Sirke ile Saç Yıkama 2023

  • 11 Ağustos 2023
  • 7.584 kez görüntülendi.
Sirke ile Saç Yıkama 2023

Sirke ile Saç Yıkama Nasıl Yapılmalıdır? Sirke ile Saçlarımızı Yıkarken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Saçlarımızı ne Sıklıkla Sirke Uygulamalıyız. Faydaları Nelerdir?

Saçlarımıza genel günlük yaşamımızda ihtiyaçlarımızdan dolayı kullandığımız şampuan, jöle, sprey ve krem gibi saç ürünleri saçlarımızın derisinde kalıntı yapar. Sirkeli suyun saçlarımızı sirkeli su ile yıkama işleminin en güzel saç bakımındaki faydası saçlarımızın doğal olarak temizlenmesi ve saçlarımıza doğal bir parlaklık kazandırmasıdır.

Saçımızın deri kısımlarında birikmiş ve şampuan ile temizlenmesi zor kirler zamanla saçlarımızın kök kısımlarına zarar vererek ve zamanla kopmalar yaparak, saçlarımızın daha mat ve cansız bir görüntü sergilemesine ve saçlarımız da zaman zaman kaşınmalar meydana getirir.

Sirkeli su ile saç yıkama nasıl yapılmalıdır?

Oldukça basit bir işlemdir bir kere alıştığınızda ve faydasını gördüğünüzde daha önce neden bunu denemedim diyeceksiniz. İlk olarak bir ölçü kadar sirkeyi 3 ölçü kadar su ile karıştırıp saçlarımızı bitkisel bir şampuan ile yıkadıktan sonra saçlarımızı bu hazırlamış olduğumuz sirkeli su ile duruluyoruz ve sonra birazda ılık normal sirkesiz bir su ile duruluyoruz.

Şunu belirtmemiz gerekir ki sirke kokusu keskin bir sıvı maddedir. Fakat saçlarımız kurudukça kokusunun da zamanla gittiğini göreceksiniz.

Peki Sirkeli su ile Saçlarımızı nasıl durularız? Hangi Sirkeyi Kullanmalıyız?

Saçlarımız için natürel bir parlaklık sağlamak ve organik esma sirkesini deneyebiliriz.

Sirkeli su ile saçlarımızı durulamadan önce banyoda Saçlarımızı şampuan ile yıkayıp güzel bir bol su kullanarak durulayalım. 1 ölçü sirkeli su ile 3 ölçü su eklediğimiz ve bu karışımı bir plastik şişeye önceden koyalım. Saçlarımızı şampuan ile yıkayıp duruladıktan sonra şişede hazırladığımız sirkeli suyumuzu azar azar kullanıyoruz.

Saçlarımızın tümüne sirkeli suyun temas ettiğinden emin olmalıyız ve sonrasında bu şekilde 5 dakika bekliyoruz. Daha sonra ılık soğuya yakın su ile saçlarımızı duruluyoruz.

Sirkeli Suyu Ne Sıklıkla Kullanmalıyız?

Sirkeli su karışımımızı haftada bir kere kullanmamız gayet yeterli olacaktır. Önemli bir nokta saçlarımıza sirkeli su uyguladıktan sonra saçlarımıza saç kremi uygulamamamıza gerek yoktur.

Banyo sonrasında saçlarımızı bir havlu yardımıyla saçlarımızdaki suyu alıyoruz ve sonrasında kurumaya bırakmamız gerekiyor. Diğer bir önemli nokta sirkeli su karışımından gözlerimizi sakınmalıyız eğer temas ederse bol su ile yıkayınız.

Sirkeli Suyu Ne Sıklıkla Kullanmalıyız?

Sirke ile Saçlarımızı Yıkama ve Parlaklık Kazandırma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ