Uzun Saç Modelleri 2024 Uzun Saçın Bakımı

Uzun saç modellerini birçok bayan çok sever. Uzun saç birçok bayan için daha kullanışlı olmakla birlikte kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Uzun saç bir bayanı seksi göstermesi ile birlikte yüzünüze giden bir uzun saç modeli ile ortamda harikalar yaratabilirsiniz.

 • 11 Ağustos 2023
 • 3.467 kez görüntülendi.
Uzun Saç Modelleri 2024 Uzun Saçın Bakımı

Uzun saç modellerini birçok bayan çok sever. Uzun saç birçok bayan için daha kullanışlı olmakla birlikte kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Uzun saç bir bayanı seksi göstermesi ile birlikte yüzünüze giden bir uzun saç modeli ile ortamda harikalar yaratabilirsiniz.

Uzun Saç güzel olması ile birlikte çok bakım isteyen bir saç modelidir. Tüm saç tiplerinde olduğu gibi saçlar yıpranmaya müsaittir. Sürekli işlemlerden geçen bir saç tipiyse birde daha çok bakıma ihtiyaç duyacaktır. Saçlar uzadıkça saçtaki bakım artar. Saç telleri bir süre sonra yıpranır ve saç tellerinde kırılmalar meydana gelmeye başlar. Saç telleri güçsüzleşir. Bu yüzden bayanlar uzun saç modeli tercih ediyorsanız bakımınıda her zaman yapmalısınız.

Saçlarınız için birçok bakım kürleri vardır. Bu bakım kürlerini saçlarınızın bakımında uygulamanız saçlarınızın daha dolgun daha parlak bir saça sahip olacaksınız. Her saç tipi farklı olduğu gibi saçların ince telli, kalın telli. zayıf yada bakımlı bakımsız gibi saç tiplerine göre ayrılır. Her saç tipine uygun saç bakımı yapılabilir.

Uzun saç modelleri
Uzun Saç Modelleri 2024

Saçlarınızın vitaminlere gereksinimi olduğunu unutmayın:

Saçların uzun olan hanımlar genel itibari ile saçlarının çok çabuk kırıldığından saç problemlerinin olduğundan yakınırlar. Bundan dolayı saçlarının vitamin eksikliği olabileceğini de unutmamak gerekir. Bu sebepten dolayı da saçlarımız çok çabuk yıpranabilir saçlarımız çok çabuk kırılma gösterebilir. Vitamin almamız hem vücudumuz hem saçlarımız için oldukça önemli bir etkendir.

Saçlarınızın yıpranması ve kepek oluşumu büyük bir A vitamini eksikliğinden meydana gelmektedir. Saçlarınızda dökülme söz konusu ise şayet B1 ve B2 vitamini eksikliğiniz vardır. Saç köklerinizi besleyen en önemli vitaminlerden biri olan  B12 vitamini  saç köklerinizin beslenmesine yardımcı olur. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması C vitaminiyle mümkündür.

Uzun saç modelleri
Uzun Saç Modelleri 2024

C vitamini saçlarınızı besler sağlıklı bir görünüm sağlar ve saçlarınızı düzene sokmaya yardımcı olur. Hem sağlığınız hem saçlarınız için vitamin almaya özen göstermeliyiz. Vitaminleri içeren besinleri tüketerek vücudumuza ve saçlarımıza iyi geleceğini unutmamalıyız. C ve B12 vitaminlerini satın alıp tüketebilirsiniz.

Saçlarınızı kestirmeye özen gösterin:

Uzun saça sahip bayanlar genelde saçlarını kestirmekten korkarlar. Saçları kesilince üzülürler. Yani saçlarını uzun olarak sevdikleri için işlem yaptırmak onlar için kabus olabilir. Ama sağlıklı bir saça sahip olmak istiyorsak eğer saçlarımızı belirli aralıklarla kestirmemiz en doğrusu.

Uzun saç modelleri
Uzun Saç Modelleri 2024

Saçlarımızın uçlarından aldırmak kırıklarını kestirmek saçlarımızın canlanmasına daha güzel uzamasına olanak sağlayacaktır. Saçlarınızın kötü gözüken kısımlarından kurtulmuş olacaksınız. Uzun saça sahip olmak istiyorsanız bakımı yapmakla birlikte ara ara düzenli bir şekilde uzadıkça saçlarınızın kırıklarını aldırarak saçlarınızın güzel ve sağlıklı görünmesini sağlayacaksınızdır.

Uzun saç modelleri
Uzun Saç Modelleri 2024

Uzun saç modelinde saç toplama şekli:

Uzun saç modeli kullanan bayanlar hiç şüphesiz en sık kullandığı modellerden biriside at kuyruğu modelidir. Özellikle sıcak yaz aylarında saçlarını toplamak isterler. At kuyruğu modeli uzun saçlarda güzel durur fakat sürekli at kuyruğu modelini kullanmak sıkı sıkı bağlanmış olan saçlar saç diplerini zarar verir.

Saç diplerinizde ağrılara neden olur. Saçlarınızın güçsüzleşmesine sebep olur. Saçlarınızı arada serbest bırakmaya da özen gösterin. Doğal ve salaş bırakmak saçlarınıza iyi gelecektir.

Uzun saç modelleri
Uzun Saç Modelleri 2024

Saçlarınızın kendi kendine kurumasına imkan verin:

Her duş sonrası saçlarınız ıslak ve hemen fön makinesi ile kurutmak isteriz öyle değil mi? Bir defa ister kısa saçlı ister uzun saçlı yada orta boy hizaya sahip saçınız olsun saçlarınızı kurutmak yerine saçlarınızı bırakın kendi kendine kurusun. Sizin saçlarınız için aslında en sağlıklısı bir havlu yardımıyla saçın ıslağını aldıktan sonra kendi haline bırakmak en doğru olan seçenektir.

Çünkü fön makinesi yada diğer ısıtıcı türleri aşırı sıcaklık üfleyerek saçlarınızın yıpranmasına yanmasına sebep olmaktadır. Tabi ki imkanınız varsa olduğu sürece kendi kendine kurumasına imkan vermeniz saçlarınız için en güzeli. Kurutmanız gerekiyorsa da fön makinenizin ılık ayarında saçlarınızı kurutmanız daha doğru olur.

Uzun saç modelleri
Uzun Saç Modelleri 2024

Saçlarınız için birkaç öneriler;

 • Saçlarınız için doğal şampuanlar kullanmaya özen gösterin.
 • Bilinen markalar yerine ısırgan özlü bitkisel özlü şampuanlar tercih edebilirsiniz.
 • Şampuanlarınızın içerisine bir kaşık bal koymanız saçlarınızın beslenmesine yardımcı olacaktır.
 • Saçlarınızda bu bal şampuan ikilisini kullandığınız zaman saçlarınızda yapışıklık oluşmaz. Uzun süre böyle kullanmanızla birlikte kepeklerden de kurtulmuş olursunuz.
 • Sirke saçlar için önemli bir etkiye sahiptir. Saçlarınızı sirke ile duruladığınızda saçlarınızın daha sağlıklı olduğunu hissedeceksinizdir. Sirkenin kokusu saçlarınızda kalmayacaktır. Uzun süre sirke ile durulamak saçlarınızda kepek sorununu da gidermiş olacaktır.
 • Saçlarınızı arada nemlendirmeyi de ihmal etmeyin.
 • Beslenmenize dikkat edin.
 • Saçlarınızı tararken saçlarınızı yolarak taramayın.
 • Saçlarınızı kuruturken fön makinesini doğru mesafede doğru sıcak ayarında kullanın.
Uzun saç modelleri
Uzun Saç Modelleri 2024
Uzun saç modelleri
Uzun Saç Modelleri 2024
Uzun saç modelleri
Uzun Saç Modelleri 2024
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Hande SOYKAN dedi ki:

  bu saç renkleri çok güzel ama işlemler sonrası yanma ve yıpranmalar oluşabilir onun için önlem almalısınız. bende çok renk değiştiriyorum ve birkaç kez saçlarım kuaför yüzünden yandı. uzun araştırmalar sonucu keratin onarıcı full set buldum ara ara evde kendim keratin yüklemesi yaparak saçlarımı koruyorum artık.

 2. Hasan Aral dedi ki:

  Bu makaledeki bilgiler saç uzunluğunun önemini ve nasıl doğru bakım yapılmasının gerektiğini anlatıyor. Saçlarınızı uzun tutmanızı sevdiğinizi ve bu bilgilerin size yardımcı olduğunu düşünüyorum. Uzun saçlarınızın daha sağlıklı ve güzel görünmesi için önerilen bakım yöntemlerini denemenizi tavsiye ederim.

 3. Seray Çiçek dedi ki:

  Uzun saçlar gerçekten harika görünüyor, ama biraz daha fazla bakım istiyorlar. Makalede verilen ipuçlarını uygulamak önemli. Emeğinize sağlık

 4. Mert Güneş dedi ki:

  Uzun saç bakımıyla ilgili önemli bilgiler içeren bir makale. Yazdıklarınızı okurken saçlarımı daha fazla önemsemem gerektiğini fark ettim. Önerilerinizi uygulamaya çalışacağım. Teşekkür ederim

 5. Talha Güneş dedi ki:

  Uzun saçlar gerçekten harika görünüyor Bu makaledeki bakım önerileri saçların sağlıklı ve güzel kalmasına yardımcı olacak gibi görünüyor. Uzun saç modelleri konusunda ilham almak için bu makaleyi okurken oldukça keyif aldım. Teşekkürler

 6. Eren Deniz dedi ki:

  Uzun saç modellerini seviyorum, bu makaledeki öneriler çok faydalı Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ