İpek Karapınar Saç Rengi ve Modelleri

  • 15 Haziran 2023
  • İpek Karapınar Saç Rengi ve Modelleri için yorumlar kapalı
  • 4.112 kez görüntülendi.

Son dönemde severek izlenen dizilerden biri olan Kırgın Çiçekler dizisinin sempatik karakteri İpek Karapınar imajı ve özellikle de saçları ile genç bayanların ilgi odağı oluyor. Parlak‚ uzun ve alımlı saçları sayesinde güzel bir görüntü veren oyuncu saç modelinde ve renginde yaptığı seçimleri ile merak konusu oluyor. Bu yazımızda İpek Karapınar'ın tercih etmiş olduğu saç renkleri ve modelleri üzerine konuşacağız.

İpek Karapınar kahverengi tonlarında saç rengine sahip. Kendi rengi de bu koyu tonlarda olmasına karşın kahverenginin farklı tonlarını da deneyerek farklılık oluşturuyor. Hem uç bir renk seçimi yapmadan‚ hem de sıradanın dışında bir renk tercih ederek görünümüne güzellik katıyor. Kahverengi tonları arasında yaptığı seçimler sayesinde parlak ve alımlı saçlar elde ediyor. Özellikle kahverengi tonları arasından sıcak ve koyu tonları tercih ederek yüzünün güzelliğini ve ışığını da daha iyi şekilde ön plana çıkarmış oluyor.

İpek Karapınar bildiğiniz gibi en son dizisi Kırgın Çiçekler'de Feride rolünü üstleniyor. Canlandırdığı karakterin orjinalliğine kendi oyunculuk başarısını da ekleyerek oldukça iyi bir iş çıkarıyor. Güzelliği ile de bu iki unsuru tamamlamış oluyor. Birçok bayan internette İpek Karapınar'ın son dizisinde kullanmış olduğu saç rengini araştırıyor. Özellikle günlük hayatta rahat kullanılabilecek bir ton olması ve klasiğin dışında renkler olması bu merakın sebebi oluyor.

Öncelikli olarak söylememiz gereken şey aynı rengi tutturabilmek için profesyonel bir kuaför ile birlikte çalışmanız gerektiği. Sonuçta her saç tipi ve rengi farklı olacağından aynı boyayı kullansanız dahi aynı rengi elde edememe olasılığınız da hayli yüksek. Bu yüzden öncelikle güvendiğiniz bir kuaför ile görüşmelisiniz. İpek Karapınar'ın saç boyası Loeral Paris Excellence serisinin 6.03 numaralı rengi. Rengin ismi ise yoğun koyu kumral saç olarak geçiyor. Kuaförünüzden bu rengi sizin saçlarınıza uygulamasını isteyerek İpek Karapınar'ın rengini elde etmeniz mümkün.

İpek Karapınar sadece saç rengi ile değil modeli ile de bayanların ilgisini çekiyor. Eğer oyuncunun renginde saçlarınızı boyatmayı düşünüyorsanız modelini de benzer şekilde tercih ederseniz daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Bildiğiniz gibi oyuncu daha çok uzun saçları tercih ediyor. Uzun saçlarını ise çoğunlukla düz ya da hafif su dalgası olacak şekilde tercih ediyor. Saçlarını ortadan ayıran güzel oyuncu yüz hatlarının güzelliğini sakin ve naif saçları ile ön plana çıkarıyor.

Saç modelinde düz model sevse de kesim olarak düz kesimden ziyade hafif katları tercih ediyor. Uzun saçlarının uç seviyelerinde verdiği hafif uzunluk farkları İpek Karapınar'ın saçlarına küçük bir volume katıyor. Bu da saçı sıradanlıktan çıkarıyor. Kullanmış olduğu bu modelde saç kesimleri günlük olarak birçok modeli kullanmasına da olanak sağlıyor. Özellikle at kuyruğu oyuncunun tercih ettiklerinin başında geliyor. Bunun dışında güzel örgüleri de seven İpek Karapınar özellikle balıksırtı saçı sık sık kullanıyor.

Dalgalı olarak saçlarını kullandığında ise saç rengi bir nebze daha açık görünüyor. Dalgalı saçlar ışığı çok daha iyi yansıttığı için bu renk açılması ve gölgeli görüntü kaçınılmaz oluyor. Özellikle güneş ışığında hafif dalgalı saçları birkaç farklı yakın tonu bir arada gösteriyor. İpek Karapınar kullandığı modellerin yanında saçlarını en fazla salık olarak tercih ediyor. Bu da oyuncuya sade ve naif bir ifade kazandırıyor.

İpek Karapınar sadece son dönemdeki dizisi ile değil‚ şimdiye kadar rol aldığı tüm dizilerde güzel görüntüsü ile ilgi çekmeyi başarmış bir oyuncu. Oyunculuk kariyerine ilk başladığı dizi olan Hatırla Sevgili dizisinde Emine karakterinde rol almıştı. Bu rolü de başarı ile canlandıran İpek Karapınar o dönem tamamen düz‚ ortadan ayrılmış bir saç modeli kullanıyordu. Saç rengi ise şimdiki gibi kumral tonlarından ziyade daha koyu kahverengi idi ve daha sert bir tondu.

İkinci projesi olan Kurtlar Vadisinde ise İpek Karapınar'ın canlandırdığı karatker Funda İlmen idi. Bu karakteri canlandırırken ise daha farklı ve sadelikten uzak bir görüntüye sahipti. Özellikle hareketli saçları‚ saçlarının arasındaki karamel tondaki yansımalar ile görmüştük onu. Oyuncunun bir sonraki dizisi ise Gülşen rolünü canlandırdığı Doludizgin Yıllar isimli dizi idi. Bu dizide ise yine koyu kahverengi saçlara sahipti. Kahkül ve perçem kullanmamış‚ saçlarını ortadan ayırmış ve yine uzun şekli ile tercih etmişti. Canlandırdığı karakter gibi sade bir tercihte bulunmuştu.

Daha sonraki dizisi ise bir gençlik dizisi idi. Küçük Sırlar isimli bir lise dizisinde çılgın ve problemli bir karakter olan Arzu'yu İpek Karapınar canlandırdı. Karakterin gençliği ve çılgın yapısından dolayı saçları da buna uyum gösterdi ve bu süreçte bir farklılık yaparak kısa kahküllere sahip bir saç modeli kullandı. Rengi yine koyu kumralda kalsa da dizinin farklı bölümlerinde daha açık tonlarda da çıktı karşımıza.

Kırgın Çiçekler başlamadan önce son olarak yer aldığı dizi ise Hayat Yolunda isimli dizi idi. Burada da farklı görünümleri ve canlandırdığı karakter ile birçok kişinin ilgi odağı oldu. Güzelliği ve duruluğu ile beğenilen İpek Karapınar dizide yine eski uzun saçlarına geri döndü. Hafif dalgaları sık sık kullandı. Renk olarak ise oldukça sıcak ve doğal olan bir kahverengi tonu tercih etti.