen ve doğalında saçları siyah olan bayanlarda siyah kendini ayrı göstermektedir. Esmerlerde olduğu gibi beyaz tenli bayanlarda da parlak siyah saç rengi dikkat çekiciliğini ön planda tutmaktadır.

PARLAK SİYAH SAÇLAR

PARLAK SİYAH SAÇLAR

DOĞAL SARI SAÇLAR
Kendinden doğal sarılar sarı saç rengine sahip bayanlarımız şanslı diyebiliriz. Bu senede doğallığın doğal sarı saç rengine yakın sarılar ön planda olacak gibi. Teniniz ile uyumlu doğal sarı saçları bu sene sıklıkla göreceğiniz kesin.

DOĞAL SARI SAÇLAR

DOĞAL SARI SAÇLAR

KOYU KAHVE OMBRE SAÇ RENGİ
Kahve tonlarının hakim olduğu ombreler çok şık durmaktadır. Kahvenin tonlarında geçiş yaparak saçlarda birçok renk seçeneği sunar bize. Buğday tenlilerde koyu kahve saç rengi hoş duracak. Severek kullanacağınız bir saç rengi koyu kahve ombreler.

KOYU KAHVE OMBRE SAÇ RENGİ

KOYU KAHVE OMBRE SAÇ RENGİ

BAKIR SAÇ RENGİ
Bakır saç rengini
kolay kolay kimse yaptıramaz. Açıkçası her kadına da yakışmaz. Beyaz tenli bayanlarda bakır saç rengi kendini çok hoş göstermektedir. Bu yılın favorilerinden olacağı kesin. Bazı saç renkleri her yeni sezon popülerliğini koruyor. Buna bakır saç rengi de dahil.

BAKIR SAÇ RENGİ

BAKIR SAÇ RENGİ

KOYU ÇİKOLATA KAHVE SAÇ RENGİ
Kahve tonlarından biri olan saç rengi
dir. Ama renk olarak koyu olduğu için kahve gruplarının en koyu renkleri arasında karşımıza çıkar.

KOYU ÇİKOLATA KAHVE SAÇ RENGİ

KOYU ÇİKOLATA KAHVE SAÇ RENGİ

Daha birçok saç rengi 2024 yılında karşımıza çıkacak. Bunları sizlere kısaca sıralayabiliriz. Google görsellerden bu saç rengi isimlerini aratıp bu aşağıdaki saç renklerini görebilirsiniz.

 • Sıcak çikolata saç rengi
 • Mat sarı saç rengi
 • Mat siyah
 • Soluk platin saç rengi
 • Gül saç rengi
 • Saf gümüş saç rengi
 • Koyu ışıltılı saç rengi
 • Siyah ve kahverengi saçlarda ombreler
 • Kahverengi saçlarda ince gölgeler
 • Saç uçlarında parlak altın renkler

2024 yılında saç renkleri böyleyken saç modellerine de biraz değinirsek şayet onları da sizlere şöyle sıralayabiliriz.

Ortadan ikiye ayrılmış saç modelleri
Salaş bıraktığımız saçlarımızı ortadan ikiye ayırarak rahatlıkla kullanabileceğimiz klasik saç modellerinden biri olan saç modelimiz yine 2024 yılı saç modelleri arasında.

Bob kesimli dalgalı saç kesim modelleri
bob saç modeli de kendinde cesareti olan bayanların rahatlıkla kestirip kullanabileceği bir model. Düz modelleri bir ara modayken bu sene daha çok dalgalı boblar önde olacak.

Bob kesimli dalgalı saç kesim modelleri

Bob kesimli dalgalı saç kesim modelleri

Zenci örgü saç modelleri
Örgü saç modellerinin popülerliğini bilmeyen yoktur sanırım. Geçen sene çok büyük rağbet gören Örgü Saç Modelleri  bu senede yerini korumaya devam ediyor. Farklı seçenekler ile bir çok değişik modelle karşımıza çıkan örgü çeşitlerinden zenci modeli de 2024 yılında birçok bayan tarafından tercih edileceğe benziyor.

Zenci örgü saç modelleri

Zenci örgü saç modelleri

Enseden at kuyruğu saç modelleri
At Kuyruğu Saç Modeli
bir lastik yardımıyla rahatlıkla kullanılan saç modellerinden birisidir. Özellikle enseden bağlanan at kuyrukları davetlerde bile bayanların kullandığı şık bir model olmaktadır. Küçük aksesuar tokalar ile saçlarımızda küçük dokunuşlar ile daha şık görünmesini sağlayabiliriz.

Enseden at kuyruğu saç modelleri

Enseden at kuyruğu saç modelleri

Yarı at kuyruklu topuz modeller
Geçen seneden bu yana 2024 yılında da kendini göstermeye devam eden bir diğer saç modellerinden olan tepeden bağlanan topuz modelleri yine çok tercih edileceğe benziyor. Açık saçlarda yanları düz yada salaş şekilde tercih edilen saçlarda tepeden topuz modeli genç kızların en çok kullandığı model arasında diyebiliriz. Bu modelin ismi tepeden topuz saç modeli, diğer adı ile Hun saç modeli olarak da anılmaktadır.

Yarı at kuyruklu topuz modeller

Yarı at kuyruklu topuz modeller

Islak saç modası
Islak saç modası
genelde ünlülerde çok sık rastladığımız modeller arasında. Şık davetlerde ünlülerde de gördüğümüz saç modellerinden. 2024 yılında da ıslak saç modelleri ile karşılaşmaya devam edeceğiz.

Islak saç modası

Islak saç modası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. Can Er dedi ki:

  Saç renkleri ve kesimlerindeki değişimler hakkında bilgilendirici bir makale okudum. Yıllar geçtikçe moda ve trendler her alanda değişiklik gösteriyor, bu durum saçlar için de geçerli. Özellikle bayanlar, saç renkleri ve modellerinde sık sık değişiklik yapma eğilimindedir. Makalede [year] yılında saçlarda ne gibi değişiklikler olacağına ve hangi renklerin trend olacağına değiniliyor. Yaz aylarında daha açık tonlarda saç renklerinin ön plana çıkması öngörülüyor. Ayrıca saç renginin ten rengine uygun olmasının önemi vurgulanıyor. Makalede birçok farklı saç rengi örneği ve isimleri veriliyor. Saç kesimleri hakkında da bilgiler paylaşılıyor. Ortadan ikiye ayrılmış saç modellerinden, bob kesimli dalgalı saç kesimlerine, zenci örgü saç modellerinden, enseden at kuyruğu ve yarı at kuyruklu topuz modellerine kadar çeşitli seçenekler sıralanıyor. Islak saç modasının da hala popüler olduğu belirtiliyor. Makaleyi okuduktan sonra saç renkleri ve kesimlerindeki değişimler hakkında bilgiler edindim ve ilham aldım.

 2. Lara Taş dedi ki:

  Saç renkleri ve kesimleri hakkındaki bu makaleyi okurken gerçekten ilginç ve bilgilendirici buldum. Her yıl saç trendlerinin değiştiğini ve bayanların sık sık saç modellerini ve renklerini değiştirdiğini biliyorum. Bu yılın saç renklerine bir göz attığımızda, sarı ombrelerin çok popüler olduğunu ve konyak saç renginin beyaz tenlilere çok yakıştığını öğrendim. Bal köpüğü ve parlak siyah saç renkleri de bu yıl moda olacak gibi görünüyor. Doğal sarı saçların da popülerliğini koruduğunu ve koyu kahve ombre saç renginin de hoş bir seçenek olduğunu öğrendim. Ayrıca bakır ve koyu çikolata kahve saç renklerinin favoriler arasında olduğunu gördüm.

  Ayrıca makalede saç kesimlerine de değiniliyor. Ortadan ikiye ayrılmış saç modelleri, dalgalı bob kesimleri ve zenci örgü saç modellerinin bu yıl sık tercih edileceğini öğrendim. Enseden at kuyruğu saç modelleri ve yarı at kuyruklu topuz modellerinin de popüler olduğunu gördüm. Islak saç modası da özellikle ünlüler arasında yaygın olan bir trendmiş.

  Bu makaleyi okuduktan sonra saç renkleri ve kesimleri hakkında daha çok bilgi sahibi oldum ve belki benim için yeni bir saç stilini denemek isteyebilirim.

 3. Saadet Ay dedi ki:

  Bu makalede yer alan saç renkleri ve kesimler hakkında bilgilendirici ve trendler hakkında güncel bilgiler içeren bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Yıllar geçtikçe saç trendlerinin değiştiğini ve bu yılın öne çıkan renklerinin sarı ombre, konyak saç rengi, bal köpüğü, parlak siyah, doğal sarı, koyu kahve ombre, bakır, koyu çikolata kahve olduğunu öğrendim. Ayrıca, yeni yıl için önerilen saç modelleri arasında ortadan ikiye ayrılmış saçlar, dalgalı bob kesimi, örgü saç modelleri, enseden at kuyruğu, yarı at kuyruklu topuz ve ıslak saç modası olduğunu öğrendim. Bu bilgileri dikkate alarak saç stilimi değiştirmeyi düşünebilirim.

 4. Saadet Sarıçam dedi ki:

  Bu makalede saç renkleri ve kesimlerindeki değişimlerden bahsediliyor. Bayanlar genellikle canlarının sıkıldığı zamanlarda saçlarında değişiklik yapmayı tercih ederler. Bu yıl da saç trendleri olarak yeni renkler ve modeller ön plana çıkacak gibi görünüyor. Yaz aylarına doğru cıvıl cıvıl açık saç renklerinin popüler olacağı tahmin ediliyor. Tabii ki tenimize uygun bir renk seçerek daha iyi sonuçlar elde etmek mümkün. Ayrıca sarı ombreler, konyak saç rengi, bal köpüğü, parlak siyah saçlar, doğal sarı saçlar, koyu kahve ombre saç rengi, bakır saç rengi ve koyu çikolata kahve saç rengi gibi daha birçok renk trend olacak. Saç modelleri açısından ise ortadan ikiye ayrılmış saç modelleri, bob kesimli dalgalı saç kesimleri, zenci örgü saç modelleri, enseden at kuyruğu, yarı at kuyruklu topuz modelleri ve ıslak saç modası gibi seçenekler bulunuyor. Bu değişikliklerle bayanlar farklı bir görünüm elde edebilirler.

 5. Yakup Ağaç dedi ki:

  Makalenin içeriği oldukça bilgilendiriciydi. Saç renkleri ve kesimlerinin değiştiği trendleri takip etmenin bayanlar için önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle bu yılın saç renkleri arasında doğal sarılar ve bal köpüğü saç renkleri ilgimi çekti. Ayrıca ıslak saç modası da oldukça şık görünüyor. Trendlerin kişiye uygun olmasına dikkat etmek önemli olduğu için ten rengine uyumlu bir saç rengi seçmek açısından da bu makaledeki bilgiler oldukça faydalı oldu.

 6. Beren Sağlam dedi ki:

  Bu makalede saç renkleri ve kesimlerindeki değişimler hakkında bilgi veriliyor. Saç renklerinin her yıl değiştiği ve trendlere uygun bir saç renginin seçilmesi gerektiği vurgulanıyor. Örneğin, sarı ombreler, konyak saç rengi, bal köpüğü, parlak siyah saçlar gibi trend saç renkleri sıralanıyor. Ayrıca, saç modelleri olarak ortadan ikiye ayrılmış saçlar, bob kesimli dalgalı saçlar, örgü saç modelleri, enseden at kuyruğu saçlar, yarı at kuyruklu topuz modelleri ve ıslak saç modası gibi seçenekler sunuluyor. Makale oldukça bilgilendirici ve ilgi çekici. Eğer saçınızda değişiklik yapmak istiyorsanız bu trendleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

 7. Deniz Çiçek dedi ki:

  Bu makalede saç renkleri ve kesimlerindeki değişimlerden bahsedilmekte. Yıllar geçtikçe yeni trendler çıkıyor ve bayanlar olarak sıkıldığımız zaman hemen değişim isteyebiliyoruz. Makalede [year] yılında saç renkleri ve kesimlerinde nelerin popüler olacağı hakkında bilgiler veriliyor. Örneğin, sarı ombreler, konyak saç rengi, bal köpüğü, parlak siyah saçlar gibi birçok farklı saç rengi trend olacak gibi görünüyor. Ayrıca, ortadan ikiye ayrılmış saç modelleri, bob kesimli dalgalı saçlar, örgü saç modelleri gibi farklı kesimler de popüler olacak. Makaledeki bilgilerin görsellerle desteklendiği ve detaylı bir şekilde açıklandığı görülüyor.

 8. Veli Demir dedi ki:

  Saç renkleri ve kesimleri hakkında gerçekten ilginç bir makale olmuş. Güncel trendleri takip edip değişime gitmek gerçekten de bayanların sık sık yaptığı bir şey. Özellikle sarı ombre, konyak saç rengi ve bal köpüğü gibi renkler çok güzel duruyor. Ayrıca bob kesimli dalgalı saçlar da oldukça trend gözüküyor. Ben de farklı bir saç modeli ve renkle değişime gitmek istiyorum, bu makale güzel bir ilham kaynağı oldu. Teşekkürler.

 9. Mert Güneş dedi ki:

  Yazıda, saç renklerinde ve kesimlerinde [year] yılında görülebilecek değişikliklerden bahsediliyor. İlgimi çeken en çok şey ise sarı ombreler, bal köpüğü ve doğal sarı saçlar gibi saç renklerinin trend olacağı şeklindeki bilgi oldu. Ayrıca, saç modelleri arasında bob kesimli dalgalı saçlar ve zenci örgü saç modellerinin popüler olacağı belirtiliyor. Bu yazı benim için ilham verici oldu ve yeni bir saç rengi veya kesimi denemek istediğim için heyecanlandım. [year] yılında saçlarımda güzel değişiklikler yapmayı düşünüyorum.

 10. Taner Akça dedi ki:

  Harika bir makale olmuş Saç renklerindeki değişimleri takip etmek gerçekten eğlenceli ve heyecan verici. Özellikle sarı ombreler ve bal köpüğü gibi trend renkler benim ilgimi çekti. Saç kesimlerinde ise bob kesimli dalgalı saç kesim modelleri harika görünüyor. Özellikle zenci örgü saç modelleri de çok şık ve farklı duruyor. Bu yazıyı okuduktan sonra saçımda bir değişiklik yapmak istedim. Teşekkürler

 11. Fatih Doğan dedi ki:

  Saç renkleri ve kesimleri hakkındaki bu makaleyi okumak gerçekten ilginçti. Özellikle yeni bir yılda değişim yapma fikrini seviyorum çünkü saç stilimde ve renklerimde yenilik yapmak beni canlandırıyor. [year] yılında popüler olan sarı ombreler ve konyak saç rengini denemek istiyorum. Ayrıca ıslak saç modasını da denemek istiyorum, ünlülerde gerçekten şık görünüyor. Bu makale sayesinde yeni saç renk ve kesim trendlerini öğrendiğim için teşekkür ederim

 12. Beyza Erdem dedi ki:

  Bu makaledeki saç renkleri ve kesimlerindeki değişimlerle ilgili bilgileri okuyarak, önümüzdeki yılın trendlerini öğrenmiş olmalısın. Sahip olduğum bilgilere dayanarak, senin için öne çıkan saç renkleri ve kesimleri hakkında bazı tavsiyelerde bulunabilirim. Ancak, saç rengi ve kesimi kişisel tercihlere ve ten rengine göre değişiklik gösterebilir, bu yüzden kendine en uygun olanı seçmek önemlidir. Saç rengi ve kesimiyle değişime gitmek istediğinde, teninle uyumlu bir saç rengi tercih etmen önemlidir. Sarı ombreler, konyak saç rengi, bal köpüğü, parlak siyah saçlar, doğal sarı saçlar gibi birçok trend saç rengi arasından seçim yapabilirsin. Ayrıca, kahve tonlarından koyu kahve ombre saç rengi, bakır saç rengi, koyu çikolata kahve saç rengi gibi renkler de popüler seçenekler arasında yer alıyor. Saç kesimi konusunda ise ortadan ikiye ayrılmış saç modelleri, bob kesimli dalgalı saç kesim modelleri, zenci örgü saç modelleri, enseden at kuyruğu saç modelleri, yarı at kuyruklu topuz modeller ve ıslak saç modası gibi farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu trendlerle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve görsellere ulaşabilirsin. Sonuç olarak, kendi tarzını ve kişiliğini yansıtan bir saç rengi ve kesimi seçmek önemli. Kendine en uygun olanı bulmak için güvenilir bir kuaföre danışabilirsin.

 13. Saliha Kartal dedi ki:

  Saç renkleri ve kesimleriyle ilgili bu makale çok bilgilendiriciydi. Yeni bir saç modeli veya renk denemek her zaman değişiklik yapmanın harika bir yoludur. Burada listelenen saç renkleri arasında favorim sarı ombreler. Aynı zamanda, bob kesimli dalgalı saçlar da çok şık görünüyor. Bu trendlere uymak ve yeni bir stil denemek için sabırsızlanıyorum.

 14. Saliha Aslan dedi ki:

  Saç renkleri ve kesimlerindeki değişimler hakkında bilgilendirici bir makale. Yıllar geçtikçe moda olan saç renkleri ve kesimleri takip etmek güzeldir. Özellikle kadınlar olarak sıkıldığımızda saç modelimizi veya rengimizi değiştirmek isteyebiliriz. Makalede 2021 yılında hangi saç renklerinin moda olduğu anlatılmış. Sarı ombreler, konyak saç rengi, bal köpüğü, parlak siyah saçlar, doğal sarı saçlar, koyu kahve ombre saç rengi, bakır saç rengi ve koyu çikolata kahve saç rengi gibi birçok renk popüler olacak gibi görünüyor. Ayrıca farklı saç kesimleri de makalede bahsedilmiş. Ortadan ayrılmış saç modelleri, bob kesimli dalgalı saç kesim modelleri, zenci örgü saç modelleri, enseden at kuyruğu saç modelleri, yarı at kuyruklu topuz modelleri ve ıslak saç modası gibi trendler ön planda olacak. Bu bilgilendirme benim için gerçekten faydalı oldu, teşekkürler.

BİR YORUM YAZ