Sağlıklı Saçlar için Günlük Bakım Tüyoları

  • 11 Ağustos 2023
  • 2.037 kez görüntülendi.
Sağlıklı Saçlar için Günlük Bakım Tüyoları

Sağlıklı Saçlar için Günlük Bakım Tüyoları Saçlarınızı nasıl ve ne şekilde yıkadığınız, bunun yanı sıra bakımları ve temizlikleri için kullanacağınız ürünler pürüzsüz, canlı ve parlak saçlara sahip olmak için size yardımcı olabilir. Sağlıklı saçlara sahip olmak,  parlaklık ve canlılıklarının devamını sağlamak için dermatologların size önerdiği bu basit ipuçlarını uygulamanızı sizlere öneriyoruz.

1Yağlı saçları normalden daha sık yıkayın. Saçlarınızı ne sıklıkta yıkadığınız, kafa derinizin ne kadar yağ ürettiğine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

*Eğer saç deriniz yağlı ise, günde bir kez kesinlikle yıkamanız gerekecektir.

*Saçlarınız daha önceden kimyasal olarak herhangi bir işleme uğradı ise  bu saçlarınızın daha kuru olmasına neden olabilir, bundan dolayı da daha az sıklıkta yıkamak isteyebilirsiniz.

  • Siz yaş aldıkça saç deriniz daha az yağ üretecektir, bu nedenle çok fazla şampuan uygulaması yapmanıza gerek kalmayabilir.  Ancak  saç derinizde pullanma  fark ederseniz , çok fazla şampuanlama yapılmasını önermiyoruz. Bu kepek veya diğer saç derisi hastalıklarına neden olabilir.
  • Saç derisine şampuan uygulamasına devam  edin. Bunu parmak uçlarınızla yapacağınız mesajlarla  gerçekleştirebilirsiniz. Saçlarınıza yıkama yaparken tüm saç uzunluğunu komple yıkamak yerine, öncelikle saç derisini temizlemeye yoğunlaşın. Sadece saçlarınızı yıkamak, donuk, soluk ve kaba olan uçucu tüyler meydana getirebilir. Saçlarınızın canlılığını yitirmesine neden olabilir.
  • Saçlarınızı temizlemek için “2'si 1 arada” şampuan kullanmıyorsanız, her şampuandan sonra saç kremi kullanmanızı öneriyoruz.  saç kremi kullanmak saçınızın canlılığını artırarak  zararlı Ultraviole ışınlarından korunmasını sağlar. Ayrıca parlaklığı  artırıp  elektriklenmeyi azaltarak, hasarlı, zarar görmüş ya da yıpranmış saçların görünümünü kayda değer  ölçüde iyileştirecektir.
  • Saç uçlarınıza yapacağınız saç kremi uygulamasını artırın. Saç kremleri saçın canlı ve parlak görünmesini sağlayabildiği için , sadece saç uçlarında ve saç derisinde kullanılmamalı, bütün saça nüfuzu sağlanmalıdır.
  • Şampuan ve saç kremi seçerken önceliğiniz saç tipinize uygun formüle edilmiş olması olmalıdır. Örneğin, saçınızı boyadığınızda  boyalı saçlar için  üretilen bir şampuan kullanmanız gerekmektedir. Saç telleriniz zarara uğrayıp  kırık veya incelmeye maruz kaldı ya da kimyasal işlemlerden geçti ise  “2'si 1 arada” şampuanları kullanmayı tercih edin. Fiyatı  ne olursa olsun, birçok şampuan ve saç kremi markası sizin için aynı faydaları sağlayacaktır.
  • Yüzerken saçınızı  meydana gelebilecek zararlardan korumayı unutmayın. Yüzmeye başlamadan önce saçınızı ıslatın ve yumuşamasını sağlayın. Böylece saçlarınızı klorun zararlı etkilerinden korumuş olacaksınız. Sıkı bir yüzme şapkası takmanızı ve kaybolan nemi dengelemek  için yüzme işlemini tamamladıktan sonra içeriğinde özel formül ihtiva eden  yüzücü şampuanı ve saç kremi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu önerilerden başka saçınızın bakımıyla ilgili daha fazla sorularınız varsa, bir dermatologla  görüşebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ