Dalgalı Saç Yapısı İçin Saç Rengi Ve Model Önerileri

 • 15 Haziran 2023
 • 12.849 kez görüntülendi.
Dalgalı Saç Yapısı İçin Saç Rengi Ve Model Önerileri

Dalgalı saç yapısı için saç rengi ve model önerilerini kendisine özen gösteren bakımlı kadınlar için bu konumuzda paylaşıyoruz.

Herkesin bildiği gibi dalgalı saç yapısı çok kullanışlı ve pratiktir. İster siz kendiniz maşa ile yapmış olsun ister kendi doğal saç yapını bu şekilde olsun dalgalı saçlar çok kolay şekillenir ve birçok modele uyum sağlar. Dalgalı saçlarınızla rahat bir şekilde topuz yapabilirsiniz. Dalgalı saçlarınızla at-kuyruğu saç modeli yapabilir veyahut doğal bir şekilde salıverip bu şekilde bırakabilirsiniz. Dalgalı saç yapısı bir çok bayanın arzu ettiği saç yapısıdır aslında. Dalgalı saç yapımıza saç rengi seçiminde bu doğrultuda doğru bir şekilde karar vermeliyiz. Çünkü dalgalı saçlara seçilen yanlış saç renklerinden dolayı bir takım görüntü bozuklukları ortaya çıkmaktadır. İşte bunları önlemek maksadıyla sizlere bir takım tavsiyelerde bulunacağız.

Dalgalı saç yapısı ışıltılı renkleri sever. Dalaglı saçlarınız için mutlaka ombre önerisinde bulunmak istiyoruz. Açık saç rengi tonlarının geçiş olarak kullanılabileceği güzel bir saç yapısıdır.

Dalgalı saçlarımız için natürel saç renginizi bozmaya-bilirsiniz. Bizim kadınlarımızın genel olarak koyu kahve ve kahverengi saç tonları olur.  Dalgalı saçlara özellikle uç kısımlarında yapılacak bir renk değiştirmede yani açma yapma sizlere çok yakışacaktır.

Eğer saçlarınız koyu renklerde ise, yani boya yapılıyla aralara açık renklerde balyaj ve Ombreler çok güzel gider. Saçlarımızda bir ışıltı oluşturur ve saçlarımız çok havalı gözükür. Eğer saçlarınız  sarı tonlarına boyadığınız da dip boyanız gelmediği sürece sarı dalgalı saçlar gerçekten çok cool bir hava katacaktır. Sarı saç renkleri boyalı olan saçların dip boyasının geldiğinde derhal tekrar diplerin boyanması gereklidir yoksa çok kötü bir görüntü oluşturmakta.

Kızıl saç rengi tonları sizi dalgalı saç yapısı ile şu halleder yaşlı gözük memeniz sağlanır. Bunlar; kızıl saçlarınızda Ombre veya balyaj ile bir boyut kazandırırsanız sizi yaşlı bir görüntü vermenizi engellemiş olursunuz. Uzun saçlarda bir nebze yaşlı bir görünüm sergilenmez. Fakat kısa dalgalı saçlara sahipseniz bunun üzerinde biraz düşünmeniz gerekecektir. Özel olarak koyu kızıl saç rengi ile kısa boylu ve dalgalı yapıda saçlar maleesed ki kadınları olduğundan 5-6 yaş yaşlı göstermektedir.

Bu nedenle siz değerli kadın takipçilerimize vereceğimiz tavsiye; şuanda 2019 yaz ay ayındayız size önerim saçlarınızı bol bol deniz suyuna sokunuz ve kış sezonunda ise tuzlu su ile ayda 4-5 kere yıkamanız gerekiyor. Bu şekilde saçlarınız daha az yıpranarak rengi değişecek ve açılacaktır. Saç açma işlemine bir zemin hazırlamış olacaksınız.

Kızıl saç renkleri 2014 den 2019 ya kadar popüler oldu. Fakat biz sizlere kızıl saç renklerini seven hanımlara alternatif önereceğim saç rengi bakır saç rengi tonlarıdır. Beyaz tenli kadınlara özellikle çok yakışan bu saç rengi sizleri bir kuğu zarafetine büründürecektir. Esmer tenli hanımlar bakır saç rengi tonlarını sizler için kesinlikle önermiyoruz. Bakır saç rengi tonları daha çok esmer tenlileri bakımsız ve yaşlı, tabiri caizse çingene gibi gösterecektir. Bakır saç rengi kullanacak hanımlar mutlaka dip boyanızın fazla geçmemesine özen gösteriniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Can Bahadır dedi ki:

  Çok faydalı bir makale olmuş, teşekkür ederim.

 2. Ayşe Akın dedi ki:

  Bu makale, dalgalı saçların nasıl şekillendirileceği ve hangi saç renklerinin tercih edilebileceği hakkında bilgi veriyor. Saç rengi ve model önerileri, saçın doğal yapısını ve ten rengini dikkate alarak yapılıyor. Bu önerileri değerlendirebilir ve kendi stilinize uygun olanı seçebilirsiniz.

 3. Veli Aslan dedi ki:

  Bu makaledeki saç renk ve model önerileri gerçekten ilgi çekici. Dalgalı saçlar için ombre ve balyaj gibi ışıltılı renklerin kullanılması çok hoş duruyor. Ayrıca saçların doğal rengini korumak ve uçlarda renk değişikliği yapmak da güzel bir fikir. Özellikle sarı saçlar çok cool görünebilir, ancak düzenli olarak dip boyasının yenilenmesi önemli. Kızıl saçlar için ise ombre veya balyaj uygulaması yaşlı görünümü engellemek için çok iyi bir seçenek gibi görünüyor. Genel olarak, saçlarımızı doğal şekilde deniz suyu veya tuzlu su ile yıkamak da rengin açılmasına yardımcı olabilir. Kızıl renklerin alternatifi olan bakır saç rengi tonları da çok ilgi çekici, ancak esmer tenliler için önerilmediği belirtiliyor. Dip boyasının geçmemesine dikkat etmek önemli. Bu önerileri dikkate alarak saçlarımızı güzel ve bakımlı tutabiliriz.

 4. Nil Güçlü dedi ki:

  Bu makale çok faydalı ve bilgilendirici, dalgalı saçlar için harika öneriler veriyor. Teşekkürler

BİR YORUM YAZ