Gri Saç Boyama Nasıl Yapılır?

 • 15 Haziran 2023
 • 124.861 kez görüntülendi.

Gri saç rengine boyama nasıl yapılır? Gri ve Gümüş saç Rengi Boyama Nasıl Yapılır? Detayları ile birlikte bu konumuz da takipçilerimiz için anlattık.

Gümüş saç rengi ve Gri Saç renkleri 2016 Modası oldu 2017 yılın dada Moda olmaya devam edecek gibi. Gri saçın boya tarifini siz değerli ziyaretçilerimiz için bu konumuzda vereceğiz. Direk olarak hazır gri saç isterseniz modapedia dan gri saç rengi tonlarına boyanmış çıt çıt saç ekleri de satın alabilirsiniz.

Bu konuda anlatmak istediğimiz gri saç renginin boyama tarifi ana saçı siyah olan,  kestane olan veyahut boyalı saçlarını griye çevirme işlemini tarifidir. Yani anlatmak istediğimiz saçlarının yüzde %65 ve fazlası beyaz olan hanımlar için bu konumuz geçerli değildir.

Bazı kadınların saçlarının tamamını baz alırsak beyaz ve aralarda siyah veya ana renk saçları vardır. Eğer ki siz diyorsanız bu griye boyama işlemi siyah saçlarım için değilse sadece beyaz saçlarım için olsun istiyorsanız bu tarifimiz size uymaz.

Bu boyama tarifimiz de saçlarımızın uç kısımlarına ombre veya ara ara gri saç renginde Balyaj veyahut saçımızın tümünü gri renk ile boyama işlemidir.

İlk olarak koyu saç rengine sahip kadınlar için; saçlarımızı griye döndürme boyama işlemini şu şekilde anlatabiliriz.

 • Koyu renk saçımızı oryal ile platin sarı tonu saç rengine kadar rengini açmamız gereklidir. Yani anlatmak istediğimiz turunculaşma ve kızıllık kalmicak derecede saçlarımızı açıcı ile açmamız son derece önemlidir.
 • Saçlarımızı Dore sarı tonlarında olan bir saç rengini griye çevirme işlemi tam olarak gri renge dönüşmez. Elbette biraz gri renge dönecektir. Fakat net anlatmak gerekirse gri saç rengi ve gümüş saç rengi olmaz.
 • Aşağıdaki videoda gri saç rengini hem dore sarı saç rengi ve platin saç renginde deneniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Dilek dedi ki:

  Ben saçımı oryel ile açtım ama turunculasma ve bakırlar oldu üstünden bir daha açsam saçımı yakar miyim

 2. Bahar dedi ki:

  saclmln rengi kullu kumral, saclml kullu, griye istiyorum neyapa bilirim yardlcl olurmusunuz

BİR YORUM YAZ