İnce Telli Saçlar İçin Stil Sahibi Saç Modelleri

  • 15 Haziran 2023
  • 13.928 kez görüntülendi.
İnce Telli Saçlar İçin Stil Sahibi Saç Modelleri

İnce Telli Saçlar İçin Stil Sahibi Kadınlara Saç Modelleri ve Çok Kullanılan 2017 Saç Renkleri ile İncelemenize Sunuyoruz. İnce Telli Saçları Olan Hanımların Dikkatini Çekmek İstiyoruz.

Değerli takipçilerimiz bilirsiniz ki birçok saç türü bulunmaktadır. Bunlardan birisi de ince telli saçlardır. Her saç tipinin belirli avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. İnce telli saçları bazı kadınlar çok beğenirken bazı kadınlar ise hiç beğenmezler. Bunun nedeni ise ince telli saçların olumlu ve olumsuz yönleridir.

İnce telli saçların olumlu tarafı kolay taranabilir ve kolayca şekil alabilir. Bu nedenle bayanların en çok istediği saç türlerinden birisidir. Ancak ince telli saçlar soluk ve zayıf görüntüye sahip olduğundan pek beğenilmemektedir. Olumlu ve olumsuz yönleri bulunan ince telli saçlara sahipseniz saçlarınızı daha hacimli ve dolgun göstermek için bazı işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin saç köpüğü kullanarak saçlarınızın daha hacimli , parlak ve güçlü görünmesini sağlayabilirsiniz.

İnce telli ve düz bir saç yapısına sahipseniz ilk olarak kısa saç modellerini tercih edebilirsiniz. Kısa saç modelleri ince telli ve düz saçlarınızı daha parlak ve güçlü gösterecektir. Özellikle kısa saç modellerinden Pixie saç modelini tercih edebilirsiniz. Pixie saç modeli sizi oldukça şık ve modern gösterecektir.

İnce telli ve düz saç tipine en uygun saç modeli at kuyruğu modelidir. At kuyruğu saç modelini sık bir şekilde yapınız. Böylece saçlarınız bir-arada olduğundan daha hacimli görünecektir. İnce telli görünümünden uzaklaşacaktır.

Kısa saç modellerinden olan Bob saç kesimi de ince telli ve düz saç tipine uygunluğu ile bilinmektedir. İnce telli ve düz yapıdaki saçlar için kısa saç modelleri saçlarınızı daha gür ve hacimli gösterecektir. Bu nedenle mümkün olduğunca  kısa saç modellerini tercih etmelisiniz.

Düz ve ince telli saç yapısına sahipseniz saçlarınızın görüntüsünden memnun değilseniz asimetrik ve katlı saç kesimlerine yönelmelisiniz. Son dönemlerin en popüler saç kesimlerinden olan asimetrik saç kesimi saçlarınızın soluk görüntüsünü ortadan kaldırarak daha parlak gösterecektir.

İnce telli ve düz saç türlerine ideal saç kesimlerinden bir diğeri ise katlı ve perçemli  saç modelleridir. Katlı ve perçemli saç modellerinden Lob saç modeli oldukça popüler ve trenddir. Özellikle erkekler tarafından da beğenilen Lob saç modeli ince telli ve düz saçlarınızın beğenmediğiniz yönlerini gizleyecektir.

İnce telli ve düz saç yapısı daha hacimli ve dolgun göstermek için kabarta bilirsiniz. Ayrıca mutlaka kısa saç modellerini tercih ediniz. İnce telli saçlarınıza düzenli ve sürekli bir şekilde bakım yapmalısınız. Düzenli ve sürekli bakım yapmadığınız takdirde saçlarınız giderek incelecektir. İnce telli saçlarınızı ısırgan otlu yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Diğer yöntemler ise ;

Saçlarınızı terse tarayın. Dolgunluk ve hacim kazandıran saç bakım ve ürünleri kullanınız. Saçlarınızı kimyasal maddelerden uzak tutunuz. Ve saç şekillendiricileri kesinlikle kullanmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ