Perma Saçlar ve Modelleri 2024

  • 14 Ağustos 2023
  • 34.439 kez görüntülendi.
Perma Saçlar ve Modelleri 2024

Perma Saçlar ve Modelleri 2024

Dış görünüş bir insan ile iletişim kurmak için oldukça önemli bir yere sahiptir. Kılık kıyafet, temizlik ve saç gibi unsurlar kişilerin dış görünüşünü etkileyip daha iyi iletişim kurulmasını sağlamaktadır. Örnek verecek olursak saçlar kişinin dış görünüşünü iyi ya da kötü bir biçimde etkileyebilmektedir.  Bir kişinin saç rengi ve saç modeli oldukça önem taşımaktadır. Ayrıca saçlara yapılan bakımlar da dış görünüşü olumlu bir biçimde etkilemektedir. Saç bakımı için kullanılabilecek birçok malzeme bulunmaktadır. Bu malzemelerin içinde en bilinenleri şampuanlar ve saç kremleridir. Günümüzde birçok şampuan ve saç kremi çeşidi mevcuttur. Ayrıca bu saç kremleri ve şampuanlar çeşitli aromalarda üretilmektedir.

Perma Saçlar ve Modelleri

Perma Saçlar ve Modelleri

Şampuan ve saç kremleri kullanılmadan önce saç modeline dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü şampuan ve kremler saç modeline göre üretilmektedir. Örneğin Yağlı saçlar için üretilen şampuanlar diğer şampuanlardan daha farklıdır. Ve farklı bir bakım sağlamaktadır. Saç kremleri de aynı şekildedir. Şampuan ve çeşitli saç kremleri ile bu bakımlar yapılır ve saçların daha canlı olması ve gür çıkması sağlanır. İleride saç problemi yaşamak istemeyen kişiler bu bakımları aralıksız yapmak zorundadır.

Perma Saçlar ve Modelleri

Perma Saçlar ve Modelleri

Saç bakımı haricinde saçın rengi ve modeli de dış görünüşü güzelleştirmede önemli rol oynamaktadır. Doğru saça doğru saç rengi ve saç modeli yapılması çok önemlidir. Kişinin yüz yapısına uygun bir biçimde çeşitli saç modelleri tasarlanabilmektedir. Bunlardan bazıları düz saç modeli, kıvırcık saç modeli ve dalgalı saç modelidir. Bu saç modellerini yapmak için birçok yöntem mevcuttur. Saçlar doğal ya da yapay yolla istenilen şekle gelebilir. Örneğin yapay yolla düzleştiriciler ile düz saça, maşa yardımıyla kıvırcık ve dalgalı bir saça sahip olabilirsiniz. Doğal yolla ile saç şekillendirmenin en bilinen yolu ise hindistan cevizi yağı ile saç düzleştirmektir. Bunun dışında saçlarınızı ıslak iken örüp 1 gün bekletip açarak dalgalı saçlara da sahip olabilirsiniz. Kıvırcık saçlar ise bekletme süresini arttırmanız gerekmektedir. Tüm bu saç modelleri içerisinde en fazla sahip olunmak istenen saç modeli kıvırcık saç modelidir. Yazımızın devamında kıvırcık saç modeli elde etmek için uygulanan perma yönteminden ve perma saç modellerinden bahsedeceğiz.

Perma Saçlar ve Modelleri

Perma Saçlar ve Modelleri

Kişiler saçlarında değişiklik yapmak için birçok yola başvurmaktadır. Perma da bu yollardan bir tanesidir. Perma özellikle bayanlar tarafından oldukça sık tercih edilen bir saç şekillendirme yöntemidir. Kıvırcık saçlara sahip olmak isteyen kişiler perma uygulaması yaptırabilmektedir. Bu uygulamayı en fazla tercih eden kişiler düz saçlı kadınlar ve dalgalı saçlarını kıvırcık hale getirmek isteyen kadınlardır. Fakat perma uygulaması doğal bir uygulama değildir. Bu nedenle saç üzerinde çeşitli kimyasal maddeler uygulanmaktadır. Bu durum da saç yapısına ve sağlığına zararlı olabilmektedir. Perma uygulaması yaptıracak olan kişilerin tüm bu detaylara dikkat etmesi ve bu detayları göz önünde bulundurması gerekmektedir. Perma uygulamasının daha az zarar vermesi için perma ilacının süresini iyi ayarlamak gerekmektedir. Saç üzerinde gereğinden fazla kalan perma ilacı saçın yıpranmasına ve dökülmesine neden olmaktadır. Genel olarak 8-15 dakika arası saçta bekletişmesi doğrudur. Yaptırılan perma uygulaması bu sayede en az 2, en fazla da 5 ay boyunca bozulmadan kalabiliyor

Perma Saçlar ve Modelleri

Perma Saçlar ve Modelleri

Perma uygulaması yaptırmak isteyen kişiler perma saç modellerini incelemelidir. Temel olarak 6 adet perma saç modeli bulunmaktadır. Bu saç modelleri dip perma modeli, mandal perma modeli, yoğun perma modeli, spiral perma modeli, nokta perma modeli ve dalgalı perma modelidir. Dip perma modeli saçların sadece diplerinin kıvırcık olmasını sağlar. Saçları kısa olan ve düz modele sahip olan kişiler için uygun olan bir modeldir. Mandal perma modeli ise saçtaki kısa ve küçük kısımlara uygulanmaktadır. Bu sayede hem çok abartı olmayan ve doğal gözüken dalgalar elde edilmekte hem de saçın küçük kısımları boş kalmamaktadır. Yoğun perma modeli oldukça farklı ve değişik bir perma saç modelidir. Kişinin saçının her tarafına farklı uzunlukta permalar yapılmaktadır. Bu sayede oldukça hoş ve değişik bir model elde edilmektedir. Spiral perma saç modeline gelecek olursak klasik bir bigudi görünümü elde edildiğini söyleyebiliriz. Bu perma saç modeli de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Spiral perma saç modeli saçların hacmini artıran bir perma saç modelidir. Nokta perma saç modeli saçın ihtiyacına göre uygulanan bir modeldir. Saç ucu kıvırcık olmaya ihtiyaç duyuyorsa ucuna, saç tepesi kıvırcık olmaya ihtiyaç duyuyorsa tepesine uygulanır. Nokta perma saç modeli yüze yakın kısımlarda daha sık kullanılmaktadır. Son perma saç modeli ise dalgalı perma saç modelidir. Dalgalı perma saç modeli kırık föne benzer bir modeldir. Saçın bazı kısımları permalı iken bazı kısımları düz bırakılmıştır. Tüm bu perma saç modelleri kişilerin zevk ve beğenilerine göre istenilen şekilde yapılabilmektedir. Özellikle kararsız kalan kişiler için nokta perma saç modeli oldulça uygundur.

Perma Saçlar ve Modelleri

Perma Saçlar ve Modelleri

Perma Saç Yapımı Fiyatları
Perma saç yapımı fiyatları kişinin saç uzunluğuna, klasik perma ya da su dalgası perma tercih etmesine göre göre değişiklik göstermektedir. Uğraşılacak süre ne kadar fazla olursa perma saç fiyatı da fiyatı da o kadar çok artabilir. Ortalama olarak 300 – 1000 TL arası değişen bu fiyat aralığı bazı kuaförlerde 1500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Fiyat aralığının belirlenmesindeki en önemli faktörlerden biri de kuaför seçimidir. Özellikle bu yılın trendi haline gelen su dalgası perma fiyatı, klasik perma fiyatına nazaran daha fazladır. Bu da su dalgası permanın yapımı klasik permanın yapımından daha zahmetli olmasıdır. Yapılacak permanın düzgün olması ve fiyatı kişiyi memnun etmelidir. Siz de perma saç modelleri ve perma saç yapımı fiyatları ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek ve bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ