Saç ve Cilt için Zeytinyağlı Sabun Kullananlar

 • 11 Ağustos 2023
 • 10.362 kez görüntülendi.
Saç ve Cilt için Zeytinyağlı Sabun Kullananlar

Saç ve Cilt için Zeytinyağlı Sabun Kullanan Kadınların Sağladığı Yararlar ve Zeytinyağlı Sabunların Cilt ve Saç için Faydaları Nelerdir?

zeytinyağlı sabunları, zeytinini etli meyvesi işlenerek yapılan harika bir sabundur.
Eski yıllardan beri bayanların saçlarında ve cildinde güzelliklerine güzellik katmak için bizzat kullandıkları yegane bir doğal üründür. Ben kendi saçlarımda ve cildimde doğal zeytinyağlı sabunu kullandım ve çok yararını gördüm.

Zeytinyağlı sabunun kendisine has hafif ve rahatlatıcı kokusunun yanı sıra E-Vitamini içeriği ile cildimizde ve saçlarımızda inanılmaz etkiler yaparak saçlarımızı güzel bir şekilde besler. İçerdiği E-vitamini ile önemli bir fayda sağlayarak vücudumuzdaki olası kanser hücresi oluşumunun önüne geçebilir. Vücudumuzda oluşan yaralarda çabuk bir şekilde iyileşme sağlar. Gerçekten etkili bir antioksidandır. Cildimizi parlatır ve güzellik katar. Bağışıklık sisteminde bir yapılanma oluşturur ve güçlendirir.  Gözlerimiz için çok faydalıdır. Vücudumuzda biriken ağır metal ve zehir bileşimlerini, toksinleri ve en önemlisi radyasyona karşı bir kalkan oluşturur. Yaşlıların korkulu hastalığı olan Alzheimer'e karşı önleyici bir kuvvet olur ve oluşumunu bir neticede engelleyebilir.

Zeytinyağlı Sabunların Saçlarımız için Yararları Nelerdir?

Bu kadar faydalı olan bir ağaç ve meyvesinin saçlarımız için faydaları nelerdir? Öncelikle şunu söyleyelim saçlarımızda natürel bir yumuşaklık katar ve saçlarımızda parlak bir görünüm sağlar. Saçları için zeytinyağlı sabunu kullanmış olanlardan şunu diyenler olabilir; saçlarımı yıkadım fakat çok sertleşti sebebi nedir? Saçlarımız ilk yıkamalarda zeytinyağlı sabunun yararına tepki vermez. Fakat siz zeytinyağlı sabunu buna rağmen kullanmaya devam ederseniz bir daha kolay kolay dökülme problemi olmayan sağlık dolu, canlı ve yumuşak saçlara kavuşursunuz. Elma sirkesi ile beraber kullanıldığı takdirde daha yumuşak ve parlak saçlara sahip olunabilir.

Zeytinyağlı sabunlar saçlarımızı besleyerek daha da sağlıklı bir yapıya ve daha hızlı uzama sağlar. Bildiğimiz üzere şampuanlardaki kimyevi maddelerin bulunmadığı zeytinyağı sabunları bebek ve çocuklarımız içinde güvenli bir şekilde aklımızda soru işareti kalmadan kullanabiliriz. Saçlarımızdaki ölü hücrelerin zamanla tekrar hayata dönmesini sağlar ve gür saçlarınız olur.

Peki Zeytinyağlı Sabunların Cildimiz için Yararları Nelerdir?

Önemli bir rahatsızlık olan ve çoğu kimsede vuku bulan hastalıklardan egzama ve deri hastalıklarına şifa olan zeytinyağlı doğal sabunlar gerçekten Allah‘ın bir lütfu olarak insanlığın sıkıntılarını gidererek mutlu olmasını sağlamakta. Eski zamanlarda bayanların parlak ve ufak gözeneklere sahip ve hiç kırışık olmayan ciltler dikkatimizi çekmiştir. İşte Böyle bir cilde sahip olmalarındaki neden doğal zeytinyağlı sabunlardır. Fazlaca kozmetik ürünlerin kullanımı dolayısıyla ve buna ilaveten metropolün stres yoğun yaşamı, bunun yanı sıra yanlış beslenme, aşırı şeker kullanımı, sigara, kafein, alkol gibi etken maddelerle cildimiz olacağından kısa bir sürede yıpranıyor ve yaşlanma maalesef erken meydana geliyor. Eski Ata Kadınlarımızın yaptıkları gibi cildimize ucuz yollu ve yararlı etkiyi zeytinyağlı sabunları kullanarak siz de yapabilirsiniz. Çoğu yerde zeytinyağlı doğal sabunları ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz.

Zeytinyağlı sabunlar sivilce problemi olan kadınların bir kurtarıcısıdır. Cildimiz için vazgeçilmez vitaminler olan başta E,K ve D vitaminlerini muhtevasında bulunduran zeytinyağı sabunları cildimizde gerçekten yapıcı etkiler yapacaktır. Cildimizdeki sinir bozucu sivilceleri zaman içerisinde bertaraf eder ve büyük gözenekleri küçültür. Zeytinyağının antiseptik özelliği ile tahriş olan cildimizde, sivilce, sedef, mantar, egzama, alerjik reaksiyonlar ve pişik gibi sinirleri bozan hastalıkların doğal çözümünü içeriğinde barındırır. Sizlere en büyük önerimiz ısrarla zeytinyağlı sabunları kullanmanızdır. Zaman içerisinde faydasını göreceğinizden eminiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Yusuf Su dedi ki:

  Bu makaleyi okuduktan sonra zeytinyağlı sabunun saç ve cilt için gerçekten faydalı olduğunu düşünüyorum. Denemeden önce biraz şüpheciydim, ancak bu yazıyı okuduktan sonra zeytinyağlı sabunun birçok yararı olduğunu anladım. Doğal ve sağlıklı bir seçenek olduğunu düşünüyorum ve kesinlikle denemeyi düşünüyorum

 2. Meryem Bayrak dedi ki:

  Zeytinyağlı sabunları kullanma fikrine gerçekten çok ilgi duydum Bu makalede okuduklarıma dayanarak, zeytinyağlı sabunların gerçekten büyük bir etkisi olduğuna inanıyorum. Saçları ve cildi beslemesi, parlaklık katması ve sağlıklı bir görünüm sağlaması beni oldukça heyecanlandırıyor. Doğal ve organik ürünleri tercih eden biri olarak, zeytinyağlı sabunu denemek için sabırsızlanıyorum. Eğer bu kadar faydalı olduğunu söylüyorlarsa, kesinlikle denemeye değer olduğunu düşünüyorum.

 3. Sena Bahadır dedi ki:

  Bu makale, zeytinyağlı sabunların saç ve cilt için sağladığı faydaları anlatmaktadır. Ben de bu konuda bilgi sahibi olduğum için bu makaleyi okumak benim için oldukça faydalı oldu. Zeytinyağlı sabunun saçları besleyip canlandırdığını ve cilde parlaklık kattığını öğrendim. Ayrıca ciltteki sorunları gidermek için zeytinyağlı sabunun etkili olduğunu da öğrendim. Bu nedenle, bu sabunu kullanmayı düşünebilirim.

 4. Hasan Güneş dedi ki:

  Harika bir makale Zeytinyağlı sabunların gerçekten saç ve cilt için çok faydalı olduğunu biliyordum, ancak bu makaleyi okuyunca daha da etkilendim. Doğal ve sağlıklı bir seçenek olarak zeytinyağlı sabunları kullanmak kesinlikle harika bir fikir gibi görünüyor. Kesinlikle denemeliyim Teşekkürler

 5. Elif Atalay dedi ki:

  Makaleyi okuduktan sonra zeytinyağlı sabunun gerçekten faydalı bir ürün olduğuna inandım. Kendi deneyimlerinizi paylaşmanız çok güzel olmuş. Ben de zeytinyağlı sabunu denemek istiyorum.

BİR YORUM YAZ