Balkabağı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 • 15 Haziran 2023
 • 11.151 kez görüntülendi.

Balkabağı Saç Rengi Kimlere Yakışır? 2017 Saç Modasına Damga Vuracak Özellikle Beyaz Tenli Kadınlara Yakışan Balkabağı Saç Renklerini Bu Saç Rengini Seven Hanımlar için Araştırdık.

Değerli takipçilerimiz saç alanındaki yenilik ve değişikliklerin konu edindiği sitemizde bugün son zamanların saç rengi trendi olan Balkabağı saç rengini inceleyeceğiz. Yaz aylarının sonuna geldiğimiz bugünlerde sonbahar mevsine yaklaşmaktayız. Son zamanların en trend saç rengi Balkabağı rengidir. Balkabağı renginin bu derece ön plana çıkmasının ana nedeninin başında ise Balkabağı renginin sonbahar mevsimine uygun olmasıdır.

Balkabağı saç rengi nasıl bir renk diye merak ediyorsanız aklınıza klasik balkabağının rengini getirin. Saç dünyasında özellikle bu dönemde baharat renkleri oldukça popüler hale gelmiştir. Bu baharat renklerine en yakın renklerden olan balkabağı saç rengini özellikle beyaz ve açık tenli kadınlar tercih etmektedirler. Bilirsiniz ki bir saç renginin size yakışması ve sizi güzel göstermesi için ten renginize uyum sağlaması gerekmektedir. İşte bu yüzden sizlerde açık ve kızıl renklere yatkın tonlara bir ten rengine sahipseniz mutlaka balkabağı saç rengini tercih etmelisiz.

Balkabağı saç rengi o kadar popüler ki artık ünlü model ,oyuncu ve şarkıcılarında favori tercihleri arasında yer almaktadır. Saç renginizde sizlerde değişiklik ve yenilik yapmak istiyorsanız ten renginize uygunsa mutlaka balkabağı saç rengini deneyiniz. Özellikle yakşalan sonbahar mevsiminde modayı takip ettiğinizi ve ileri görüşlülüğünüzü göstermek amacındaysanız Balkabağı saç rengi biçilmiş bir kaftandır.

Balkabağı saç rengini deneyenlerin en çok karşılaştığı sorun ise makyajdır. Balkabağı saç rengini nasıl hangi tonlarda makyaj rengi ile birlikte kullanırım diye merak ediyorsanız cevap çok açık ve net. Balkabağı saç rengi turuncu ve soluk bir renk olmasından ötürü toprak gibi kahve tonları veya kendi tonuna  yakın renkler kullanılmalıdır.

Bildiğiniz üzere saç dünyasında artık tek renk kullanımı giderek azalmaktadır. Ve saçlarda iki farklı ama yakın tonlar birlikte kullanılmaktadır. Nitekim Balkabağı saç renginde de bu durum mevcuttur. Balkabağı saç renginin sae kullanımından daha çok sarı veya kızıl tonlarla birlikte kullanılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Sümeyra Bahadır dedi ki:

  Balkabağı saç rengi gerçekten çok güzel ve şık görünüyor. Özellikle beyaz tenli kadınlar için harika bir seçenek gibi duruyor. Bu yazıyı okuduktan sonra ben de denemek istedim. Balkabağı saç rengiyle birlikte kahve tonlarında bir makyaj yapmayı düşünüyorum. Bu makalede verilen tavsiyeler gerçekten faydalı oldu. Teşekkürler

 2. Eren Akça dedi ki:

  Balkabağı saç rengi gerçekten de sonbahara uygun ve çok güzel bir renk seçeneği. Özellikle beyaz ve açık tenli kadınlara yakıştığını düşünüyorum. Bu renk sayesinde sonbaharın sıcak ve romantik havasını yansıtabilirsiniz. Makyaj konusunda da toprak tonları veya kahverengi tonları tercih etmek çok doğru bir seçenek olacaktır. Balkabağı saç rengiyle farklı bir tarz yaratmak isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim.

 3. Saadet Aslan dedi ki:

  Balkabağı saç rengi gerçekten çok şık ve trend bir seçenek. Özellikle beyaz tenli kadınlara çok yakıştığını düşünüyorum. Klasik balkabağı rengine uyumlu bir saç rengi olduğu için sonbahar mevsimine de çok uygun. Ancak makyaj konusunda dikkatli olmak gerektiğini düşünüyorum. Toprak tonlarında veya balkabağı rengine uyumlu kahve tonlarında makyaj yapmak önemli. Ayrıca, saç renginde farklı tonları birlikte kullanmanın da çok şık bir görünüm yarattığını düşünüyorum. Balkabağı saç rengini denemek isteyenlere cesaretlendiriyorum.

BİR YORUM YAZ