Saçları Gürleştirmek için Yapılacaklar

  • 15 Ağustos 2023
  • 9.018 kez görüntülendi.
Saçları Gürleştirmek için Yapılacaklar

Saçları Gürleştirmek için Yapılacaklar

Saçları Gürleştirmek için Yapılacakları Bu Konumuz da Bulabilirsiniz. Saçları Gürleştirme de dikkat edilmesi gerekenleri detayları ile bu konumuz da paylaştık.

Bayanların kendilerine bakım konusunda önem verdiğini herkes bilir. Makyajı olsun giydiği giysiden olsun saçı başı her şeyiyle. Temiz ve bakımlı görünmek hoştur haliyle. Bayanlarda özellikle saç konusunda daha bir hassas olabiliyorlar. Çünkü yağlanmış, kirli görünen bir saçla insan kendini iyi hissetmez. O saçla bırak dışarı aşağı markete bile inmez.

Her bayanın kendine has yaptığı ya da yaptırdığı bakım önerileri vardır. Özellikle de saç konusunda. Kuaförlere de yaptıranlar olabilmekte tabi ki. Evde kendi imkanları ile araştırıp saçları hakkındaki neye çözüm önerileri aramalarına bağlı olarak birçok kişi evde saçlarına bakım uygulamakta. Tabi ki saçlar neden bakıma ihtiyaç duyuyor? Sorusuna cevabımız ise birçok fön, düzleştirici, maşa tarzı aletler kullanmak, saça yapılan boya, röfle gibi işlemler, saçları sürekli açtırıp boyatmak gibi daha birçok kimyasal işler giren durumlarla saçlar yıpranıyor. Sıkıntı stres yaptığımız dönemlerde ise saç dökülmesi problemleri daha çok olabiliyor.

Saçları Gürleştirmek için Yapılacaklar

Saçları Gürleştirmek için Yapılacaklar

Eczanelerde olsun aktar tarzı yerler olsun saç dökülmesine ne iyi gelir öğrenip uygulamalıyız. Saçları zayıf, dökülen cansız olanlar ise saçları gürleştirmek için neler yapabiliriz diye araştırıyor. Bizlerde sizlere yardımcı olmak için bu konu hakkında bir şey ler araştırdık ve sizler ile paylaşalım istedik.

Saçları Güçleştirmenin Yolları

Aslında herkes bilir doğadaki her şeyin bir şeye faydası var. Bunlardan biride ısırgan otu. Saçlarımızı gürleştirmek için kullanılan bitkidir ısırgan otu.

Isırgan otu ile saçlarımız nasıl gürleşir?

Isırgan otu ile saçlarımız nasıl gürleşir?

Isırgan otu ile saçlarımız nasıl gürleşir?

* Isırgan otu ile saçlarımıza bakım yaptığımız zaman cansız olan saçlarımız canlanır.

* Yeni kökleşmiş yeni çıkacak olan saç tellerinin daha güzel ve sağlıklı çıkmasına yardımcı olur.

* Saçlarımızın köklerini besler ve dökülmelerini önler.

* Saçlarımızın daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

* Saçların daha gür görünmesini sağlar.

* Saçların hava almasına yardımcı olduğu gibi saça hareket canlılık kazandırır.

Saçlarınızın gürleşmesini istiyorsanız sizde ısırgan otu ile bakım kürü uygulayarak saçlarınıza canlılık kazandırabilirsiniz.

Isırgan otu kürü tarifini sizlerle paylaşalım dilerseniz.

Isırgan otunu bir miktar kaynattığınız suyun içerisine atın ve demlenmesini bekleyin. Biraz ılımaya bırakın. Daha sonra bu kür ile saçlarınızı 2 haftada bir  1 saat bekleterek saçlarınıza düzenli olarak uygulayın. Arkasına saçlarınızı temiz su ile durulayın. Saçlarınızın gürleştiğini fark edeceksinizdir.

Saç gürleştirmek için sarımsakta bir o kadar faydalıdır

Saç gürleştirmek için sarımsakta bir o kadar faydalıdır

Saç gürleştirmek için sarımsakta bir o kadar faydalıdır Hemen hemen herkes bilir ki genelde bu kaşlar için kaşı olmayana kaşlarına sarımsak sür yerine çıkar derler eskiler. Onun gibi sarımsağı alıp 3-4 diş diyelim buna sarımsağı ezerek saçlarınızın diplerine masaj yaparak uygulayın. 1 saat kadar saçlarında bekletip saçlarınızı durulayın. Sarımsak kokusuna dayanamam diyorsanız başka kürleri de deneyebilirsiniz. Ama sarımsağında saçlarınızda önemli etkisi olacağını unutmayın. Saçlarınıza dolgunluk kazandıracaktır. Saç tellerinin daha kalın olmasını sağlar. Kolay kolay kırılmasını engeller.

Dilerseniz kurutulmuş karanfili kaynatmış olduğunuz suyun içerine atarak kaynatın sonra demlenmeye bırakın. Daha sonra süzerek hazırlamış olduğunuz su ile saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızda 1 saat kadar bekletin. Haftada 1 kez bu kürü uygulayabilirsiniz. Karanfilde saç kırılmalarını önlemeye yardımcı olur. Saçların daha güçlü havalı durmasını sağlar.

Şöyle bir kaba taslak toparlayacak olursak şayet;

* Genel olarak hazırlanan saç kürlerini saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Bir müddet beklettikten sonra saçlarınızı durulayınız.

* Saçlarımız için kullandığımız ısı veren düzleştirici maşa gibi aletleri daha az kullanmaya özen göstermelisiniz. Sürekli kullanıyorsanız eğer yüksek ısıda olmamasına ve daha sık yapmamaya  dikkat edin.

* Zayıf olan sürekli dökülen saçlarınız için kullandığınız şampuan ve saç kremlerinin bitkisel olup ara vererek değiştirin. Sürekli aynı şampuan ve kremi kullanmayın.

* Saç kırılmalarına karşılık ara ara saçlarınızın uçlarını kestirin. Saç kırıklarınızı aldırın. Böylelikle saçlarınızın daha gür olmasına yardımcı olursunuz.

Saç Bakımı  saçlarımız için önemli yere sahiptir. Bu akşamları gece yatmadan saçlara zeytinyağı ile masaj yaparak sabah durulandığında saçların daha parlak olmasını sağlar.

Zamanla bu kürleri düzenli olarak kullanıp bakımını ihmal etmediğiniz sürece saçlarınızın gürleşmesine yardımcı olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ