Kına ile Saç Boyama

  • 13 Ağustos 2023
  • 22.592 kez görüntülendi.
Kına ile Saç Boyama

Kına ile Saç Boyama

Kına ile Saç Boyama Nasıl Yapılır? Saçları Beyaz Olan Kadınlar için Kına Boyası Yapma Tarifi. Kınalı Saç Renkleri ve Modelleri Hepsi Konumuz da.

Saç boyama işlemi hemen hemen tüm kadınlar artık gerçekleşmektedir. Bazı kadınlar saç boyaları ile saçlarını boyarken bazı kadınlar ise doğal yöntemlerle saç rengini değiştirip boyamaktadırlar. Kadınların doğal saç boyama yöntemlerinin başında ise kına gelmektedir. Kınalar yıllardır eskimeyen giderek popülerlik kazanan ve saçı besleyen mucizevi bir ürünüdür.

Kınalar saç rengini değiştirmekle kalmayıp saç köklerini beslerken saç dökülme sorununuzda ortadan kaldıracaktır.

Kınalar ile saç boyama işleminde yapmanız gerekenler şöyledir.  Bir kilogram kınayı çay suyu veya ceviz kabuğu suyu ile iyice karıştırıyoruz. Sonra kınanın içerisine zeytinyağı , sarımsak , soğan kabuğunu ekledikten sonra bir tatlı kaşığı kadar şeker ekliyoruz. Daha sonra bir adet yumurta kırarak içerisine ekliyoruz. Bu malzemelerin hepsini pişirdikten sonra soğuduktan sonra saç uçlarınız dan saç köklerinize kadar sürüyoruz. Kınayı saçımızın her yerine sürdükten sonra saçlarımızı bone gibi ürünlerle kapatıyoruz. Daha sonra bir miktar saçımız da bekletiyoruz. Bu süre 4 - 6 ve 8 saat aralığında değişmektedir.

Saçlarınızda beklettikten sonra yıkayıp durul ayınız. Kına ile saç renginiz de kızıl renge döndüğünü göreceksiniz. Beyaz tenli bir tene sahipseniz mutlaka kınayı tercih etmelisiniz. Eğer saçlarınızın belirli kısımlarında beyazlıklar meydana gelmişse yine bu yöntemi uygulayarak beyazlayan saçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ