Saç Rengi Açma İşleminde Doğal Yöntemler

 • 13 Ağustos 2023
 • 7.030 kez görüntülendi.
Saç Rengi Açma İşleminde Doğal Yöntemler

Saç Rengi Açma İşleminde Doğal Yöntemler

Saç Rengi Açma İşleminde Doğal Yöntemleri Bu Konumuz da Ele Aldık. Papatya Suyu, Limon Suyu, Zeytinyağı, Tarçın, Çay, Bal, Karbonat, Bir, Sirke ve C Vitamini ile Saçlar Nasıl Açılır Detaylı bir Şekilde İnceleyelim.

Her şeyin doğal olanı güzeldir öyle değil mi? Son zamanlarda ise her şeyin doğal olanı tercih ediliyor. Çünkü saçı boyatma olsun, saç açıcılar olsun saç ile ilgili her türlü kimyasal ürünler saçları mahvediyor. Piyasadaki birçok saç açıcı ürünler var elbette ama siz doğal yöntemleri denemek isterseniz o da mümkün. Özellikle yaz ayında yapacağınız bu yöntemler biraz süreklilik gerektiriyor. Öyle hemen istediğimiz tonu yakalamanız mümkün değil. Pes etmeden istenilen sonuca ulaşmak için yapacağınız yöntemleri sürekli yapmanız uygulamanız gerekir. Tabi ki saçınızın da bir işlem uygulanmadıysa. Aşağıda sizler sizin doğal yöntemler ile saç renginde açma işlemi nasıl gerçekleşir araştırdık. Birlikte bir göz atalım.

En bilindik bir tarif ile başlayabiliriz. Özellikle herkesin bildiği papatya suyu ile saç açma.

Papatya Suyu ile Saç Açma İşlemi

Papatya Suyu ile Saç Açma İşlemi

Papatya Suyu ile Saç Açma İşlemi

Papatya bitkisini herkes bilir. Doğadaki her şeyin bir faydası var emin olun. Öncelikle bir bir buçuk su bardağı kadar su kaynatıp  içerisine bir avuç kadar papatya atarak demlenmeye bırakın. Demlenmiş olan kürümüzün bir müddet ılımasını bekleyelim. Ilıyan ve dinlenen karışımımızı bir süzgeç yardımı ile süzelim papatyalarından arındıralım. Daha sonra elde ettiğimiz papatya suyunu saçlarımıza uygulayacağız. Kuru olan saçlarımıza uygularsak daha güzel bir sonuç elde edebiliriz. Papatya suyunu kuru olan saçlarımıza dilerseniz bir tarak yardımı ile tarağı papatya suyuna batırarak saçlarınızı tarayarak yedirebilirsiniz. Ya da saçlarınızda Ombre etkisi yaratmak isterseniz saçınızı yukarıdan bağlayarak saç uçlarınıza uygulamanız yeterli olacak. Ya da tüm su ile saçlarınıza direk uygulayacaksınız. Dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Daha sonra papatya suyu ile ıslatmış olduğunuz saçlarınız ile güneş olan bir balkon veya güneş gören bir yere oturup saçlarınızın güneş görmesini sağlayın. Saçlarınızı güneş kurutana kadar bekleyin. Daha sonrasında duş alabilirsiniz.

Yalnız çok aşırı şekilde saçlarınızda bekletip güneş altında kalmayın. Çünkü hem güneş hem papatya suyu saçlarınıza uzun süre bekletmekten ötürü zarar verebilir. Her gün ol masada gün aşırı iki güne bir bu uygulamayı yapmanız sonrası saçlarınızda açılmalar meydana gelecektir. Saçlarınız rengine göre saçlarınız bir iki ton açılacaktır. Doğal yöntemle açmış olduğunuz saçınız çok doğal durmaya devam edecektir.

Limon ile Saç Açma İşlemi

Limon ile Saç Açma İşlemi

Limon ile Saç Açma İşlemi

Biliyorsunuz ki limon asitli bir meyvedir. Bu yüzden tahriş etme olasılığı da yüksektir. Limonu bir kaba veya sprey tarzı bir şişeye sıkarak üzerine su ekleyerek çalkalamanız gerekecektir. Sonrasında ise saçlarınızın arkalarına uçlarına sıkarak saçlarınızı ıslatın. Daha sonrasında güneş altında bekletip saçlarınızı durulayınca saçlarınızın açıldığını göreceksinizdir.

Zeytinyağı ile Saç Açma İşlemi

Zeytinyağı ile Saç Açma İşlemi

Zeytinyağı ile Saç Açma İşlemi

Zeytinyağı başlı başına her derde deva olan bir ilaç olduğu gibi saçlarında bakımında olsun her şeyinde kullanılmakta. Zeytin yağını saçlarınıza sürerek hem saçlarınızın neme olan ihtiyacını gidermiş olup hem de güneş altında bekleyerek saçınız açma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Tarçın ile Saç Açma İşlemi

Tarçın ile Saç Açma İşlemi

Tarçın ile Saç Açma İşlemi

Tarçın kurabiye kek tarzı pasta yapında kullanılan hoş güzel kokan bir malzemedir. Hiç aklınıza gelmeyen ama saçlarınızı açmada kullanılan bir bitkidir. Doğal olan bir saç kreminizden 2-3 kaşık kadar ayrı bir kaba alıp içine de 3-4 kaşık kadar tarçın ekleyip karıştırın. Sonrasında ise özellikle akşam saçlarınıza masaj yaparak uygulayıp sabahında yıkadığınızda değişimi göreceksinizdir.

* Çay ile Saç Açma İşlemi

Sofralarımızın vazgeçilmezi olan çay aslında saçlarımıza faydası olan bir bitki. Saçlarına kına yakan bayanlarımız arasında da kına içerine konulmakta olduğu gibi saç açma işleminde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çayınızı içtikten sonra kalan posayı atmayıp saçlarınıza uygulayın. Bir müddet beklettikten sonra saçlarınızı durulayın.

Bal ile Saç Açma İşlemi

Bal ile Saç Açma İşlemi

Bal ile Saç Açma İşlemi

Balda saç açmada oldukça etkili diyebiliriz. Özellikle kestane balını saç açma işleminde kullanırsanız daha iyi sonuç elde edersiniz. Balınızın gerçek bal olmasına da dikkat etmenizde fayda var.

Bal ile suyu karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Bir müddet bekletip saçlarınızı durulayın.

* Akşam uyumadan çay bardağının yarısı kadar saç kreminizin içerisine çeyrek çay bardağı  kadar bal ekleyip ikisini karıştırın. Sonrasında saçlarınıza uygulamayı saçınızı streç film yardımıyla sarıp bir gece saçlarınızı öyle bekletip uyuyun. Sabah uyandığınızda saçlarınızı yıkayın.

Limon ile balı karıştırın. Nemli olan saçlarınıza hazırlamış olduğunuz kürü sprey kutusuna koyup saçlarınıza püskürterek uygulayın. Güneşin altında bekleyip daha sonrasında saçlarınızı durulayın.

* Bal ile zeytin yağını da karıştırıp saçlarınıza yedirin. Bir yarım saat kadar saçlarınızda bekleterek hem saçlarını beslesin hem saçlarınızı açsın.

Karbonat ile Saç Açma İşlemi

Karbonat ile Saç Açma İşlemi

Karbonat ile Saç Açma İşlemi

Banyo yapacaksanız yanınıza karbonatı almayı unutmayın. Duş esnasında çıkmaya yakın saçlarınıza biraz karbonat dökün. Saçlarınızı komple temizleyeceği için özellikle yağlı saçlarda daha etki gösterecektir. Saç derisine kadar derin bir temizlik yaptığı için karbonat ayda bir defa şampuan ile karıştırılarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

* Bira ile Saç Açma İşlemi

Birayı alıp saçlarınıza döküp saçlarınızı ıslatın. Daha sonrasında güneş altında bekleterek saçlarınızın açıldığına şahit olacaksınız. Ama zamanla uygulayarak.

* Sirke ile Saç Açma İşlemi

Sirkede zeytinyağı gibi her derdin devası. Yoğun bir kokusu olan bazı kişileri rahatsız edebilir tabi ki. Saçlarınızda uygulamaktan kaçınabilirsiniz kokusundan dolayı. Ama kepek sorunu olanlarda birebir etkili olan sirke saçlarınızda parlaklık kazandıran bir üründür. Her duş sonrası saçlarınızın durulamaya yakın 1 çay bardağına yakın sirke ile suyu karıştırıp saçlarınızı sirkeli su ile durulayın. Hem de saçlarınızın rengini açacaktır.

C Vitamini ile Saç Açma İşlemi

C Vitamini ile Saç Açma İşlemi

C Vitamini ile Saç Açma İşlemi

Saçlarında boya olan nasıl açma işlemi uygulayacağım diye düşünenler ise C vitamini onların imdadına yetişiyor. On tane kadar C Vitaminini alıp ezerek şampuanlarının içerisine toz haline getirdikleri c vitaminini eklesinler. Düzenli olarak kullandıkları vakit saçlarındaki açılmayı göreceklerdir. Bu arada C vitamini saçlarınızdaki kırılmaları önlemiş olup saçlarınızda parlaklık ışıltı kazandıracaktır.

Sizlerde saçlarınızı doğal yöntemler ile açma işlemi uygulamak istiyorsanız bu yöntemleri uygulayabilirsiniz. Hangi yöntemden hoşnut kalırsanız uygulamaya devam edebilirsiniz.

Doğal Yöntemler Saç Açma

Doğal Yöntemler Saç Açma

Doğal Yöntemlerle Saç Renginde Açma İşlemi

Doğal Yöntemlerle Saç Renginde Açma İşlemi

Saç Açma Yöntemleri

Saç Açma Yöntemleri

Saçlarda Açma İşlemi

Saçlarda Açma İşlemi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Sibel P. dedi ki:

  renk açıcıdan zarar görmemek için işlem öncesi saça katkısız likid keratin yükleyin.

 2. Serdar Akın dedi ki:

  Sağlıklı ve doğal yöntemlerle saç rengini açmanın mümkün olduğunu bilmiyordum. Bu bilgilerden bazılarını denemek istiyorum, özellikle papatya suyu ve limon suyunun etkisini merak ediyorum. Doğal yöntemleri deneyerek saçlarımı kimyasal ürünlerden uzak tutmayı tercih edeceğim. Teşekkür ederim, faydalı bir makale oldu.

 3. Hasan Güneş dedi ki:

  Bu yöntemleri denediğim zaman saç rengimi açmak için doğal bir alternatif bulmuş olacağım. Saçlarıma herhangi bir kimyasal ürün uygulamadan doğal malzemelerle saç rengimi açmayı tercih etmek benim için daha güvenli ve sağlıklı bir seçenek olacak. Umarım bu yöntemlerle istediğim sonuca ulaşırım. Teşekkürler

 4. Rüya Taş dedi ki:

  Saç rengi açma işlemiyle ilgili doğal yöntemler hakkında bilgi veren bu makale çok faydalı oldu. Doğal yöntemlerle saç rengimi açmak istiyorum ve bu yöntemleri denemek istiyorum. Teşekkürler

BİR YORUM YAZ